PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=971}

Księżniczka Mononoke

Mononoke-hime
8,0 88 145
ocen
8,0 10 1 88145
8,7 22
oceny krytyków
Księżniczka Mononoke
powrót do forum filmu Księżniczka Mononoke

Jakoś ta końcówka mnie nie zachwyciła, i sama postać Mononoke zbyt sztuczna... Ludzie przebrani za dziki zasuwają na czworaka 100/h... Klątwa znika jakoś bez istotnego wyjaśnienia... Lubię logikę i klarowność, nawet w bajkach.
Ale jako całość zdecydowanie dobra rzecz, choć większość pozostałych filmów Ghibli bardziej mi się podobała.

ocenił(a) film na 6
_B_a_r_t_

Te same zastrzeżenia mam i żaden hiper-wielki fan nie potrafi mi sensownie wytłumaczyć o co chodzi. Magicznie jest bardzo, film śliczny, muzyka też super, ale mam wrażenie że po narysowaniu 100 minut i doprowadzeniu akcji do 2/3 ktoś doszedł do wniosku, że pasowałoby jednak zamknąć w dwóch godzinach całą fabułę.
I jakoś nikt pod koniec nie pamięta o ubogiej wiosce rodzinnej naszego księcia, w której jest ostatnim następcą wodza (?) i gdzie czeka na niego rodzina, a przynajmniej mała siostrzyczka.

ocenił(a) film na 5
kremowka

Racja - film bardzo przeciętny.

kremowka

ale mam wrażenie że po narysowaniu 100 minut i doprowadzeniu akcji do 2/3 ktoś doszedł do wniosku, że pasowałoby jednak zamknąć w dwóch godzinach całą fabułę.
---
Ano. Do tej pory mnie to denerwuje po obejrzeniu- że tak naprawdę niczym się nie zakończyło. Jakbym obejrzała 6/10 odcinków serialu, który nagle przestał być emitowany.

ocenił(a) film na 9
kremowka

Faktycznie, niektóre wątki są jakby "ucięte", ale ja jakoś nie miałem problemu z nadążeniem za tym wszystkim.
Ashitaka został wypędzony z wioski, by nigdy nie wrócić - widać to na samym początku przecież.
Co do innych zastrzeżeń - w anime podobne sytuacje to norma, ale to w końcu anime, nikt nie oczekuje realizmu.

PiecykCrouch

Co racja to racja.
Choć kto wie, czy jakby pod koniec rzucili się sobie w ramiona, i wszystko było cacy, taki typowy Happy-End, anime nie byłoby tak specyficzne.
Zakładam, że gdybym obejrzała to jeszcze raz, byłoby mi łatwiej oglądać. Za pierwszym razem troszkę trudno było przebrnąć przez pierwsze 30 minut, około.

ocenił(a) film na 7
_B_a_r_t_

Ludzie stali pod tymi skórami, nie byli na czworakach. Za wiele anime nie oglądałem, bo nie jestem fanem, ale takie "niby" szybkie poruszanie się często pojawia, taka konwencja. Ashitaka oddał głowę bogu, a ten usunął klątwę - proste i logiczne wytłumaczenie, czyż nie? :)

jurrrus

no ale jak jest pokazana dłoń Asitaki to nadal ma ta zmiane to znaczy ze nie jest uleczony???bo tylko tego nie rozumie Pozatym anime suuuuper

ocenił(a) film na 4
_B_a_r_t_

moim zdaniem film niezbyt udany. Nie wiem, może to specyfika anime, której nie rozumiem (to dopiero drugi taki film, jaki oglądałam, z czego pierwszym był "Ruchomy zamek Hauru", który baardzo mi się podobał), ale cała ta bajka była strasznie dziwna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones