PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34114}

Księga Diny

I Am Dina
7,1 9 638
ocen
7,1 10 1 9638
Księga Diny
powrót do forum filmu Księga Diny

Film moim zdaniem ma idealne zakończenie. Dalszy los Diany nie jest zupełnie przesądzony. Każdy z nas może sobie dopowiedzieć dalszą część fabuły która jego zdaniem byłaby najbardziej realna, przesłodzona z happy endem lub wręcz odpychająca.

Moja w skrócie brzmiałaby następująco...

Dina zostaje ocucona... Dalsza scena zaczyna się od znalezienia zwłok Benjamina który pod wpływem nieodwzajemnionej miłości zabija swoją lubą i jej kochanka, następnie wiesza się w położonym nieopodal lesie. Diana postanawia opuścić Reinsnes. Wraz ze swoją 4 letnią córką Amandą(owoc romansu z Leo Zhukovsky) wypływa do Ameryki. Na miejscu przykuwa uwagę bogatego producenta papierosów Jacka Leery. Z czasem oczarowany nią mężczyzna(młodszy :P:P) nie ustaje w walce o jej przychylność. Rodzina Leery spogląda nieprzychylnie na nową znajomą Jacka.W tym samym czasie Diana romansuje z bratem Jacka Brianem. Doskonale wykorzystując swoją kobiecość oraz taktycznie bez większego wysiłku doprowadza Jacka i Briana do całkowitego omotania własną osobą. Stopniowo zaczyna przejmować kontrolę nad firmą swojego kochanka Jacka .Nie może znieść faktu, iż jej kochanek ma żonę a ona sama pozostaje cieniu. Wieczorami z ukrycie obserwuje sypialnie małżonków wiedząc doskonale, że finał zakończy się u niej w łożu. Nieoczekiwanie dowiaduje się, że Brian brat Jacka nie żyje od 8 lat. Kobieta nie jest w stanie tego wyjaśnić. Przecież z nim rozmawiała ,pieściła, czuła rozkosz, a teraz taka wiadomość. Przerażona tym iż jej życie ucieka z pod kontroli a ona sama nie potrafi odróżnić świata martwych od świata żywych zamyka się w sobie. Państwo Leery są zszokowania jej osobą , uważają, że jest ona opętana . Egzorcysta wynajęty przez Jacka dokonuje cudu. Ona sama jednak nie wyjawia mu prawdy o tym co łączyło ją z jego bratem. Diana powoli wraca do rzeczywistości . Na jednym z przyjęć dochodzi do starcia Diany z Anette żoną Jacka . Diana pragnie wymusić na Jacku unicestwienie Anette która jest przeszkodę w jej małżeństwie z kochankiem. Mężczyzna nie jest w stanie przychylić się do jej żądań, więc sama postanawia działać. Zatrudnia bandytę który w brutalny sposób zabija kobietę. Od tej chwili Dinę zaczynają nawiedzać duchy zmarłych za jej przyczyną, zwiastujące jej rychłą śmierć. Nocami kilkakrotnie Anette nawiedza Jacka ukazując mu ciemne oblicze jego kochanki. Mężczyzna jest niemal pewien, że Diana maczała palce w tragedii jaka spotkała jego rodzinę. Nie kochał żony jednak nigdy nie posunąłby się do tak haniebnych czynów. Za namową kuzyna odwiedza mordercę w więzieniu. Przekupstwem wyciąga od niego wiadomości dotyczące zlecenia zbrodni. Na zajutrz mała Amanda w łożu mamy odnajduje jej zwłoki oraz Jacka. Oboje obnażeni bez jakich kol wiek śladów wskazujących na morderstwo lub też samobójstwo. Co było przyczyną śmierci nie wiadomo….


Jak wam się podoba moja dokończona opowieść? Jeśli ktoś z was ma swoją wersje piszcie. Moim zdaniem większość negatywnych recenzji dotyczących tego filmu jest od ludzi który sami nie potrafiliby stworzyć nić "sensownego". Dobrze jest pisać, ze film był nudy, bez przekazu ale patrząc realnie te filmy z mnóstwem przekazów są najbardziej przesłodzone.



majorka89

okey, tylko dlaczego z premedytacją przekręcasz imię gł. bohaterki?! ona ma na imię DINA, a nie Diana... Hello?

ocenił(a) film na 10
mike_ainsel

Nawet jak ogladałąm film b ardziej wpadło mi w ucho imię Diana niż Dina:) Sory taki defekt...

majorka89

"zaczyna się od znalezienia zwłok Benjamina który pod wpływem nieodwzajemnionej miłości zabija swoją lubą i jej kochanka, następnie wiesza się w położonym nieopodal lesie" ? Zupełnie nie rozumiem o co chodzi z tym wątkiem... przecież Benjamin to dziecko...

"Wraz ze swoją 4 letnią córką Amandą(owoc romansu z Leo Zhukovsky)" Chyba nieuważnie oglądała Pani film, bo Dina to dziecko poroniła.

Poza tym fabuła całkiem pomysłowa :)

ocenił(a) film na 10
inka_g

Chciałam ukazać dalszą część fabuły parę lat po zakończeniu ostatniej sceny, powrotu Diny.Benjamin jest już nastolatkiem wkraczającym w dorosłe życie, a Amanda o której nie było mowy wcześniej urodziła się między czasie -przepraszam, ze tego nigdzie nie zapisałam. Taka kontynuacja i ominięcie mało ważnych etapów w życiu Diny:)

ocenił(a) film na 7
majorka89

właśnie wyczytałem, że Herbjørg Wassmo napisała nie jedną, a trzy książki o Dinie! i o ile powiedziała mi wikipedia, druga część została wydana w języku angielskim, ale już trzecia tylko po norwesku. jestem prawie pewien, że w Polsce te książki są absolutnie niedostępne, ale może ktoś z zagranicy zna choć ogólny zarys fabuły :)?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones