PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=150152}

Kto znajduje przyjaciela, znajduje skarb

Chi trova un amico, trova un tesoro
7,2 361
ocen
7,2 10 1 361
Kto znajduje przyjaciela, znajduje skarb
powrót do forum filmu Kto znajduje przyjaciela, znajduje skarb

W polsce znany jako: Dwa asy w akcji, Rozgrywka dwóch asów, Dwa asy atutowe!

Dla przypopmnienia: Film opowiada o przygodach Alana (Terence Hill) który po przegraniu na wyścigach konnych forsy gangsterów, podczas ucieczki przed pobiciem dostaje w swoje ręce mapę wuja na które prawdopodobnie znajduje się skarb na pewnej wyspie na które możemy spotkać starego Japończyka który myśli, że II Wojna Światowa jeszcze się nie skończyła. :)

BigBoss

z tego co pamietam ten film w Polsce nazywal sie : "Przyjaciel na wage zlota" pomijajac to film bardzo dobry komiczny i zabawny :) standardowo ze Spencerem i Hillem w duecie :D

ocenił(a) film na 8
Ang3lu5

Dokładnie, ja swego czasu oglądałem ten film na VHS właśnie jako "Przyjaciel na wagę złota". Biorąc pod uwagę angielski tytuł tego filmu, takie tłumaczenie wydaje się być zresztą najodpowiedniejsze. A sam film bardzo fajny, kupa typowego dla tandemu Hill - Spencer infantylnego, spontanicznego i uroczego zarazem humoru i gagów :)

ocenił(a) film na 8
laik_filmowy

a ja własnie pamietam jako dwa asy atutowe, film genialny

tonik26

Super film,oglądałem wczoraj na płycie z lektorem,chyba najlepszy film Spencera

ocenił(a) film na 8
kozako22

no najlepszy , ale atomowy glina tez wymiatał :)

ocenił(a) film na 10
laik_filmowy

Aa masz jeszcze ta komedie ja slupsk bardzo bym chciał na DVD gdybys przegrał ja bym.kupil 25 zł moj tel 693034282

BigBoss

Ja jak byłem mały oglądałem go na video pod tytulem "zagrywka dwóch asów" lub "dwa asy przy jednym stole"
Z włoskiego natomiast: Kto znajduje przyjaciela znajduje skarb

ocenił(a) film na 10
BigBoss

ja go widzialem jako Dwa asy atutowe! tlumaczenie z niemieckiego, a wlasnie ma ktos moze ta wersje: niemiecka z lektorem?

ocenił(a) film na 7
mumin1

Mam tą wersję ale na kasecie VHS.

ocenił(a) film na 10
BigBoss

Masz niemiecki dubbing z polskim lektorem, a oficjalny czy modny w tamtych czasach podkładany amatorski.

ocenił(a) film na 7
mumin1

Mam to jako Dwa asy w akcji. Niemiecki dubbing ale nie wiem czy oficjalny czy nie bo mam przegrywaną kasetę. Zdecydowanie film wydaje się lepszy w wersji z niemieckim dubbingiem i lektorem bo dubbing jest lepszy, przy nim angielskie teksty są słabe i drętwe. Film jest zupełnie inny niż w wersji angielskiej.




ocenił(a) film na 10
BigBoss

jest dokładnie tak jak mówisz, wersja angielska jest po prostu słaba i nie śmieszna, a w dodatku brakuje kilku scen. Ciesze się że dane mi było oglądać go w dubbingowanej niemieckiej wersji, bo "Marmolada i jajko" nie ma sensu, ale "sram na twoją fasolę" już tak. Anulu, Mama i walka z piratami to już mistrzostwo świata, a o steku jak półdupek hipopotama już nie wspomnę.

ocenił(a) film na 9
mumin1

To prawda. Mama i walka z piratami - to było świetne. Wódz piratów został nazwany Barakuda (tak zrozumiałem w anglojęzycznej wersji, którą wczoraj oglądałem). Ogólnie można było się solidnie uśmiać. Japończyk Kamasuka też bardzo zabawny.

ocenił(a) film na 7
mumin1

Taka wersja: Tytuł to jednak Rozgrywka dwóch asów: http://www.youtube.com/watch?v=3Vl59RvbeI8

ocenił(a) film na 10
BigBoss

oficjalny to on nie jest, ale aż się łezka w oku zakręciła.

ocenił(a) film na 10
BigBoss

kiedyś dorwałem sam dźwięk i z tego co pamiętam, to jest to domowe tłumaczenie do wersji zgranej z niemieckiej telewizj i wygląda to tak: http://youtu.be/I8m7ny4vZ4k ale to ciągle nie jest to czego szukam. Tytuł jest urwany ale wg tłumacza to "... zagrywają atu" - może ktoś kojarzy?

mumin1

" DWA ASY ZAGRYWAJĄ ATU ". Tak zapewne brzmiał pełny tytuł. I właśnie pod takim tytułem widziałem ten film na kasecie VHS w grudniu 1990 roku. Było to tłumaczenie wersji emitowanej w niemieckiej telewizji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones