PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99759}

Kulka

El Bola
7,4 643
oceny
7,4 10 1 643
Kulka
powrót do forum filmu Kulka

Naprawdę świetnie poprowadzony temat przemocy w rodzinie, jednak w pewnym momencie mocno mnie zirytował. Dlaczego Jose zamiast zawiadomić policję, lub jakąkolwiek służbę socjalną, razem z Laurą (pracownik socjalny !) dochodzą do wniosku , że trzeba sprowadzić ojca? Dlaczego lekarz opatrujący chłopca nie zadał jakiegokolwiek pytania, powinien od razu nabrać podejrzeń, pobitego chłopca przywożą obcy ludzie i szpital nikogo nie zawiadamia? Przecież to europa nie trzeci świat. Poza tymi oczywistymi absurdami scenariusza, film naprawdę dobry, świetne aktorstwo, ciekawe zakończenie.

ocenił(a) film na 8
robinoc

Przeczytałem Twój komentarz. Również zastanawiam się dokładnie nad tymi samymi rzeczami. I może dziwnie to zabrzmi ale to jest Hiszpania i ludzi nie do końca interesuje co się dzieje u Ciebie. Właśnie w takim świecie w którym nikt o nic nie pyta żyje Jose, który postanawia jednak zrobić coś innego - przecież wszyscy o tym wiedzieli i nikt nic nie zrobił. I to jest według mnie prawdziwa świętość. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
robinoc

nie wiem jaka byla rzeczywista intencja scenariusza, ale ja tte sceny zrozumialam tak:
-postanowili sprowadzic ojca, aby wiedzial on gdzie jest syn, bo inaczej czekalyby ich konsekwencje prawne. zreszta oni, zwlaszcza ojciec alfreda caly czas nie byli pewni co robic i sie wachali (nie mieli dowodow na to ze pobil go ojciec, nie mieli tez pewnosci ze bedzie chcial mowic. a i slowo niepelnoletniego zawsze moze byc blaho potratkowane)
-do szpitala zawiezli chlopaka na obiekcje, zeby bylo jakies medyczne poswiadczenie tego co mu zrobiono. inna opcja jest taka, ze kogo by mieli zawiadomic? rodzine. a tego nikt nie chcial

ale ogolnie w polsce, jak jest w hiszpanii to nie wiem ale pewnie podobnie, prawo jest nieudolne i nie potrafi dostatecznie uchronic chlopaka w takiej sytuacji. ci wszyscy ludzie zeby naprawde mu pomoc musieli narazic siebie, jak to sie ostatecznie stalo.
ogolnie to film niesamowity!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones