PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743050}
7,5 9 064
oceny
7,5 10 1 9064
6,6 14
ocen krytyków
Kwiat wiśni i czerwona fasola
powrót do forum filmu Kwiat wiśni i czerwona fasola

Naprawdę piękny film (i wizualnie, i treściowo) - o szacunku dla świata i drugiego człowieka, trochę o marzeniach i samotności, trochę o tym, że z każdą istotą wiąże się jakaś historia, którą warto odkryć. Wszystko tu płynie powoli jak płatki wiśni i jest gęste jak fasola, którą gotują bohaterowie, ale jest też naprawdę smakowicie podane. W erze cienkich filmów i programów o gotowaniu - prawdziwa wisienka na torcie.

ocenił(a) film na 9
Pinacotheca

Popieram w 100%. Cudowna, nostalgiczna, refleksyjna perełka.

Pinacotheca

I nie oglądać na biełsacie. Ruscy lektorzy zmasakrowali film tak, że nawet nie wiem skąd ta tytułowa fasola i kwiaty wiśni. Oryginalny tytuł to przecież "An".

Piramidoglowy

Film bardzo dobry, a biełsatowscy lektorzy świetnie sobie radzą. Nie wiem, czy Filmweb to odpowiednie miejsce do komentowania białoruskojęzycznego dubbingu :) Ale skoro już wywołujesz ten temat do tablicy, to skomentuję twoją wypowiedź: zupełnie się z tobą nie zgadzam.
Lubię filmy z Biełsatu, a lektorzy to ich wielki atut. Obejrzałam kilkadziesiąt naprawdę świetnych filmów właśnie w biełsatowskiej wersji, większość "niszowych", nie tak popularnych jak hollywoodzkie hiciory, ale naprawdę ciekawych i wartościowych. Lektorzy drażnili mnie może w kilu filmach. Więc nie przesadzaj z tym "masakrowaniem" :)
A tak na marginesie: to nie są "ruscy" (rosyjscy), tylko białoruscy lektorzy.

ocenił(a) film na 8
Pinacotheca

Piękna, kameralna, szczera opowieść. Nie mogę się zgodzić tylko z jednym, z pokorą. Brak mi buntu, brak krzyku, że się nie zgadzam na odizolowanie mnie od świata, od macierzyństwa, od życia. Brak głośnego Nie.

ocenił(a) film na 10
dekada_1066

Myślę, że to nie kwestia indywidualnego usposobienia bohaterki, to kwestia kulturowa narodu; siła tradycji, historii, uzasadnianych honorem zasad społecznych.

Nie chciałabym być na miejscu bohaterki. Ale zazdrościłam jej pogody ducha. Gdyby mogła mi przekazać jak zachwycać się kwiatami, uśmiechem obdarowanych wypiekami dzieci... :)

ocenił(a) film na 9
Pinacotheca

prawdziwa :)

ocenił(a) film na 10
Pinacotheca

Tak pięknie napisana zachęta do obejrzenia, że bez wahania podpisuję się pod Twoimi słowami. Też zachęcam do uważnego, nie w biegu i przypadkiem, oglądania. Ten film ma w sobie wiele ciepła i piękna.

ps: ja dodatkowo po tym filmie poszukałam przepisu na doriyaki, zupełnie jakbym chciała poczuć namiastkę tego filmu :)

Pinacotheca

gdzie mogę zobaczyć film online?

Pinacotheca

gdzie zobaczę go online za free?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones