PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1174}

Lalka

6,5 14 918
ocen
6,5 10 1 14918
6,7 15
ocen krytyków
Lalka
powrót do forum filmu Lalka

Ten film puka o dno, jeden z gorszych jakie w życiu widziałem. Jedna z moich ulubionych lektur
została przedstawiona w tak fatalny sposób. Nie wiem czym i gdzie to było kręcone, ani co jarał
reżyser, bo efekt to katastrofa. Ocena 6,5 to jakiś dobry trolling. Jeden z najgorszych filmów w historii
kina. Kpina ;p

użytkownik usunięty
LordofDogtown94

to nie ekranizacja, tylko adaptacja, i to dobra

a Twoje słowa pasują raczej do Hobbita

No cóż każdy ma swoje zdanie, dla mnie ten film był "męką", jeśli tobie się podał to ok :P

ocenił(a) film na 7
LordofDogtown94

Owszem każdy ma prawo do własnego zdania, ale czy posiadanie takiego zdania jest wystarczającym powodem do zakładania wątku na forum? Skoro mowa o trollowaniu - z Wikipedii: "Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji." Zakładając, że opinia jest prawdziwa, nadal nie wiadomo, w jakim celu powstał ten wątek, jeśli nie po to, by wywołać niepotrzebną nikomu awanturę. W każdym razie z opiniami typu "najgorszy", "fatalny", "katastrofa" nie da się merytorycznie dyskutować.

ocenił(a) film na 6

Bardzo merytoryczne, zwłaszcza o ,,Hobbicie''.

użytkownik usunięty
Ekranizacja

nie wiem czy to efekt zamierzony, ale Twoja wypowiedź jest przesycona sarkazmem

ocenił(a) film na 8
LordofDogtown94

Spróbuje coś wyjaśnić. Kino to nie tylko opowieść ale dla wielu twórców
przede wszystkim obraz. Film LALKA W.J.Hasa to perła europejskiego kina.
Taką dbałość o szczegół pleneru, dekoracji, kostiumów i fenomenalnej pracy
kamery w zadnym współczesnym filmie nie uświadczysz. Filmy Hasa realizowany były
na takim poziomie, że największe nazwiska kina światowego z wielkim szacunkiem
odnoszą się do tego co robił. Jego filmy prezentowane są jako pokaz wybitnej
pracy realizatorskiej we wszystkich szanujących się szkołach filmowych.
Jeśli nawet adaptacja najwybitniejszej polskiej powieści była nie po Twojej myśli
warto zwrócić uwagę na prawdziwe piękno tego obrazu. Daj sobie szansę i
obejrzyj Lalkę jeszcze raz z lepszym nastawieniem. U Hasa wszystko działa
jak w szwajcarskim zegarku. Przeciętni aktorzy grają pierwszorzędnie a dobrzy aktorzy
niewątpliwie zainspirowani wielkością reżysera tworzą niezapomniane kreacje.
Bo Has to więcej niż reżyser to prawdziwy dyrygent i mag.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones