PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5653}

Latający ojczulek

Flying Padre: An RKO-Pathe Screenliner
5,1 829
ocen
5,1 10 1 829
Latający ojczulek
powrót do forum filmu Latający ojczulek

oj!:)

ocenił(a) film na 6

cieszę się, że jako pierwszy OCENIAM i KOMENTUJĘ ten film na FILMWEBIE ;) to wielki zaszczyt bo Flying Padre to jeden z PIERWSZYCH film mojego Mistrza - Stana Kubricka :D ale do rzeczy - film jest... właściwie dziełko to bliższe jest reklamówce niż pełnoprawnemu filmowi. ciekawy jest smak filmu - w tle słyszymy narratora - wyobraźcie sobie głos żywcem wzięty ze spotów amerykańskiej telewizji połowy XX wieku (bo faktycznie ten głos takim jest ;)) trudno film oceniać w jakichkolwiek kategoriach, bo do czego go przyrównać? ot, krótka etiudka dokumentalna.

dnaoro

Odnioslem identyczne wrazenie a propos narratora:)
Kubrick przedstawił tu księdza-lotnika w iscie amerykanski sposob porownując go prawie do supermana, ktory opiekuje się swoimi parafianami w kazdej sytuacji, poczawszy od tych naprawde waznych na śmiesznych błahostkach w stylu kłótni dwóch dzieciaczków kończąc.

ocenił(a) film na 6
core

Zgadzam się z powyższymi opiniami. Ten filmik można porównać do polskich kronik filmowych.

Beznickowy

Raczej do propagandowych filmów za komuny - ksiądz lecący po chore dziecko z odległości 50 mil - Chrześcijaństwo i pomoc bliźniemu na całego :)

ocenił(a) film na 6
Vin_McQueen

chrześcijaństwo i komuna to raczej ogień i woda, nie sądzisz? ale poetyka jak najbardziej kroniki filmowej, przy czym chodzi glownie o ton lektora - calosc jak najbardziej wpisuje sie w poetyke klasycznego (brytyjskiego z lat 30) dokumentu.

ocenił(a) film na 1
dnaoro

Żałosna katolicka propaganda. Nie tego się spodziewałem po Kubrick'u. Jak dla mnie totalne nieporozumienie. Moja ocena 1/10.

ShadowDrake

Tak, a przecież wiadomo, że w rzeczywistości ten ksiądz był pedofilem. I taki sposób przedstawienia tego filmu byłby jedynym słusznym.

dnaoro

Myślę, że nie ma tu czego komentować :) Film sprawia raczej wrażenie stylizowanego na dokument.

radek87pl

Też mnie to zaskoczyło. Szczególnie, że to film dokumentalny :)

ocenił(a) film na 8
dnaoro

Film jest elegancki. Jeśli chodzi propagandę, która bokiem wychodzi to polecam (w sumie to nie polecam, bo cienizna niesamowita) "The seafarers". Tutaj natomiast? Film bardzo ciepły, lekki i humorystyczny: ten sympatyczny klecha to rzeczywiście superbohater!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones