PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467792}
5,4 53 003
oceny
5,4 10 1 53003
3,4 7
ocen krytyków
Legion
powrót do forum filmu Legion

Musiałabym być - sądząc po opisie - mocno napruta, by to obejrzeć. Powiedzcie mi, to naprawdę taka żenada?

użytkownik usunięty
rusofil

cóż jeśli o mnie chodzi, to widziałem lepsze filmy :/

ocenił(a) film na 7

ale widziałeś też pewnie i gorsze

użytkownik usunięty
FromWest

zgadza się, widziałem też kilka gorszych produkcji ale ocena 1/10 jest jednak troszkę zbyt niska.

ocenił(a) film na 1
rusofil

Można go obejrzeć, ale tylko po to, aby z czystym sumieniem wystawić ocenę 1/10. I to tylko dlatego, że niższej się nie da.

ocenił(a) film na 1
rusofil

Dokładnie... Ten film jest tak beznadziejny, że się popłakałam.

ocenił(a) film na 5
Aagnaa

i ja również, płakałam ze śmiechu szczególnie przy tej babci i lodziarzu - byłam tak o*ebana ze dzis obejrzalam film drugi raz, te poszczególne sceny ;p

ocenił(a) film na 1
everdelayed

Babcia i lodziarz to najlepsze sceny... Ja nie mogłam uwierzyć, że można coś tak głupiego nakręcić. Ten moment kiedy babcia zaczyna chodzić po ścianach... Szczęka mi opadła.
Zawsze po obejrzeniu takiego filmu myślę o tych biednych aktorach... Wyobrażam sobie ich smutne miny podczas premiery...

ocenił(a) film na 4
Aagnaa

Z tą szczęką i babcią to dosyć ciekawie zabrzmiało. Babci pewnie też szczęka opadła jak przeczytała w scenariuszu ,że ma zapierniczać po suficie. Głupoty do kwadratu :)

ocenił(a) film na 1
djrav77

Hahaha... Pewnie na początku się ucieszyła "ooo zagram w filmie". Biedna. Ale dzięki jej poświęceniu powstała ta cudowna scena, którą będę pamiętać do końca życia...

ocenił(a) film na 5
Aagnaa

Hahah :D Masakra. Nie wiem czego się spodziewałam po tym filmie w sumie ale nie podejrzewałam, że większość czasu przepłaczę ze śmiechu i to już od pierwszych kilku minut :D Lubię Paula Bettany i do tej pory nie wierzę że zagrał w tym shicie

rusofil

Cóz, mi akurat ten film, może dlatego, że oglądając go nie oczekiwałam zbyt wiele... moim znajomym równie przypadł do gustu, ale cóż tylu haterów się wypowiedziało, więc pewnie i tak nie obejrzysz "Legionu"

ocenił(a) film na 7
BloodyJoan

Ci hejterzy pewnie są tak puści, że ani trochę nie zrozumieli przekazu filmu. Dla nich, liczy się tylko śmiech.

ocenił(a) film na 5
Psychosis7

Przekaz to nie wszystko - ponadto często jest to tylko "przybudówka", mająca uzasadnić akcję filmu. Jakiekolwiek przesłanie by nie było, na pewno nie jest to nic odkrywczego na tyle, żeby uratować film.

Scenariusz jest przerysowany, kiczowaty, zawiera motywy ocierające się o absurd - i to jest tak naprawdę jego mocna strona! Problem w tym, że film wygląda, jakby udawał jakiś wstrząsający, mroczny thriller/horror.

Koncepcja jest zbyt zagmatwana i składa się z idiotycznych elementów. Świetnym pomysłem są ludzie opętani przez aniołów, i to by wystarczyło - mamy naprawdę coś dobrego na film apokaliptyczny. Ale nie, świat da się jeszcze ocalić, więc przybywa zbuntowany anioł, który w gruncie rzeczy jest mądrzejszy i bardziej miłosierny od Boga (!), i mówi, że jakiś z dupy wybrany dzieciak, który się jeszcze nie narodził, ma wyprowadzić świat z ciemności. Dlaczego akurat on był wybrany? Przez kogo był wybrany, skoro Bóg kazał swoim aniołom go uśmiercić? Przez to wszystko fantastyczna, kiczowata koncepcja ludzi opętanych przez aniołów staje się mętna i do bólu idiotyczna.

Na koniec taka uwaga - walka dwóch aniołów jest jedną z najgorzej sfilmowanych walk wszech czasów. Filmowana z 2 czy 3 kamer, przy czym ujęcia skakały jak popieprzone (każde trwało max 1-2 sekundy!) i oczy mi krwawiły od patrzenia na to. Zabieg, który najwidoczniej miał nadać akcji dynamiki był w gruncie rzeczy nie do zniesienia.

Nie wiem czemu, ale podczas filmu nachodziły mnie skojarzenia z "Nocą żywych trupów", która wypadała o niebo lepiej pod niemal każdym względem.

Daję aż 5/10, ponieważ podobały mi się efekty i stylizacja, sam pomysł na film był u podstaw świetny, no i pojawiły się w filmie fantastyczne motywy, jak ten z babcią łażącą po suficie. Gdyby uprościć fabułę i zrobić z tego apokaliptyczny survival horror, będący kiczowatą i nieco odjechaną wariacją sagi Romera o zombiech, to oglądałoby mi się naprawdę przyjemnie, nawet pomimo nieumiejętnie sfilmowanych scen.

ocenił(a) film na 7
vujek1991

Zdaniem skromnym moim, raczę sądzić, że dziecko wybrane przez Boga również zostało, jako szansa ostatnia dla ludzkości. Ludzie mogli jeszcze odpracować swoje winy, poprzez ochronę owego dziecka. Gdyby Bóg chciał definitywnie zgładzić wszystkich, bez możliwości na zmianę jakąkolwiek, to nie wysyłałby nawet aniołów, a pstryknięciem palca rozj*bałby wszystko w czasie krótkim, jak też chwilowym - ot co.

ocenił(a) film na 7
rusofil

Żenada???Głupie pytanie.Obejrzyj i osądź.Jak cię rozpruje to wyłącz w trakcie i tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones