PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739293}

Lekarstwo na życie

A Cure for Wellness
6,4 49 229
ocen
6,4 10 1 49229
5,7 11
ocen krytyków
Lekarstwo na życie
powrót do forum filmu Lekarstwo na życie

Będę TU BARDZO SUBIEKTYWNY, ale jest to film, który mnie kupił w całości.
Nie nazwałbym go horrorem, ale mroczną baśnią, przez zdjęcia, które w tym filmie są wręcz ujmujące, przepięknym klimatem surowości szwajcarskich gór, i wnętrzami "sanatorium - szpitala", które wzbudzają niemałe przerażenie u oglądającego. Sama historia, można rzec, że naciągana, ale co najważniejsza trzyma się kupy i widz się nie gubi. Naprawdę jest to wyśmienite kino rozrywkowe i pod takim względem je oceniłem na 10 ! Dawno nie widziałem filmu, który by mnie pochłonął, że nie zauważyłem kiedy zleciały ponad 2 godziny !

ocenił(a) film na 8
beachboy_86

Zgadzam się :) Pomimo takiego, a nie innego zakończenia, któremu wiele można zarzucić, samo oglądanie filmu i podążanie za bohaterem przez kolejne sceny było ekscytujące :)

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 9
ettelienne

A co wy chcecie od zakonczenia , fajne bylo , jego usmiech i ona z tylu na rowerze , fantastiko :)

ocenił(a) film na 9
Odette_Ode

O ile rozwiązanie wątku barona jest trochę dziwne, tak ze sceną z rowerem to się zgadzam :3

ocenił(a) film na 8
beachboy_86

Niesamowita była scena, jak ta dziewczynka stała na murach zamku i ta melodia hipnotyzująca była. Wiele było w tym filmie takich wizualnych perełek

ocenił(a) film na 10
Gluptas31

Zgadzam się ! Scena u dentysty też mrożąca krew w żyłach. Zdjęcia i muzyka I klasa !

ocenił(a) film na 8
beachboy_86

Pamiętam, jak te wiertło "zanurzyło" się w zębach :D

ocenił(a) film na 8
Gluptas31

i pociag wjezdzajacy do tunelu

ocenił(a) film na 8
beachboy_86

Zgadzam się w 100%, kadry wręcz ujmujące, nie nudził się przez ani chwilę. A dodam, że oglądałam go na maratonie grozy o 4 rano, spać się nie chciało wcale!

beachboy_86

Z zasady, cokolwiek byś nie napisał będzie 100% subiektywne. Nawet jeśli podpisze się pod tym 7,5 miliarda ludzi, dalej będzie bardzo subiektywne (100%).
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
beachboy_86

Jeszcze nie obejrzałem, ale w małym urywku już mnie dwie rzeczy zabolały. Mia Goth pasztet jakich mało i kto do cholery zakłada gips na spodnie? Chyba, że odpowiedź na to pytanie jest gdzieś w filmie, wtedy cofam.

ocenił(a) film na 8
wypal

Hehe. Jak dla mnie, film był magiczny, rzewny, baśniowy. Rewelacyjne zdjęcia i klimat, ale dwa drobiazgi mnie rozwaliły. Totalne niedopatrzenie. Spodnie na gips to jedno (pomijając, że jakieby spodnie nie miał, gips zawsze był na wierzchu...Jak to???!!!), drugie - ząb, którego mu wybito, a nagle pod koniec filmu ma z powrotem pełny garnitur :/

ocenił(a) film na 4
sigunkorati

gips na spodnie

ocenił(a) film na 8
wypal

No tak...czeski błąd, wybacz.

ocenił(a) film na 7
sigunkorati

Kiedy się już (chwilowo) bohater "nawrócił" na ich wierzenia, że to cudowne sanatorium, to może pomyśleli: "E tam, zróbmy mu ten ząb, ładniej będzie wyglądać i przestanie straszyć pielęgniarki" :D

ocenił(a) film na 8
sigunkorati

@sigunkorati Zęby to mu nowe wstawili, po podaniu tej wody z glutami;)

ocenił(a) film na 9
sigunkorati

Co do zęba to miał na pewno sztuczną szczękę. Jest nawet takie ujęcie jak już po "kuracji" uśmiecha się i ewidentnie widać że to wstawione zęby. Wstawiali jej raczej wszystkim kuracjuszom.

ocenił(a) film na 6
sigunkorati

No przecież ma sztuczne, tak jak jego szef.

ocenił(a) film na 7
wypal

Gips na spodnie, a jak przyszło co do czego i gips sobie zdjął, to już spodni pod nim nie miał. Magia po prostu, zupełnie niewiarygodne. No, ale w kontekście zapewniających nieśmiertelność węgorzy i 200 letniego barona bzykającego i obwąchującego intymne okolice córki jeszcze jestem to w stanie przełknąć ;)

ocenił(a) film na 8
beachboy_86

Dawno nie oglądałem, tak dobrego kina grozy. Fabułą przypomina Wyspę Tajemnic, czuć ten klimat niepewności i zagadkowości.
Nawet główny bohater podobny do Leo;) Innym filmem wartym polecenia jest nowy "Uciekaj"( coś w stylu "Klucz do Koszmaru")

ocenił(a) film na 3
beachboy_86

8/10 10/10 ? Naprawdę? Super scena u dentysty? Przypomina "Wyspę Tajemnic"? Cały wątek (za pieniądze dystrybutora) pije sobie z dzióbków... :) Fabułą ten film bije na głowę 1134 odcinek "Klanu"... Zresztą 1133 pewnie też... Oprócz strony wizualnej (świetne ujęcia i kadrowanie) ten film nie ma nic do zaoferowania, wybaczcie... Naprawdę czekałem aż się skończy, bo miałem naczynia w zlewie niepozmywane...

ocenił(a) film na 10
pestkacz

To czemu nie wyszedłeś tylko się meczyłeś?

ocenił(a) film na 7
pestkacz

a gdzie się zgłaszać po te 50 groszy za wpis od dystrybutora? Uwielbiam się kłócić w sieci, mógłbym połączyć przyjemne z pożytecznym

ocenił(a) film na 6
pestkacz

Co do naczyń w zlewie miałem podobnie. Mimo to film wciągający pomimo pewnych wad.

ocenił(a) film na 7
beachboy_86

10? - chyba Cię poniosło :D

ocenił(a) film na 9
beachboy_86

Zgadzam się z autorem postu, film jest zdecydowanie lepszy od Shutter Island który ma średnią 8,2. Niesamowite kino, oby było więcej takich filmów. Nie wiem skąd tak niska ocena 6,4, ale po latach to się zdecydowanie zmieni.

ocenił(a) film na 9
Felipesku

Nie zmieni , poprostu to jest jak dobre wino , nie smakuje wszystkim ,film to majstersztyk jakich juz nie wiele bo wiekszosc woli Shutter Island i fajerwerki .

ocenił(a) film na 6
Odette_Ode

SPOILER

zdejmowanie twarzy i pokazywanie trupiej głowy barona i wbita łopata w głowę tegoż to nie fajerwerki?

Felipesku

Flaki z olejem, choć początkowo zapowiadał się nieźle... Końcówka to już totalne rozczarowanie i poczucie porażki, że tyle czasu... jednak straconego... DiCaprio wersja light zagrał bardzo dobrze. Muzyka i zdjęcia super, jednak mimo to od połowy ilość ziewnięć zwiększała się lawinowo
Ostatecznie moja ocena to 3, bo to "słabo"
4 = oznacza tu bodajże "ujdzie", a jak dla mnie to nie może ujść... więc każdego przestrzegam. Szkoda czasu.
Za dużo jest innych filmów do oglądania, a jednocześnie życie z krótkie.
Pozdro

dia8el

sama jestes flakami z olejem skoro tak twierdzisz. film znakomity, ogladalam 3 razy i moglabym go ogladac bez przerwy!!!za kazdym razem tak samo wciaga, intryguje i fascynuje

ocenił(a) film na 10
dia8el

Dobrze ,że wcześniej nie czytam takich komentów...fil obejżałem i bawiłem się wyśmienicie. W końcu coś zrobionego z głową a praca kamery i zdięcia to cudo.

beachboy_86

Tylko trepom się ten gniot podoba

ocenił(a) film na 9
ataman2016

powiedziałbym wręcz przeciwnie, tylko trepom się ten gniot nie podoba

ocenił(a) film na 6
beachboy_86

Dla filmów , które się nam bardzo podobają wg mnie najlepsza jest ocena 8/10 czy 9/10. 10/10 to kino wybitne.
Wymień proszę z 5 elementów w tym filmie, które sytuują go obok najwybitniejszych dzieł kinematografii.

ocenił(a) film na 9
armarange

W mojej ocenie jest odwrotnie, 8 i 9 daję filmom które są obiektywnie bardzo dobre, 10/10 to filmy które mogą mieć technicznie lepsze i gorsze strony, ale czymś mnie ujęły na tyle, żeby zostać wyróżnione. Ostatecznie to moja lista jest.

ocenił(a) film na 9
beachboy_86

Horror to właśnie "mroczna baśń". Skąd taka panika przy użyciu tego słowa ?

ocenił(a) film na 9
beachboy_86

wyrenderowane komputerowo szwajcarskie góry, żeby być dokładnym

beachboy_86

Gdzie go znajdę online?

ocenił(a) film na 7
Weronka90

Na HBO MAX ;)

ocenił(a) film na 7
beachboy_86

Ja aż tak tego filmu na 10 nie oceniam ,bo arcydzieło to niestety nie jest.Ale dobre,schematyczne kino które ogląda się do samego końca z ciekawością.Klimat naprawdę pierwsza klasa,no i te piękne widoki dookoła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones