PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739293}

Lekarstwo na życie

A Cure for Wellness
6,4 49 439
ocen
6,4 10 1 49439
5,8 12
ocen krytyków
Lekarstwo na życie
powrót do forum filmu Lekarstwo na życie

Nieścisłość

ocenił(a) film na 6

Coś mi się nie zgadza... Główny bohater po wypadku samochodowym pojawia się na pogrzebie swojej matki, a później, gdy budzi się ze złamaną nogą w tym "sanatorium" nie kojarzy jakoś, że na pogrzebie złamanej nogi nie miał.

Byłam przekonana, że głównym zdaniem z filmu będzie to dotyczące baletnicy, która "śpi, ale o tym nie wie" i okaże się, że to wszystko tylko mu się przyśniło, ale jednak się taki wątek nie pojawił. Pomoże ktoś to ogarnąć? :)

ocenił(a) film na 6
agus196

Doprawdy czy to takie trudne, matka mu zmarła przed wyjazdem on to sobie przypominał tak samo jak śmierć ojca.

ocenił(a) film na 6
Nariel_ArYarrel

Wyglądało mi to tak, że jego matka dostała ataku serca, gdy on miał wypadek. (jakaś więź emocjonalna i te sprawy)

agus196

zgadzam się miałam podobne odczucia - zarówno o śnie i o tym, kiedy matka miała zawał. No cóż, pewnie się nie dowiemy jaka była myśl twórcy.

ocenił(a) film na 8
agus196

@Agus196 - zrozumiałam to tak samo. Jednak, dlaczego był na jej pogrzebie?

ocenił(a) film na 6
delenimentum

Myślałam, że to wszystko po pogrzebie mu się przyśniło :P

ocenił(a) film na 8
agus196

To był tylko flashaback. W filmie było ich sporo, np. kiedy Lockhart odwiedził matkę w domu opieki i obiecał, że przeniesie ją w lepsze miejsce zaraz po otrzymaniu awansu. Swoją drogą, matka mu wtedy powiedziała, że już do niej nie wróci, więc pewnie miała jakieś prorocze sny związane z jego wypadkiem w Szwajcarii, aż pewnej nocy dostała zawału.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
agus196

Co do baletnicy - było do tego dużo nawiązań, tyko nie w sposób, jaki myślisz, czyli że Lockhart się obudzi, miało to trochę głębsze znaczenie ;P

ocenił(a) film na 6
Psajkoo

Możesz powiedzieć coś więcej? Nie kojarzę żadnych nawiązań do baletnicy, a chętnie bym się dowiedziała

ocenił(a) film na 8
agus196

Samo to, jak zachowywali się ludzie przebywający w tym ośrodku - wydawali się szczęśliwi i beztroscy, zupełnie właśnie tak, jakby "śnili ale o tym nie wiedzieli", a sama laleczka wyglądała właśnie w ten sam sposób, czyli tak beztrosko pogrążona w marzeniach :D Trochę za późno się wzięłam za odpisanie i ciężej mi przywrócić dokładnie wspomnienia, ale motyw baletnicy bardzo mocno się odbijał właśnie na zachowaniu ludzi stamtąd. Ale jakby nie patrzeć to ta baletnica go w jakiś sposób wybudziła, bo zwróć uwagę np. że kiedy Lockhart był już własnie w tej chwilowej fazie ogłupienia i otępienia, trzymał baletnicę, po czym nagle się "wybudził" i odzyskał zdrowy rozsądek, wracając na tym samym na tor rozwikłania zagadki.
Mam nadzieję, że trochę naświetliłam sprawę :P

ocenił(a) film na 6
Psajkoo

Może faktycznie w zamyśle to ta baletnica miała symbolizować ludzi z ośrodka. Dzięki za odpowiedź ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones