PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739293}

Lekarstwo na życie

A Cure for Wellness
6,4 49 310
ocen
6,4 10 1 49310
5,7 11
ocen krytyków
Lekarstwo na życie
powrót do forum filmu Lekarstwo na życie

Przekaz filmu

ocenił(a) film na 8

Wydaję mi się, że niektórzy, albo nawet i większość nie zrozumiała tak naprawdę o co w tym filmie chodzi. Reżyser idealnie przedstawił wyidealizowany świat w sanatorium, że ludzie dążą do bycia doskonałym, a przecież wystarczy siebie po prostu zaakceptować. Sam Baron dążył do zachowania czystości rodu, bo nie wyobrażał sobie innej nieczystej krwi wmieszanej w jego. Pacjenci uważali wszystko za piękne, nawet pożar sanatorium. Pewnie przez te robale w ich organizmie mieli pomieszane w mózgu i każde zło, albo dziwactwo uważali za największą dobroć, końcówka to właśnie pokazuje, że w głównym bohaterze coś zaczyna się zmieniać (jego psychiczny uśmiech) i Hannah uratował tylko dzięki wspomnieniom z dawnego życia. Według mnie to na pewno nie jest horror, lecz thriller, który w 100% pokazał błądzenie ludzi po tym świecie do bycia idealnymi.

ocenił(a) film na 8
Kalimdor

lepiej bym tego nie ujęła! oby więcej takich filmów <3

ocenił(a) film na 7
Kalimdor

Dziwi mnie, że pod niejednym filmem dającym do myślenia jest tak niewiele komentarzy o przesłaniu, więc szacun za sam ten fakt. Jednak moim zdaniem trafniejszy jest wniosek, że przesłanie mówi o dwóch złotych cielcach, z jednej strony nieskazitelność, z drugiej bycie jak najwyżej ponad resztą ;)

ocenił(a) film na 5
Kalimdor

Bez jaj! Od kiedy to film, którego główny bohater jest wręcz modelowym uosobieniem biznesowego szczura opowiada o ludzkiej kondycji? Przeinterpretowałeś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones