PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739293}

Lekarstwo na życie

A Cure for Wellness
6,4 49 229
ocen
6,4 10 1 49229
5,7 11
ocen krytyków
Lekarstwo na życie
powrót do forum filmu Lekarstwo na życie

To nie jest horror!

ocenił(a) film na 7

Jeśli ktoś ma ochotę na niezwykły thriller z elementami scen "gore" powinien obejrzeć najnowszy film Verbinsky-ego. Oczywiście największym atutem jest tutaj strona wizualna. Sterylne pomieszczenia sanatorium w bajecznym krajobrazie alpejskim budują niesamowity klimat. Verbinsky nie należy do wirtuozów kina, ale tutaj przedstawia intrygująca próbę rozwiązania tajemnicy placówki odnowy biologicznej. Wielka zaleta jest tez obsada a w szczególności młoda Mia Goth (warto będzie śledzić jej dalsze wybory filmowe). Moja ulubiona scena to ta w karczmie kiedy Hannah zatraca sie w tańcu.

ocenił(a) film na 7
brastek

Całkowicie się zgadzam z Twoja opinia, szczególnie z tym, że to strona wizualna jest najlepsza częścią filmu. Świetne ujęcia sprawiły że naprawdę wczulem się w film i nawet nie wiem kiedy minęły ye 2 i pół godziny filmu . Niestety fabularnie nie jest już tak pięknie, szczególnie zaczyna się to wszystko rozjezdzac w końcówce. Mimo wszystko wyszedłem z kina zadowolony

brastek

Ależ oczywiście, że jest to horror. Niektórzy uważają, że horrory muszą być straszne, a nie muszą.

ocenił(a) film na 7
neo_angin

Na wiekszosci zachodnich portali filmowych jest sklasyfikowany jako mystery thriller i nie zgadzam sie z przypisaniem mu gatunku horror tak jak na filmwebie. Jest wielu ludzi którzy patrząc na gatunek omijają film szerokim łukiem widząc ze jest to horror.

użytkownik usunięty
brastek

Dokładnie jak ja, nie trawię horrorów i omijam je szerokim łukiem. Czyli mówicie, że na to można bez problemu iść?

ocenił(a) film na 7

Jeśli po obejrzeniu trailer-a jesteś zaintrygowany polecam wizytę w kinie. Szczególnie dla wrażeń estetycznych.

brastek

Zgadzam się ze wszystkim. Dodam tylko od siebie, że fabuła mnie bardzo wciągnęła, bo w większości czasu jest nie do końca jasna, czasem trzyma w niepewności, a nawet gdy już domyślasz się o co dokładnie chodzi to i tak chcesz brnąć w rozwikłanie tajemnicy do samego końca. No, przynajmniej ja tak miałem. Przy tym wszystkim ta cała koncepcja fabularna jest jak nie oryginalna to z pewnością wyróżnia się na tle powstających aktualnie thrillerów (bo tak, też sądzę, że jest to thriller). Film bardzo mi się podobał i szczerze bym polecał.

ocenił(a) film na 8
radzicool16

Dla mnie nie było miejsca na głęboki wdech podczas seansu (pozytywnie), film bardzo symboliczny, dla wrażliwych estetów będzie spełnieniem :) To, że możemy się domyśleć nadchodzących zdarzeń, wcale nie odbiera im grozy czy napięcia, mi to absolutnie nie przeszkadzało. Baletnica pogrążona we śnie - film także w narracji snu, a jak wiadomo te bywają irracjonalne i miejscami niespójne. :)

brastek

Dobrze słyszeć, ze to nie typowy horror. Jesli to jest coś w stylu czarnego łabędzia albo under the skin to z chęcią zobaczę ale jesli to horror oparty na wyskakujących z za rogu potworach to dziękuje.

ocenił(a) film na 7
SocialNetwork

Under The Skin to dobre porównanie

ocenił(a) film na 6
SocialNetwork

Jeżeli to horror to ja też dziękuję bo potem boję się iść do łazienki. :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones