PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107466}

Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
7,0 78 842
oceny
7,0 10 1 78842
6,4 17
ocen krytyków
Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń
powrót do forum filmu Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń

Sama przeczytałam tylko do 10 (11 mam wypożyczoną już ;)) ale jednak ze wszystkich postaci które na razie byli najbardziej lubię Duncan'a Bagiennego ;). No sama nie wiem dlaczego! Podoba mi się jego charakter i wątek Duncan-Wioletka (chociaż ostatecznie była raczej z Quigley'em co?). I ogólnie go uwielbiam i to moja ulubiona część (Akademia Antypatii)! Z sierot najbardziej lubię Klausa dlatego że także jestem takim molem książkowym :P. O1 I jeszcze naturalnie Słoneczko (mój ulubiony jej tekst "Nie scypaj" ^^).

A wasze?

użytkownik usunięty
enjoyy

Jak dla mnie, to niestety te książki są bardzo kiepskie, o wiele gorsze niż mogłyby być. Pierwsze 3 części są dobre, później seria leci w dół, coraz więcej lania wody, coraz mniej treści i coraz więcej bzdur, na które nie można niestety przymknąć oka. Szkoda, bo pomysł jest dobry i seria miała potencjał. A ulubiona postać to Beatrycze - może dlatego, że jej tożsamość jest tajemnicą do samego końca.

Ale od 7 części jest bardziej przygodowa ;).

użytkownik usunięty
enjoyy

Właśnie od 5 części zaczyna się potworne lanie wody. Na każdy rozdział, przynajmniej 50% stron można by wyrzucić bez żadnej straty dla fabuły.

Hmm... Ja i tak to bardzo lubię :P.

użytkownik usunięty
enjoyy

Wiesz, dla mnie to od 5 części jedynymi interesującymi rzeczami była ta sprawa z cukiernicą i tożsamość Beatrycze:)

Nadal mnie interesuję kim ona jest ;). Ale podobał mi się też wątek Duncan-Wioletka i Quigley-Wioletka :D.

użytkownik usunięty
enjoyy

To się dowiesz na końcu:)

Ech na razie nie zaczęłam nawet 11 :(. Durne "Przygody Odyseusza" :P.

enjoyy

Ja się wyłamię i powiem, że najbardziej lubię hrabiego Olafa. :D

MrsRider

Jeee!!! Olaf górą ;). Ale Duncan rządzi :D.

użytkownik usunięty
enjoyy

Wioletka skradła mi serce :D No i jeszcze Wujaszek Monty<3 :D

Wujcia Monty'ego też polubiłam, podobnie jak ciotkę Józefinę (szczególnie już zagraną przez Meryl Streep), a sieroty Baudelaire lubię wszystkie, chociaż najbardziej jestem przywiązana do Klausa, bo też jestem molem książkowym. :D I sam autor, niejaki Lemony Snicket, jest postacią intrygującą i bardzo przeze mnie lubianą.
Na dalszych miejscach plasują się Szpetni i Karmelita Plujko. :D

ocenił(a) film na 8
enjoyy

Ja przeczytałem 12. Dostałem wszystkie tomy na gwiazdkę. =D Bardzo dobra książka, ale nie lubię tego poczucia winy jakie cały czas mają sieroty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones