PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859126}

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Zack Snyder's Justice League
6,9 33 744
oceny
6,9 10 1 33744
4,8 22
oceny krytyków
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Nieporozumienie

ocenił(a) film na 2

Nieznośnie rozwlekły film aż krzyczący do widza "podziwiaj mnie, jestem epickim arcydziełem o mitycznych herosach", z fabułą polepioną na gluta i ślinę, nawet biorąc poprawkę na standardy kina superbohaterskiego; irytująco patetyczny aż do niezamierzonego pastiszu, napaćkane spowolnień, podniosłej muzyki oraz przepotężnych herosów zatrzymujących się w akcji, by kamera mogła uchwycić ich wspaniałość, godność oraz dostojność; z kompletnie nieprzekonującymi emocjami i wzruszeniami, pełen dramatów i tragedii, które budzą tylko irytację i z którymi nie sposób się utożsamić. Dawno nie widziałem tak złego filmu i wliczam w to nawet Avengers: Infinity War. Jednak MCU broni się chociaż czasem comic reliefami, tu, z uwagi na ambicje Snydera, by stworzyć Dzieło, nawet tego niemal brak. Nieporozumienie.

ocenił(a) film na 6
kilstrit

Pie**olicie Hipolicie, to jego najlepszy film od czasu Watchmen, a może i opus magnum, biąrąc pod uwagę fakt, że tym razem nie miał tak genialnego gotowca, jakim był komiks Moore' a. Ocena: 2 to czysty trolling.

a_nubis

popłynąłeś troche

ocenił(a) film na 2
a_nubis

Ten film nie ma podskoku do Watchmen. Nie, ocena 2 to nie trolling, niestety nie tym razem. Scenariusz nie trzyma się kupy, technobełkot kilkukrotnie przekracza normy unijne, villain ma jeszcze durniejsze motywacje niż Malekith w Thorze 2, aktorstwo drewniane, slow-motion zabija film, motywacje i psychologia bohaterów? Owszem, są, ale tak tandetne i wycięte z kartonu, że lepiej byłoby je wyciąć. Na dokładkę potężna dawka nadętego patosu. Niczego z tego nie było w Watchmenach, gdzie patos był umiejętnie tonowany groteską, gdzie postacie miały dużo solidniejszy background i były lepiej zagrane itd., itd. Prawda, to była zasługa materiału źródłowego - i tu się zgodzę.

ocenił(a) film na 5
kilstrit

Zgodzę się choć mnie podobał się odrobinę bardziej niż pierwsza wersja, pewnie dlatego, że był troszkę mroczniejszy.
Podejrzewam, że gdyby trwał 3 godziny byłby lepszy w odbiorze. Zakończeń miał więcej niż Powrót Króla... ;) Brakowało tylko Supermana jedzącego śniadanko z dziewczynami....
Patos wali po oczach drzwiami i oknami.
Spowolnienia rzeczywiście po jakimś czasie się przejadły i wyłącznie irytowały no i nie wiem czemu, ale Ben Affleck w roli Batmana jakoś mi nie pasuje. Z resztą przedstawienie postaci Batmana też do mnie nie przemawiało. W wydaniu Burtona i Nolana lepiej mi pasuje.

ocenił(a) film na 2
kunach23

Nie widziałem pierwszej wersji. Ben Affleck kiepski Batman raczej, za to na plus należy mu (czy raczej scenariuszowi) zaliczyć udany żart:
- What's your superpower?
- I'm rich.

ocenił(a) film na 5
kilstrit

to chyba była ta scena w srebrnym Mercu? :)

ocenił(a) film na 10
kilstrit

Na gluta i ślinę, nie wierzę... Są filmy, które musiałbyś chyba ocenić na minusie, bo zdecydowanie gorsze od powyższego. Snyder zrobił to, co powinien na samym początku - rozwlókł całą historię tak, aby wszystko nabrało sensu, ciężaru i oddało klimat DC. Większe kichy odwala MCU i Disney w SW, więc odpuść sobie ten hejt.

ocenił(a) film na 2
kubasaksofonista

Rozwlókł to dobre słowo. Slow-motion trwa jakieś 10% czasu ekranowego.

ocenił(a) film na 6
kilstrit

Ocena 2 to zwykły trolling, no bez jaj. Dwójki to bym nawet filmom Shumachera nie dał. Oceniaj odpowiedzialnie.

ocenił(a) film na 10
kilstrit

I co w tym złego?

ocenił(a) film na 1
kubasaksofonista

debilu marvel zapowiada swoich przeciwników w solowych filmach superbohaterów i mniej więcej wiadomo z kim beda walczyc a dc nie ma spójnosci robia sobie filmy dla jaj marvel trzyma się kupy ma lepsze CGI o nie bo lepsze niz te gowniane dc ten 4 godzinny film to byly dla mnie tortury. Popatrz sobię na oceny filmów marvela a na te gowniane filmy dc

ocenił(a) film na 10
Pawel_Kondycki

Nie rozmieszaj mnie The Dark Knight rozniósł Marvela na strzępy, tam nie ma co zrbierać, zresztą Marvel jest tak cukierkowy ze az chce sie rzygać

ocenił(a) film na 6
spider621

Tdk jest dobrym filmem ale jest średnim filmem na podstawie komiksu. Filmy snydera z dc są kiepskie ale prznajmniej są komiksowe i ghotam nie wyglada jak Chicago

ocenił(a) film na 7
kilstrit

Nie było tak źle choć przyznam że te zwolnienia do patetycznych scen mnie nudziły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones