PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36174}
7,7 10 600
ocen
7,7 10 1 10600
6,6 8
ocen krytyków
Lilja 4 ever
powrót do forum filmu Lilja 4-ever

Trzeba przyznać że Moodysson zrobił niezły film,trudny ciezki smutny ale jakze prawdziwny.Jednym słowem kino rodem ze Skandynawi robi ostatnimi czasy coraz wieksze wrazenie.Jakie znacie jeszcze filmy z tego zakątka naszej pięknej planety?.Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Wagant

Polecam inne filmy Moodysona (ZNACZNIE, moim skromnym zdaniem, lepsze od niepotrzebnie zbanalizowanej i umetafizycznioneuj Lilji) - Tilsammans, Fucking Amal.
Do tego inne skandynawskie: Jabłka Adama, Człowiek bez przeszłości, Pieśni z drugiego piętra, Elling, Historie kuchenne (to z tych ostatnich). Zawsze można sobie coś Bergmana obejrzeć, albo von Triera ;)

ocenił(a) film na 9

Jeśli chodzi o filmy Moodysona zgadzam sie z Tobą po części według mnie niekwestionownie najlepszym jego filmem jest właśnie Tilsammans natomiast Fucking Amal mnie osobiscie rozczarował faktycznie dostrzega Moodyson w nim nowy problem jak wogóle można nazwać homoseksualizm problemem,ale ze wzgledu na wiek bohaterów film ten poniekąd dla mnie jest abstrakcyjny.Nie wiem czy widziałas już jego nowy film pt."Kontener" w którym Moodyson całkowicie odchodzi od pewnej konwencji swoich filmów,całkowitym rozdzielniem dialogu od fabuły myslę ,że eksperyment tylko po części się udał.Na Nowych Horyzontach gdzie miałem przyjemność go zobaczyć reakcje festiwalowiczów były zgoła odmienne od fascynacji jednych po kompletną klapę dla drugich.Odchodząc małymi krokami od filmów młodego Szweda,widze dalej Jabłko Adama -nie widziałem jeszcze ale mam go na półeczce więc niebawem napewno zobaczę(słyszałem już że bardzo dobry;)Człowiek bez przeszłości i Pieśn z drugiego pokoju - o tych filmach nawet nie slyszałem więc postaram się jak najszybciej je zdobyc-dziękuję za wskazanie.A jeśli chodzi o Ellinga film ten klasyfikuję w dziale urzekła mnie twoja historia;) naprawdę świetny.Bergman jest dla mnie mistrzem chociaż muszę przyznać ,że wszystkich filmów nie miałem jeszcze okazji zobaczyć von Trier to również powoli klasyka jednak zdecydowanie najwyżej cenie jego Przełamując fale.Tobie mogę polecić Noi Albionoi,Zakochani widzą słonie Kari'egojeżeli masz ochotę poczuć powiew znad islandzkiego gejzera:)Pozatym co mi na chwilę obecną przychodzi do głowy to polecam :Buddy,Festen,Rekonstrukcję i jeszcze taki film na który natknąłem sie zupełnie przypadkową a urzekł mnie dogłebnie;) Ondskan.Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones