PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36174}
7,7 10 620
ocen
7,7 10 1 10620
6,6 8
ocen krytyków
Lilja 4 ever
powrót do forum filmu Lilja 4-ever

K.O.

ocenił(a) film na 10

Podczas oglądania, ten film dał mi takiego kopa w głowę że trudno się było otrząsnąć. Mocne i szokujące kino! Naprawdę warto obejrzeć!

ocenił(a) film na 10
szm007

Jak pierwszy raz oglądałam ten film kilka lat temu w kinie, to dosłownie wbił mnie w fotel! Wyszłam i przez kilka dni - ja, wieczna pesymistka - nie miałam odwagi narzekac. Później nagrałam go sobie z telewizji i zawsze oglądam wtedy, kiedy w moim życiu dzieje się źle i mam doła - terapia szokowa, po której dół i narzekania chwilowo mijają. Film daje niezłego kopa, to prawda. Polecam też "Zonę" - film dał mi podobnego kopa, jak "Lilja...".

antra

Wlasnie go obejrzalem pierwszy raz..Choc temat prawie w 100% tyczy sie dziewczat to po obejrzeniu mam takie same odczucia jak i ty.Moje narzekania na temat mojego zycia sa po prostu smieszne w porownaniu z zyciem Lilji.Szczerze polecam kazdemu ten fim.

ocenił(a) film na 10
rosi10

Film JEST BOSKI na doła!!!!!!!!!!!!!!!!!! 11/10 i ja narazie nr 1 Znacie cos jeszcze Tak Mocnego jak ten Film.....Polecam...

ocenił(a) film na 8
marudka2

"gruz 200", tez ruski

zukasz

Reżyser Szwed, produkcja duńsko- szwedzka więc "Lilja" to nie "ruski" ino o Rosjance.

A "gruz 200" masakra - po dwudziestu minutach oglądania wyłączyłam. Nadaje się na wywoływanie odruchów wymiotnych. Na doła nie polecam.

marudka2

A pana Triera kojarzysz? Tańcząc w ciemnościach, Przełamując fale, Dogville, Antychryst...
Zresztą kino skandynawskie jest pełne podobnych propozycji - nie trzeba daleko szukać.

ocenił(a) film na 10
vilkatla

Zgadzam się. Akurat "Przełamując fale" na mnie wrażenia nie zrobiło (choc na innych na ogół robi, i to piorunujące), ale "Dogville" to majstersztyk. Polecam wszystkim.

ocenił(a) film na 10
marudka2

Nie znam nic podobnego. Lilja jest tylko jedna. Trier to zupelnie inna bajka

ocenił(a) film na 10
HRA

Nie ma nic podobnego i nie bedzie racja tomb raider : (a szkoda

ocenił(a) film na 8
heretic21

http://www.filmweb.pl/Masz.Na.Imie.Justine
http://www.filmweb.pl/serial/Matrioszki-2005-229493
Chyba jednak jest coś podobnego :)

ocenił(a) film na 10
bartje

:fakt "Masz Na Imie Justyne "gatunkowo podobne ale wedlug mnie to juz nie ta liga... a co do serialu "matrioszki" nie wiedzialem nic o tym filmie chetnie zobacze...

ocenił(a) film na 10
bartje

Nie chodziło mi o to, że nie ma filmów o podobnej tematyce, bo naturalnie są. Miałem na myśli to ,że "lilja..." jest filmem jedynym w swoim rodzaju.
Polecam "Whistleblower"

ocenił(a) film na 10
marudka2

na podobnym poziomie emocjonalno-artystycznym: Głową w mur (niemiecki), Od pogrzebu do pogrzebu (chorwacko-słoweński)

ocenił(a) film na 8
szm007

Fakt cholernie smutny film. Tak naprawdę przykro było patrzeć nie tylko na Lilję ale na wszystkich bohaterów. Marazm w jakim żyją jest przerażający. A przecież to nie dzieję się w Afryce czy Indiach tylko tuż pod naszym nosem. W obwodzie kaliningradzkim podobno jest jeszcze gorzej a może akcja się właśnie tam dzieje? W każdym razie każdego kto ma uczucia ten film musi na swój sposób poruszyć. Nie da się tak obojętnie przejść przed ludzkim dramatem. Trochę mi film przypomina dokument "Dzieci z Leningradzkiego", też tylko bieda i wąchania kleju a perspektyw brak. Szkoda że tak zło ją wkoło otaczało. Liczyłem na to że ten facet co jej obiecał robotę w Szwecji jej pomoże choć jak tylko Witek jej zabrał paszport to wiedziałem co będzie się działo. Kończąc to polecam wszystkim ten film bo obecnie w pogoni za kasą trochę się zatracamy i przestajemy odróżniać dobro od zła.

ocenił(a) film na 10
szm007

Obejrzalam go przed snem...to teraz mam go przed oczami, terapia? raczej krzeslo elektryczne jak dla mnie, nie moge sie otrzasnac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones