PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=577958}

Lincz

7,2 52 299
ocen
7,2 10 1 52299
6,3 15
ocen krytyków
Lincz
powrót do forum filmu Lincz

Jaki jest sens kręcić filmy, gdy nie da się zrozumieć, co mówią aktorzy? Może Polacy powinni specjalizować się w filmach niemych?

TB77

Następny głuchoniemy. Zacznijcie oglądać filmy na oryginalnych nośnikach, bo ta wersja Linczu co jest dostępna w sieci wymaga nie lada słuchu aby usłyszeć muzykę oraz dialogi.

perun_6

Oglądałem oryginalną wersję dostępną na IPLA, za dostęp do której musiałem zapłacić, w najlepszej dostępnej jakości. Jakbym był złośliwy, to mógłbym powiedzieć: następny przedstawiciel polskiego dziadostwa filmowego robi mu PR.
To nie jest pierwszy polski film czy teatr TV, którego nie da się w pełni zrozumieć, a raczej kolejny potwierdzający smutną regułę o niekompetencji dźwiękowców made in Poland. Albo nie mają pieniędzy na normalny sprzęt, więc z czym do ludzi.

TB77

Niestety trzeba się zgodzić. Wiele jest źle udźwiękowionych polskich produkcji. Często jakieś szelesty i stukania są głośniejsze od dialogów. Powinny raczej stanowić tło, a nie zlewać się z nimi powodując szum, przez co dialogi często bywają niezrozumiałe :(

ocenił(a) film na 9
TB77

Olądałam na youtubie i zrozumiałam wszystko!!!NIE CZEPIAJ SIĘ!!!W tym filmie to właśnie dźwięk,muzyka podobały mi się najbardziej!

ocenił(a) film na 8
TB77

Masz rację, ja tez nie moge doslyszec wielu tekstow w polskich filmach, a mam słuch stwierdzony absolutny. Co do muzyki - bardzo dobra, buduje napiecie i atmosfere filmu.

sonnchen

a co ma do tego słuch absolutny ? Chyba nie masz pojęcia czym jest słuch absolutny. To wcale nie znaczy że słyszysz infradźwięki i ultradźwięki. Stwierdził Ci słuch absolutny chyba kelner w barze.

ocenił(a) film na 9
TB77

nie wiem o co chodzi, oglądałem film z sieci i zrozumiałem wszystko co do joty.

ocenił(a) film na 9
Tomek59_fw

Dokładnie. Zero zarzutów, ni krzty. Pewnie dokonali ściągnęcia z tanich serwerów, albo oglądali w szemranych linkowniach... Lecz posarkać wypada, toż cecha narodowa ;-P

ocenił(a) film na 8
Roger_Popko

Albo jakiegoś marnego TS zassali i myślą, że ten film tak marnie wygląda :D

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Ha! Dzięki.

użytkownik usunięty
oluk

Nie ma za co ;P

TB77

Stoję po twojej stronie bo po prostu masz rację. Przez 8 lat zawodowo wyświetlałem filmy (kinooperator) i twierdzę że udźwiękowienie polskich filmów jest złe a często fatalne. I to nie głuchota bo w filmach np. amerykańskich słychać każdą sylabę. Jak ktoś twierdzi że jest inaczej to widocznie ma słuch nietoperza, hahaha.

ocenił(a) film na 7
TB77

Dokładnie,Ja właśnie obejrzałem ten film na Kino polska,obraz w HD super,a dźwięk mizerny.To już w trudnych sprawach o wiele lepiej słychać co mówią amatorzy,niż tu jak bełkoczą profesjonalni aktorzy.Oczywiście nie można winić aktorów tylko dźwiękowców,ale samo to że film na poziomie,a człowiek nie rozumie prawie połowy dialogów.Tu by się jakiś lektor jeszcze przydał,albo dobry dubbing.

ocenił(a) film na 8
TB77

Idź człowieku do lekarza od uszu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones