PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7352}

Linia życia

Flatliners
7,0 24 547
ocen
7,0 10 1 24547
6,8 6
ocen krytyków
Linia życia
powrót do forum filmu Linia życia

7/10

ocenił(a) film na 7

Te filmy z początku lat 90-tych czasem miały nawet jeszcze potężniejszy klimat od tych magicznych eighties :) Ten film to kwintesencja tamtych lat, klimat nie do podrobienia. Sporo akcji, wyraziste postaci, sporo cringe'u, ale przede wszystkim niezła zabawa.

"Flatliners" oferuje dosyć mroczny klimat, szczególnie podobały mi się sekwencje przeżywania przez bohaterów śmierci klinicznej - jedna z nich miała wręcz znamiona gotyckości i jakimś cudem się w to wszystko dobrze wpasowała. Ostatecznie film jakimś wielce trzymającym w napięciu thrillerem nie jest, ale klimatem i tak dużo nadrabia.

Sama historia przez pierwszą połowę filmu wciąga, pomysł jest ciekawy. Zastanawiasz się jaka będzie ostateczna bariera dla bohaterów w "pokonywaniu śmierci" i jaka będzie kara za ingerowanie w "boskie plany". Tymczasem, druga połowa filmu potoczyła się raczej w nieco mniej ekscytujący sposób, wnioski, do jakich się zbliżono były nudniejsze, bardziej oczywiste i typowo filmowe... Po seansie zostałem z pewnymi pytaniami bez odpowiedzi. Szkoda, bo tematyka była ciekawa i można to było zdecydowanie lepiej rozwinąć.

Jeśli chodzi o grę aktorską, to postaci, które stworzyli Kevin Bacon i Kiefer Sutherland były całkiem przekonujące. Może ich gra była momentami przesadzona, ale patrząc na rocznik, to jednak nie ma się co dziwić. Ważne, że są wyraziści. Podobała mi się także muzyka, bardzo klimatyczna, która tylko potęgowała specyficzny nastrój tego filmu.

Moja ocena: 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones