PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=235229}

Lisek Vuk

Vuk
8,0 226
ocen
8,0 10 1 226

Lisek Vuk
powrót do forum filmu Lisek Vuk

Można go dopaść na Allegro. Tytuł: Przygody Hucka. W albumie są znakomite komiksowe adaptacje
dwóch powieści: Przygody Hucka Finna i Lisek Vuk.
Obie z rysunkami reżysera tego filmu, który nazywa się Attila Dargay.
Świetna kreska, widać że jest bardzo utalentowanym rysownikiem.
Mam też węgierski znaczek pocztowy z Vukiem. :)
O taki: http://us.123rf.com/450wm/neftali77/neftali771211/neftali77121100163/16306933-w- gry--circa-
1982-stempel-drukowane-w-wegry-pokazuje-sceny-z-vuk-fox-cub- cartoon-attila-dargay-circa.jpg

Jest też jeszcze jeden komiks tego reżysera, czyli adaptacja Pinokia. Też zawsze pojawia się na Allegro. Taka granatowa okładka z żółtym napisem Pinokio.

kendo777

Znalazłem jeszcze jeden komiks Dargaya. Bambi, w zbiorze komiksowym pod tym samym tytułem, wydanym przez Krajową Agencję Wydawniczą.

ocenił(a) film na 10
kendo777

Nie wiem jak zacząć nowy wątek na forum, a mam pytanie z innej beczki:
Czy ktoś może pamięta bajkę ( właściwie to film rysunkowy) o królewnie Śnieżce, niestety nie jestem pewna czy to też była produkcja węgierska. Bajka skierowana była do większych dzieci, albo i dla dorosłych, choć w latach 80 TVP puściło ją w godzinach porannych. Moja mama nagrała to na VHS, ale oczywiście kaseta przepadła.
Bajka mroczna, Śnieżka gruba, pamiętam tylko scenę z jej ojcem, który tak żarł,że pękł ( a macochę bez wzruszenia: "Chyba coś pękło" )
Trudno cokolwiek znaleźć w necie mając nikłe dane, tym bardziej że Śnieżka to jednak popularna bajka, w przeciwieństwie to niepowtarzalnego liska Vuka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones