PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=160559}

Los utracony

Sorstalanság
7,3 1 083
oceny
7,3 10 1 1083
Los utracony
powrót do forum filmu Los utracony

bardzo fajny film mam tylko jedno ale jakoś nie widziałem tam brutalności nazistów,tak oczywiście widziałem trupy i krematorium i głód ale gdzie ci nazisci mam wrażenie że troche ich pobieżnie potraktowano

zwariowanywariat

Nie wiem, czy czytałeś książkę, na podstawie której powstał ten film. Tu nie chodzi o brutalność nazistów. Chodzi o to, że młody chłopak, który nie zdawał sobie sprawy z istnienia czegoś takiego, jak obóz koncentracyjny do niego trafia. I nie chodzi o to, że naziści byli be, bo to wiadomo, ale o to, że Gyuri Köves wszystko, co się wokół niego dzieje przyjmuje za oczywistość. Podejmuje grę. Musi pracować - jest robotnikiem. Trafił do obozu - więc jest więźniem. Jest Żydem (chociaż się nim nie czuje), więc zapewne zrobił coś, za co naziści mają prawo go nienawidzić. Uczy się życia w obozie i nawet potrafi być tam szczęśliwy na swój sposób, pomimo głodu, chorób, śmierci. To jest istotą tego dzieła.

A tak na marginesie - po jaką cholerę tam Daniel Craig? Powiedział może ze trzy zdania i już jest wpisywany do listy obsady (tu na filmwebie), jakby zagrał niewiadomo kogo, podczas gdy Marcell Nagy, który zagrał główną rolę, jest gdzieś na antypodach tej listy!

użytkownik usunięty
sonathia

Czy Marcell N. schudł do filmu ? Czy taki chudy już z natury jest ?

Schudł nieco.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones