PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=160559}

Los utracony

Sorstalanság
7,3 1 084
oceny
7,3 10 1 1084
Los utracony
powrót do forum filmu Los utracony

strata czasu

ocenił(a) film na 5

"Człowieka tak się zabija jak zwierzę
widziałem:
furgony porąbanych ludzi
którzy nie zostaną zbawieni". (T. Różewicz)

Film wypełniony tandetą, w sam raz dla Polaków którzy obarczeni piętnem obozów koncentracyjnych nie zdążyli nawet się z nim zapoznać.
Film wypełniony pięknymi zdjęciami i muzyką, które są strzałem w dziesiątkę przy tematyce obozowej. Nocna zbiórka więźniów +piękne odblaski nieba w mokrym błocie no i ta muzyka; nie dziwię się, z niektórzy mają tak wiele do powiedzenia: "piękny film" - tak piękny film o obozach koncentracyjnch. Świetna i emocjnoująca i historia o chłopcu który znalazł się w obozie. Dramat na weekendowy wieczór. Naprawdę przykre. Złożoność problematyki obozów koncentracyjnych jest gigantyczna, film przekazuje nam smutek tych wydarzeń. Tak to było smutne hahaha. Dehumanizacja, zezwierzęcenie, rąbanie, gwałcenie, gazowanie i przerabianie na mydło ludzi. Gdyby nie wspaniała polska literatura Kolumbów takie tandetne obrazy mogłyby przysłonić niektórym historie. Polecam obejrzeć "Lista Schindlera", Ci co uważają "Los utracony" za ładny film niech spojrzą dokładniej na scenę porannego polowania snajperką na żydów przez niemieckiego esesmana to może coś zrozumieją.

Wystarczy spojrzeć na okładkę "Losu...", zdradza od razu na co film jest nastawiony.

daihat

"Film wypełniony tandetą, w sam raz dla Polaków którzy obarczeni piętnem obozów koncentracyjnych nie zdążyli nawet się z nim zapoznać."

masz racje jestes tego najlepszym przykladem!!!!!, moze gdybys mial szezej otwarte oczy to zorzumial bys o co naprawde w tym filie chodzi, wiesz dam ci mala podpowiedz, polecam ci ksiazke ktora byla pierwowzorem do tego filmu tytul tenze sam a autor to Imre kertesz.
moze wtedy zrozumiesz ze ow obraz z Polska i polakami laczy sie naprawde w znikomej czesci, i calkowicie o co innego w nim chodzi, dziwi mnie ze ktorykolwiek z moich rodakow jako sztandarowe dzielo filmowe dot. obozow przytacza ow liste!!!!! gdzie jedyny negatywni bohaterowie to POLACY!!!!!!poza tym stiwerdzenie ze lista jest wybitnym filmem o holocauscie jest porownywalne do stwierdzenia ze szczeki to wybitne dzielo skierowane do ichtiologow!
wiesz wydaje mi sie ze jestes jak ten reporter w ostatnich scenach tego filmu-nie zdajesz sobie zadnej sprawy z tego co ci ludzie przezyli i jak to zapamietali, szukasz tylko sensacji probojac stac sie wielkim bojownikiem ow obozow.
wstydz sie!!!!!
wracajac do filmu to moze nie jestem krytykiem filmowym lecz film pod kazdym wzgledem jest porawny i spojny a w najednokrotnie mozna go nazwac ponadprzecietnym, i sadze ze wszyscy ktorzy przed toba tu wyrazali swoje pochlwbne opinie tn. sadze ze wlasnie to mieli na mysli, bo jest to forum kinowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

daihat

"Film wypełniony tandetą, w sam raz dla Polaków którzy obarczeni piętnem obozów koncentracyjnych nie zdążyli nawet się z nim zapoznać."

masz racje jestes tego najlepszym przykladem!!!!!, moze gdybys mial szezej otwarte oczy to zorzumial bys o co naprawde w tym filie chodzi, wiesz dam ci mala podpowiedz, polecam ci ksiazke ktora byla pierwowzorem do tego filmu tytul tenze sam a autor to Imre kertesz.
moze wtedy zrozumiesz ze ow obraz z Polska i polakami laczy sie naprawde w znikomej czesci, i calkowicie o co innego w nim chodzi, dziwi mnie ze ktorykolwiek z moich rodakow jako sztandarowe dzielo filmowe dot. obozow przytacza ow liste!!!!! gdzie jedyny negatywni bohaterowie to POLACY!!!!!!poza tym stiwerdzenie ze lista jest wybitnym filmem o holocauscie jest porownywalne do stwierdzenia ze szczeki to wybitne dzielo skierowane do ichtiologow!
wiesz wydaje mi sie ze jestes jak ten reporter w ostatnich scenach tego filmu-nie zdajesz sobie zadnej sprawy z tego co ci ludzie przezyli i jak to zapamietali, szukasz tylko sensacji probojac stac sie wielkim bojownikiem ow obozow.
wstydz sie!!!!!
wracajac do filmu to moze nie jestem krytykiem filmowym lecz film pod kazdym wzgledem jest porawny i spojny a w najednokrotnie mozna go nazwac ponadprzecietnym, i sadze ze wszyscy ktorzy przed toba tu wyrazali swoje pochlwbne opinie tn. sadze ze wlasnie to mieli na mysli, bo jest to forum kinowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 5
richi79

Rzeczywiście przesadziłem bo nie znam ani książki ani kina z zakresu holocaustu. Jednak film nie zrobił na mnie wrażenia, a tylko drażniły mnie nasycone zdjęcia i muzyka. Nie powiem też, żebym nie rozumiał problematyki obozów bo oglądając film właśnie oczekiwałem takich emocji jakie wywarła na mnie literatura Kolumbów. Oczekiwałem naturalizmu i "suchej" historii.Uważam po prostu, że do tak trudnej tematyki w ogóle używanie muzyki aby oddziaływać na emocje widza jest nie na miejscu.


daihat

no a ty myslisz ze wszystkie filmy o obozach musza byc takie same? każdy ma inną wizję. te starsze sa oczywiscie lepsze - w takim stylu jak pewnie ty bys chcial.. to jest nowy film i wiadomo ze teraz stawia sie troche na inne rzeczy,a poza tym rezyser wzorowal sie na ksiazce a w niej wlasnie czesto sa opisy nieba, wstajacego slonca itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones