PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34311}

Ludzie w hotelu

Grand Hotel
7,3 2 118
ocen
7,3 10 1 2118
7,0 7
ocen krytyków
Ludzie w hotelu
powrót do forum filmu Ludzie w hotelu

Przepiękna metafora ludzkiego życia. Obstawiałam gładki romans z kilooma gorącymi pocałunkami i tragicznym dla kochanków końcem. Dostałam wspaniałe kreacje aktorskie, świetne dialogi i klimat jakiegoś takiego zadumania nad człowiekiem - pyłkiem w porównaniu z wiecznością.

Z pewnością wyróżnia się tutaj Joan Crawford (jest niezwykle naturalna) i John Barrymore. Jeśli chodzi o Garbo to trudno mi ocenić tę rolę, ponieważ jej filmografia jest mi jeszcze bliżej nieznana. Czy ona zawsze gra tak manierycznie czy było to zamierzone? Niektórzy mogą narzekać, ale mi to pasowało do egocentrycznej, narcystycznej i pretensjonalnej baletnicy.

Fabuła wcale nie była przewidywalna (konia z rzędem dla tego, kto... nie będę spoilerować, ale będziecie wiedzieć o jaką scenę chodzi, ja byłam kompletnie zaskoczona). Do tego subtelnie i taktowanie pokazana sytuacja Crawford (dziś to by było dosadne i wulgarne).

Co do słów "Nic się nie dzieje" - zapewne nie ja jedna mam skojarzenia z twierdzeniem Eklezjasty ("Nic nowego pod słoncem").

Zdecydowanie polecam właściwie każdemu.

ocenił(a) film na 6
dead_bear

"Jeśli chodzi o Garbo to trudno mi ocenić tę rolę, ponieważ jej filmografia jest mi jeszcze bliżej nieznana"

A co ma jedno do drugiego?;o

_Garret_Reza_

Drugie zdanie jest dalszym ciągiem tej myśli. "Czy ona zawsze gra tak manierycznie czy było to zamierzone?"

ocenił(a) film na 6
dead_bear

Pierwsze zdanie zapowiada ocenę jednej roli, a w kontynuacji o tym zapominasz i oceniasz Garbo jako całokształt.

_Garret_Reza_

Więc napiszę powoli. W sieci są zdania, że Garbo jak zawsze przerysowana i zmanierowana i to Crawford błyszczy w tym filmie talentem. Ponieważ nie znam filmografii Garbo, trudno mi określić czy ta rola jest wyjątkiem czy jakąś normą u niej. Bo postać primabaleriny jest właśnie pełna przerysowanej ekspresji, a reszta aktorów gra bardzo naturalnie. Dla mnie jednak, niezależnie od tego czy jest to jej normalny sposób grania czy nie, to pasował do tej roli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones