PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=144889}

Mój dziadek

Watashi no Grandpa
7,3 40
ocen
7,3 10 1 40
Mój dziadek
powrót do forum filmu Mój dziadek

Po 13 latach odsiadki za morderstwo członka Yakuzy "dziadek" wychodzi na wolność. Szybko zdobywa sympatię swojej 14-letniej wnuczki, mimo, że ta ma z jego powodu nieprzyjemności z szkole. Większym problemem są jednak Yakuza, którzy będą upominać się o swoje należności ...


Interesująca filmowa propozycja. Wolny dramat z elementami kryminału, raczej dość prostą, czy wyjaskrawioną kreacją rzeczywistości, także z bardzo sympatycznymi bohaterami. Sympatycznymi do tego stopnia, że na widzu ciąży widmo pesymistycznego rozwiązania opowieści.


angażujący dramat z prostymi konkluzjami, warto

od tego samego reżysera, w podobnych klimatach (też dramat bez roszczeń do uniwersalności) najnowszy I'll Come Home When I'm Sober , a sam chętnie sięgnę po jego pozostałe tytuły :)

ocenił(a) film na 8
snake1410

z prostymi, ale jakże życiowymi konkluzjami ... dla mnie najważniejszą jest "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą". Zapewne reżyser nie zna poezji Twardowskiego (choć mogę się mylić), to jednak ten cytat poety jako pierwszy zaistniał w mojej głowie.
Gorąco polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones