PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31358}

Mój wujaszek

Mon oncle
7,2 1 792
oceny
7,2 10 1 1792
7,2 5
ocen krytyków
Mój wujaszek
powrót do forum filmu Mój wujaszek

Film mnie nie śmieszył i był raczej nudnawy. Widać, że co innego śmieszy współczesnego człowieka, a co innego bawiło ludzi 50 lat temu.

ocenił(a) film na 10
pacyfista4

film przedstawia również ponadczasowy wymiar poczucia humory, ale do tego trzeba mieć albo więcej w głowie albo więcej w dowodzie a najlepiej i to i to :) Estetycznie film jest dopracowany do perfekcji. Jaques Tati to artysta osobny i nie można go porównywać do innych twórców - jest nad wyraz oryginalny i pomysłowy. "Mów Wujaszek" to kwintesencja jego stylu. Oglądam ten film raz na kilka lat - zawsze przy tym mam dobry ubaw.

ArtAs_filmweb

Piszesz do gościa, że powinien mieć więcej w głowie bo wyraził swoją opinię w sposób dość grzeczny. Żal mi cie.

ocenił(a) film na 10
pacyfista4

Ten film właśnie jest ponadczasowy, i to aż uderzająco. Samozmanipulowanie się przez człowieka tym, co posiada i tym, jak świat sobie organizuje, to idea nieprzemijająca, tu po mistrzowsku zrealizowana. A juz odchodząc od przesłania filmu, sięgając na poziom rzeczy drugorzędnych w tym filmie: dziwne jest to, że i dziś mamy kłopoty z tym samym, czyli z fotokomórkami czy z wszelką techniczną automatyzacją.

ocenił(a) film na 4
Wydmin

Ponadczasowy, owszem. Ale mało śmieszny. Przynajmniej mnie tego typu gagi nie śmieszą.

pacyfista4

Aż tak niskiej oceny to bym nie dawała, sama idea warta docenienia ale generalnie film max 8/10. Wróciłam do niego po 20 może latach, jakoś tak. To co miałam w pamięci to świetnie ukazany świat przyszłości a la lata 50te, dużo humoru i specyficzny klimat... a okazało się że pamięć dość podkolorowała film w mojej głowie po tylu latach. Głównie mam zastrzeżenia do poziomu humoru w zabawnych scenach, na dzień dzisiejszy mnie aż one tak nie bawiły. Po drugie ogólnie film bardzo się wlekł, był zwyczajnie nudny i jak dla mnie zbyt często zmuszona byłam oglądać psy oddające mocz to tu, to tam...

Klimat film miał, scenografia, rekwizyty bdb- "świat przyszłości" świetnie ukazany choć "pamiętałam" go jeszcze lepiej.
Niemniej jednak za słaby humor i to jak się wlekł czułam duże rozczarowanie, może oczekiwałam zbyt wiele?
Podobnie miała się sprawa z filmem Przyjęcie z 1968r. do którego wróciłam po latach i okazało się że sceny na których do łez się dawniej śmiałam teraz jedynie powodują u mnie uśmiech na twarzy. Choć ogólnie ten z 68r. zabawniejszy.
Wniosek? Ludzie się z wiekiem zmieniają i humor w ich odczuciu też.

ocenił(a) film na 9
pacyfista4

Akurat filmy Tatiego często były nieśmieszne również dla widzów w latach 50. i 60., szczególnie "Playtime". :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones