PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=784799}
5,9 448
ocen
5,9 10 1 448
M.F.A.
powrót do forum filmu M.F.A.

Słabo zrealizowany

użytkownik usunięty

Film porusza tematykę gwałtu, niemocy jaka za nim idzie, poczucia beznadziei, oraz bierności instytucji (pedagog szkolny) ,bezradność towarzystwa przeciwdziałające gwałtom.
Jednak sposób w jaki zostało to przedstawione w filmie jest tak marny ,że już gorzej się chyba nie dało. Wątek w którym główna bohaterka wciela się w mścicielkę mężczyzn którzy dopuścili się gwałtu i wymierza im jedyną słuszną sprawiedliwość w swoim mniemaniu ,to jakaś niedorzeczność ,to miało być rozwiązanie problemu gwałtów i jej wewnętrzne katharsis? Kompletnie spłycenie tematu. Skończyło się tak że ,za każdą zabitą osobę odpowie jak za niewiniątko. Zemsta jest zrozumiała ,ale nie jest rozwiązaniem ,niesie z sobą tylko kolejne problemy.
Film jako thriller też słaby ,wszystko do przewidzenia 3/10 ,za część artystyczną (obrazy, grafiki 8/10)

ocenił(a) film na 2

Skala bredni, niedorzeczności i braku realizmu w szkielecie fabuły, detalach jak i pojedynczych scenach spowodowała, że po czasie zaczęliśmy się zastanawiać czy ten film to nie jakaś groteska, czarna komedia lub coś w tym rodzaju. Niestety chyba jednak nie... szkoda.

użytkownik usunięty
amfre

Dla mnie pierwsze 15 min. filmu wyglądało jak film dla nastolatków ,dopiero gdy doszło do gwałtu coś zaczęło się zmieniać i myślałem ,że film może jest jednak głębszy i dałem mu szansę. Czym się okazał, to myślę obrazują nasze dwie opinie. Może jeśli ktoś je przeczyta nie zmarnuje 1,5 h swojego czasu.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 2

Śmiejemy się z The Room jako "najgorszego filmu w dziejach" a tutaj kilka scen wyglądało aktorsko jak rodem wyjęta z "The Room" :D

użytkownik usunięty
amfre

Jeśli chodzi o "the Room" z 2003 ,to nie widziałem ,ale ocenę ma raczej mało zachęcającą , (z pokojem w tytule) widziałem "Room" z 2015, oraz "The Killing Room" z 2009 ,godne polecenia.

ocenił(a) film na 2

The Room to klasyk przemysłu filmowego, kaprys, groteska. Gorzej, że MFA miało sceny rodem z The Room ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones