PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=395890}

MR 73

6,9 2 965
ocen
6,9 10 1 2965
MR 73
powrót do forum filmu MR 73

Więzienie

ocenił(a) film na 7

Film w sumie całkiem niezły ale mnie nurtuje pytanie czy rzeczywiście cele więzienne rzeczywiście tak wyglądają we Francji- bardziej pasują do jakiś obozów NKWD niż do państwa w XXI wieku. W innych filmach raczej więźniowie mają znacznie lepsze warunki bytowe na Zachodzie.

ocenił(a) film na 5
Kassander82

Oglądał Pan prawdopodobnie proces Breivika przeciwko Norwegii, który się uskarżał na niehumanitarne traktowanie w nieludzko sterylnych celach. I być może właśnie stąd u Pana, takie nierzeczywiste, medialne wyobrażenie idealnego, zachodniego „państwa w XXI wieku”. Myślę, że chyba Pan nie był nigdy w Marsylii…
Proponuję pojawić się tam kiedyś w koszulce PSG, a ręczę, że gwałtownie Pan zmieni zdanie ukształtowane wizerunkiem postępowej, prawdziwej Europy z lektury GW…

ocenił(a) film na 5
gizzio

Generalnie powiem tak:
swego czasu dużo podróżowałem po Europie i we Francji spotkał mnie największy szok.
Nie wiem jak teraz, ale byłem tam raz 17 lat temu i dziękuję, więcej nie jadę. Prowincja i małe miasteczka są OK, ale duże aglomeracje w stylu wspomniana Marsylia, Lyon, czy boże daruj Paryż, to tzw. druga (ciemna) strona medalu. Było tam bardzo fajnie i ludzie mili do momentu, gdy zapragnęliśmy zwiedzić to sławne miasto, jego atrakcje i zabytki. Na ziemi jeszcze jak cię mogę ale, że ze względu na korki, miejsca parkingowe i nieznajomość terenu, samochód zostawiliśmy poza miastem i podróżowaliśmy komunikacją miejską. To już było straszne przeżycie do momentu przesiadki do metra. Nowy York, Bronx, zapyziałe stacje i wczesne lata 70-te - to jedyne co mi do dzisiaj przychodzi do głowy na opisanie tego co tam ujrzałem i pomimo, że nie jestem strachliwy, to wtedy czułem się niepewnie łamane na miałem lekkiego pietra. W całym życiu nie widziałem czegoś podobnego! Strach pomyśleć co tam się wyprawia teraz po tych wszystkich latach mnożenia się tych "miłych" ludzi i przyjazdu kolejnych!? Miejscowości wypoczynkowe i turystyczne pozostają praktycznie niezmienne/nietknięte, ale np. przez Lyon przejechaliśmy nie wysiadając z auta i starając się nie zdejmować nogi z gazu! Wyjazd był bardzo miły, bo jednak oparty o nadmorskie miasteczka, ale do Francji i jej jakiegoś większego miasta, to końmi mnie teraz nie zaciągną!
Z podobnych doznań wspomnę tylko o Göteborgu i sławnej dzisiaj Brukseli. Wrażenia z tego szwedzkiego miasta rodem niczym z Islamabadu, po mieście woził nas znajomy taksówkarz, bo komunikacja miejska jest dla bardzo odważnych miłośników mocnych wrażeń! To było dwa lata temu... A europejska stolica też widziana moimi oczami te 17 lat temu nie zachęcała, a teraz to nawet nie chce mi się myśleć jak to wszystko tam wygląda!

Nowoczesność i wspaniały zachód. Oby tylko nie u nas!

ocenił(a) film na 10
ZSGifMan

To mamy inne spojrzenia. Ja nie wiem jak to wyglądać mogło 17lat temu. Ale wymieniłeś miasta, które akurat mają dobrą opinię, nie z podręczników a ogólnie. Nie słyszałem by ktoś narzekał. Jestem np kibicem IFK od ponad 20lat, znam mniej więcej to miasto i większość tam jeździ komunikacją miejską. Nie wiem, może taryfiarz cię nabierał byś z nim jechał, bo przecież on żyje z naiwności ludzkiej...

ocenił(a) film na 5
wmbco

Taaak, na taryfie to sami zbójcy jeżdżą, ogólnie siedlisko cwaniactwa i rozboju.
Sam taryfiarz, to pisałem wyraźnie, że >znajomy<, więc może i żyje z naiwności ludzkiej, nie wiem, ale sam też naiwny musi być i to raczej mega, bo nas woził za darmo... Może miał zwyczajnie kiepski dzień i dlatego nikogo nie naciął.

Nie do końca rozumiem co miałeś na myśli pisząc o dobrej opinii?
Skąd się one biorą i kto za nimi stoi?

Aha, no i pewnie się nie znam, ale inaczej świat wygląda oczami kibica jadącego się rozerwać i zapewne "szukającego wrażeń", a nieco inaczej oczami rodziców z małymi dziećmi...

ocenił(a) film na 10
ZSGifMan

Dobra opinia to już taka, że nikt nie narzeka. Ja też mogę powiedzieć, że w Legnicy lub Koszalinie jest niebezpiecznie, bo byłem świadkiem jakiejś sytuacji etc. W Marsylii kradną, ale w Krakowie też i do tego latają z maczetami. Bezpieczniej chyba nigdzie się nie czułem jak w Szwecji, i nie patrzę z punktu kibica, a człowieka który ma kilkoro znajomych mieszkających tam od urodzenia. To może działa w dwie strony skoro szwedzi boją się Polski, to Polacy boją się szwedzkiej komunikacji :) ?? Albo masz ogromne poczucie humoru? Masz małe dzieci? Super, też mam, ale już małymi trudno je nazwać.

Podziwiam też, że potrafiłeś ocenić prawie 5,5k filmów, to jest wyczyn.

Kassander82

Eee, nie. Spoko jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones