PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=480867}
6,6 9 000
ocen
6,6 10 1 9000
5,3 3
oceny krytyków
Mała matura 1947
powrót do forum filmu Mała matura 1947

Warto zobaczyć:-)

ocenił(a) film na 8

Film ten jest doskonałą okazją do szczerego śmiechu, ale również... zadumy, refleksji, wzruszeń... Fabuła została osadzona w realiach minionych czasów. Moda z epoki, zabytkowe tramwaje, samochody, krakowskie zakątki, to wszystko niezwykle pobudza wyobraźnię... Czasy na pozór tak bardzo odległe od obecnych, ale... młodość dawniej i dziś rządzi się podobnymi prawami. Film godny polecenia:-).

ocenił(a) film na 8
ainahn

Popieram przedmówcę - film moim zdaniem bardzo dobry, a nie jest tak znany i popularny jak np. "Miasto 44", a szkoda...
Niektóre sceny bardzo zabawne, jednak nie określiłabym go jako komedię, lecz komediodramat, gdyż czasy i realia nie były wesołe.. Dobrzy, polscy aktorzy, m.in. Opania, Żmijewski, Zborowski, świetne scenografie, i przedstawienie tamtych czasów.

ocenił(a) film na 8
eveo_filmweb

Jako dopełnienie filmu, polecam również książkę pod tym samym tytułem :-).

ocenił(a) film na 8
ainahn

Dzięki, nie wiedziałam, że film był na podstawie książki:)

ainahn

Mała Matura bije na głowę Miasto 44. Tak się jednak zastanawiam, skąd w byłej Generalnej Guberni wzięło się tylu takich nauczycieli - sami patrioci. Program nauczania podobnież. Przecież ten rejon był już wtedy od co najmniej 6 lat po okupacją sowiecką a do tego momentu Hans Frank miał Kraków po pełną kontrolą. Jedni drudzy przecież permanentnie eksterminowali polską inteligencję

Pawcio_filmaniak

Przepraszam, pokręciłem. Miało być pod okupacją niemiecką.

ainahn

Tylko gdzie to zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
inzynier6pl

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Widziałam ten film 12 lat temu... Myślę jednak, że gdzieś się znaleźć powinien. Powodzenia w poszukiwaniach :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones