PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104}

Mała syrenka

The Little Mermaid
7,3 79 042
oceny
7,3 10 1 79042
6,8 18
ocen krytyków
Mała syrenka
powrót do forum filmu Mała syrenka

Sierra Bogges była fenomenalną Arielką w musicalu wystawianym na Brodwayu. A w niektórych partiach wokalnych takich jak repryza Part of Your World potrafiła przyćmić oryginalną syrenkę czyli Jodi Benson. Nie jestem rasistą, ale decyzja którą podjął Rob Marshall już na starcie zakpiła z widowni. Czy syrenka w jego filmie zachowa chociaż zielony ogon czy może dla odmiany lepiej żeby był różowy ?

rusekolsztyn

Zgadzam się w 100 %. To co Disney ostatnio wyrabia przechodzi ludzkie pojęcie. Kiedy myślę "Mała Syrenka" i "Ariel" - od razu mam przed oczyma rudą czuprynę. Te charakterystyczne włosy, które wyróżniały się w morskiej głębi. Będzie klapa jak z najnowszym "Królem Lwem", który już zbiera słabe recenzje. Też nie jestem rasistką, jeśli Disney chce angażować więcej afroamerykanów (co akurat mnie nie oburza), niech stworzy nowe bajki. Była przecież bajka :"Księżniczka i żaba", gdzie bohaterka byłą czarnoskóra. Ta aktorka idealnie pasowałaby tam ze swoją urodą! Po co na siłę zmieniać kultowe postacie? Arielka jest bardzo charakterystyczna!.

MadamedePompadoure

Ja już nie wiem jak daleko, to pójdzie niedługo będzie czarnoskóry Herkules z karym koniem, albo Pinokio zrobiony z czarnego hebanu. Dzisiejszy Disney ze starym łączy już chyba tylko nazwa, ale póki te wtórne remaki będą przynosić spore zyski, to niestety niewiele się zmieni. Ta linia najmniejszego oporu jest dobijająca.

The_Nomad

No i będzie czarnoskóry Herkules....

ocenił(a) film na 10
MadamedePompadoure

Właśnie ! Te cudowne rubinowe włosy są atrybutem Arielki obok jej głosu. Disney stworzył mnóstwo damskich postaci, które są szatynkami czy brunetkami, a dopóki nie pojawiła się Merida to syrenka była jedynym rudzielcem wśród kobiet. Ten film, który wejdzie do kina za dwa lata bojkotuje za bezczelny skok na kasę, profanację dzieła, dzięki któremu pod koniec lat 80-tych Disney ocalił swoją firmę od bankructwa ( żaden film animowany z lat 80-tych nie dał temu studiu takiego zastrzyku gotówki jak właśnie ekranizacja baśni Andersena) i również jeszcze oprócz Roba Marshalla kubeł pomyj na łeb należy się Beyonce Knowles, bo to ona stała za tym wyborem w castingu do roli Arielki swojej krewniaczki. Tak więc nie tylko mamy do czynienia z nachalną poprawnością polityczną, ale jeszcze przy okazji z nepotyzmem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones