PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810357}

Małe kobietki

Little Women
7,4 75 157
ocen
7,4 10 1 75157
7,1 56
ocen krytyków
Małe kobietki
powrót do forum filmu Małe kobietki

Czyżby oscarowy kandydat? Patrząc na obsadę i datę premiery wygląda na to, że twórcy celują w przyszłoroczne nagrody.

piotrowy

Nie wydaje mi się, że to jest film pod Oskary, nawet ta ekranizacja z 1994, która była bardzo dobra dostała tylko jedną znaczącą nominacje dla Winony Ryder. Tutaj uważam że nominacje może dostać Greta Gerwig, ze względu na nacisk na uznanie dla kobiet reżyserek. Data premiery to chyba chęć przyciągnięcia dużej ilości kobiet, bo to przecież dla nich film.

ocenił(a) film na 7
gacek870

Greta Gerwig (2 nominacje), Saoirse Ronan (3 nominacje), Meryl Streep (18 nominacji - 3 zamienione na statuetkę), bardzo chwalony Timothée Chalamet (1 nominacja), do tego niesamowita Eliza Scanlen z "Ostrych przemddmiotów" i Emma Watson. Ten film jest skazany na sukces, a data premiery sprzyja byciu zauważonym prze jury Akademii.
Nie trzeba być wieszczem, żeby przewidzieć, że sporo z tych nazwisk pojawi się gali.

piotrowy

Nie odbieram zasług i osiągnięć prezentowanej w tym filmie obsady, ale w dużą liczbę nominacji dla tego filmu, ze względu na znajomość książki i raczej przewidywalność tej adaptacji nie wierzę, ale pożyjemy zobaczymy. Natomiast obsada na pewno będzie na Złotych globach w styczniu, żeby oczywiście promować film.

piotrowy

ale tu nie ma co węszyć jakiegoś spisku.
To normalne że są okresy kalendarzowe kiedy wychodzą ambitne filmy i są okresy blokbusterów i to oczywiste. Takimi cyklami się wypuszcza filmy i to całkowicie normalne

ocenił(a) film na 7
piotrowy

Muszę dodać jeszcze Florence Pugh, którą widziałem niedawno w "Middsomar" . Wspaniała aktorka, coś mi się wydaje, że będzie o niej głośno.

ocenił(a) film na 8
piotrowy

A Laura Dern? 2 nominacje do Oscara, 4 Złote Globy, ostatni za „Wielkie Kłamstewka” które okazały się wielkim hitem.

ocenił(a) film na 7
MikeyS

Prawda - charakterystyczna aktorka. Kolejny powód, żeby obstawić ten film u bukmachera. Choć taka mnie teraz przeszła myśl, że na scenę wejdzie Meryl Streep i będzie pozamiatane - casus wspomnianych "Wielkich kłamstewek". Choć kilku aktorom wcześniej udało się błyszczeć równie mocno: Dustin Hoffman (Sprawa Kramerów), Nicole Kidman (August: Osage County) czy Philip Seymour Hoffman etc.. W tym nadchodzącym obrazie paru kandydatów też się znajdzie.

piotrowy

Kidman w August: Osage County moze by zablysnela, gdyby w ogole zagrala w tym filmie. Ta urocza brunetka z tego filmu to Julia Roberts.

ocenił(a) film na 7
emalia_

Ups! Pisałem z głowy, a tam rzeczy ulotne :)

piotrowy

Zwiastun!
https://www.youtube.com/watch?v=LLlm5QI7kfw
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

piotrowy

Data premiery "Małych kobietek" jest zwykle taka sama (bez względu na to, czy jest to film, czy serial). Po prostu akcja książki rozpoczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia.
Co jednak się świetnie składa, jeśli chodzi o Oscary :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones