PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=798023}

Mam na imię Sara

My Name Is Sara
6,4 956
ocen
6,4 10 1 956
Mam na imię Sara
powrót do forum filmu Mam na imię Sara

Rasizm

ocenił(a) film na 3

Ten film jest doskonałym przykładem na to że rasizm to nie tylko niechęć białych ludzi do innych , o innym kolorze skóry . Największymi rasistami w historii byli naziści . Uznali germańskość za rasę , stworzyli wokół tego całą ideologię . Wymordowali miliony ludzi "niższych rasowo" Żydów , Słowian, Romów itd . Jednak rasizm to nie była i nie jest domena nazistów . On istniał i istnieje na całym świecie . Pomyślmy tylko o najbliższym nam XX wieku . Łapanie niewolników w Afryce i wywożenie ich do pracy na plantacjach w Ameryce , Niszczenie tam całych szczepów tzw. Indian. Aparheid w RPA. To wszystko co wymieniłem , a pewnie o czymś zapomniałem , definiuje szeroko pojęty rasizm ze wskazaniem na ekonomiczne wykorzystanie "rasy niższej" Istnieją jednak inne formy rasizmu , te bardziej zbliżone do tego ideologicznego , nazistowskiego . Wcale nie musi to być nienawiść do tych o innym kolorze skóry . To może być nienawiść do ludzi wyznających inną religię , na przykład . Ludzi wyznających inna ideologie . Taki rasizm społeczny , który pleni się dość powszechnie w obecnym czasie . Wracając do filmu . Zrobiony poprawnie , aczkolwiek czasami wyglądał jakby zrobiono go w skansenie . Bardzo podobała mi się gra aktorska Eryka Lubosa . Inni też grali nieźle. Trochę sie twórcom pokićkały języki , gdyż na filmie słyszymy polski , rosyjski, niemiecki i angielski. Troche to głupio brzmi. Film jest właśnie o rasizmie. Pokazuje nienawiść Niemców do Żydów i do Ukraińców i Polaków . Pokazuje w nienawiść Polaków i Ukraińców do Żydów w sposób bezkompromisowy. W całym filmie jest tylko jeden epizod z młodym partyzantem, który nie jest rasistowsko nastawiony do Żydów. Cała reszta to antysemici . Konkludując . Ten film jest filmem rasistowskim , gdyż pokazuje Polaków jako 99% antysemitów i rasistów , co jest niczym innym jak łgarstwem . Wie o tym każdy kto odwiedził "Aleję Drzew" w Jerozolimie , każdy kto choć trochę zna historię . Uważam też że takie filmy nie powinny w ogóle powstawać . Szczególnie przy współudziale Polaków .

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

Dramat biograficzny to nie zmyślona historyjka, która może się podobać lub nie.Skoro to wydarzyło się naprawdę to czemu nie zrobić o tym filmu? Bo wśród Polaków nie ma i nie było rasistów i antysemitów?

ocenił(a) film na 3
Natti72

Chyba nie zrozumiałaś tego co napisałem . Rasizm i antysemityzm i ksenofobia to zło i trzeba z nim walczyć . Rasizm nie odnosi się tylko do wybranych grup społeczeństwa . Istniej rasizm Czarny do białych i mniej czarnych . Azjatów do czarnych i do białych itd itd . Istnieje bo sam na własne oczy go widziałem i czasem doświadczałem . Nie można ciągle mówić o rasizmie białych Europejczyków do innych nacji bo to jest nadużycie i kłamstwo . Wracając do filmu . Historia jest prawdziwa , tylko jej przedstawienie pozostawia bardzo wiele do życzenia. Każdy kto go obejrzy w USA czy UK czy jakiejś Japonii to powie - Boże !!! co za obrzydliwi ludzie żyją w tej Polsce . Mordercy żydów . Współpracownicy "nazistów" Nie Niemców , żeby była jasność . W filmie są
"naziści " , nie Niemcy . Taka nowa narodowość żeby na nią zwalić winę za Holocaust . Do którego doprowadzili "Naziści" z Polakami

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Tak naprawdę to większość Europejczyków była antysemicka. Mało kto lubił żydów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones