PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10020398}

Mamy tu ducha

We Have a Ghost
5,5 5 374
oceny
5,5 10 1 5374
Mamy tu ducha
powrót do forum filmu Mamy tu ducha

XD

ocenił(a) film na 3

Film jest mega rasistowski. Teksty w stylu "nie będziemy jak każda rodzina głupich białasów wprowadzających się do nawiedzonego domu" padają co chwile.

Oczywiście jedyne białe postacie to:
1.Stereotypowa głupia blondynka - rozpuszczona bogata pośredniczka nieruchomości, iq10.
2.Nieporadny głupkowaty duch, który nie wie co począć do póki bohatersko nie pomoże mu czarny zniewieściały młodzieniec.

+ straszna krindżuwa jak zaczynają śpiewać...

Mateusz_Jachyra

No co Ty. Rasizm to tylko wtedy gdy odnosi się to do osób o ciemnej karnacji ;) a tak serio to Netflix tak do tego podchodzi, ale nie tylko oni. Na "białych" można sobie mówić co się żywnie podoba.

Papa_Muminka

No bo tak jest. Cóż okej, nie tylko ciemnej, bo mamy też np. Azjatów.  Zapoznaj się z definicją rasizmu to może Ci się trochę rozjaśni

xxberzerkxx

Większego farmazony nie słyszałem

Mateusz_Jachyra

Zapomniałeś jeszcze dodać, że Azjatka ma czelność kopnąć białego policjanta w "nabiał". Biały, zwyrodniały morderca bije i terroryzuje Bogu ducha winnych czarnych w ich własnym domu. Czarna kierowca Ubera jest bezczelna w stosunku do pijanej i głupiej białaski. Etc itd. Zastanawia mnie również, na czym polega "zniewieściałość" ów ciemniego młodzieńca? Na odmieności zachowań typowych dla byczków-megasamców? Wykazaniu się jakąś formą empatii w stosunku, o zgrozo, głupkowatego, białego ducha? :)

ocenił(a) film na 3
owall

No, w zasadzie ucieło mi komentarz bo miałem jeszcze napisać, że :

3.Czarnym charakterem jest oczywiście bogaty, biały gość w garniturze,

4.Azjatka jest ofc komputerowym hakerem

5.Biali policjanci jak tylko widzą czarnego chłopaka to celują w niego bronią i każą mu się położyć (a fabularnie jest on osobą porwaną a nie suspectem XDDDDD) no ale BLM się musi zgadzać

6.Dosłownie każda biała kobieta w tym filmie to totalnie odklejona świruska - pośredniczka estate, laski zamawiające ubera, ta pseudo CIA i wiele więcej.

Jakbyśmy w tym co napisałem zmienili czarny na biały i biały na czarny to by był taki rozp*erdol że mogło by dojść do riotingu siedziby netflixa.

ocenił(a) film na 8
Mateusz_Jachyra

Mówisz że film jest pełen rasizmu a twoje komentarze jeszcze więcej. Po za tym to on uciekł z duchem z domu. Po za tym jakie co chwilę? Na początku było coś o białych i to wszystko. Chyba źle oglądałeś. Sam film w sobie nie jest zły ale oczywiście od Netflixa to ćwierć mózgi muszą hejtowac

ocenił(a) film na 3
ColeTurner_2

Gdzie mój komentarz jest rasistowski? Co uciekł z domu? Co chwilę bo co chwilę. Napisałem w komentarzu dokładnie o jakie sytuacje chodzi. Ćwierćmógzgi nie potrafią czytać co się pisze, czytają do drugie zdanie i awanturują się bo ktoś ma inne zdanie niż oni.

ocenił(a) film na 8
Mateusz_Jachyra

ćwierć mózgi nie umieją pisać. W przeciwieństwie do ciebie umiem czytać. I na dodatek chyba inny film widziałeś bo twój komentarz nijak ma się do tego filmu

Mateusz_Jachyra

Padają co chwile to znaczy jak często?? Chyba inny film oglądaliśmy. Widać właśnie kto tu ma uprzedzenia. I nie, film jest pod tym względem spoko :)

xxberzerkxx

Co chwile(niepoliczalne) nie rozumiesz tego?

ocenił(a) film na 3
xxberzerkxx

no tak, jestem ukrytym członkiem KKK, masz mnie

ocenił(a) film na 7
Mateusz_Jachyra

Radzę poszukać dobrego specjalisty! Film jest dla starszych dzieciaków i taką grupą młodzieży oglądaliśmy ten film, który wszystkim bardzo się podobał i nikt nie doszukiwał się rasizmu. Żal mi ciebie... serio!

ocenił(a) film na 3
seeiko

Już szukam. "grupą młodzieży oglądaliśmy ten film, który wszystkim bardzo się podobał" utrzymuje mnie w przekonaniu że ani nie jesteś żadną młodzieżą (bo kto się tak k*rwa określa) + żadne specjalne zgrupowanie nie wystąpiło. Dysocjacyjne zaburzenia tożsamości są ciężkie, ale mają szansę na wyleczenie. Żal mi Was... serio! (z wykrzyknikiem bo oczywiście tak się akcentuje troskę, cnie?)

Mateusz_Jachyra

Jestem z Tobą. Wszystko co opisałeś jest prawdą a zwłaszcza zniewieściały gówniarz. Chwilami wygląda bardziej jak dziewczyna niż chłop. Wszyscy broniący tego gówna to ewidentne ofiary lewackiej indoktrynacji. Szkoda czasu na dyskusje.

Wiechciu

Nie ma to jak prawackie indoktrynacje. Filmu nie bronię ale głupie powtarzanie frazesów to już jakaś mania

ocenił(a) film na 2
Wiechciu

co ta typiarka powiedziala wchodzac do meskiej toalety?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Mateusz_Jachyra

Czy Wy musiscie się dopatrywać wszędzie rasizmu?! Poważnie?! Mnie to nawet do głowy nie przyszło. Nawet nie masz pojęcia jak wygląda rasizm jest w Stanach, a najwięcej krzyczą o nim afroamerykanie (poprawna jestem?)

ocenił(a) film na 3
Kalina102

Dopatrywać? Piszesz jakbym przedstawiał subiektywne poglądy oparte na jakiś przesłankach, kiedy właściwie cytuję i listuję fakty. Wyobrażasz sobie tekst "nie będziemy jak ta stereotypowa rodzina głupich czarn*chów"? bo z białasami przeszło. Walczący z rasizmem zamiast zrobić zmianę o 180 stopni to lecą 360 i i to z backflipem.

Mateusz_Jachyra

To już jest norma. Właśnie oglądałem bad boys for live i pierwszy teks od uprzywilejowanego czarnego cuckolda Willa Smitha. "z drogi Bogate białasy... "

Mateusz_Jachyra

To tylko wyimaginowany muszyński świat wg Netflixa, nie mający związku z rzeczywistością. Praktycznie wszystkie ich produkcje są z gatunku sf.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Mateusz_Jachyra

Nic z tego, co napisałeś, nie ma znamion rasizmu. Albo jesteś żałosnym trollem, albo masz poważne problemy psychiczne.

ocenił(a) film na 3
Kawada_Shougo

A co jeśli obie odpowiedzi są prawidłowe?

ocenił(a) film na 5
Mateusz_Jachyra

:D za krótki komentarz, spierd**** fwb :D

ocenił(a) film na 8
Mateusz_Jachyra

Jestem gotowy personalnie obrażać każdego de%ila który szykanuje ten film, bo takie produkcje jak we have a ghost przywracają mi wiare w netflix oryginals. Tak, dobrze że zauważyłeś rasizm, bo film go ewidentnie używa i podchodzi do niego bardzo luźno, jak również komentuje wiele współczesnych, powiedzmy, zjawisk związanych chociażby z social mediami. Szkoda tylko, że ten rasizm widzisz tylko w miejscach umożliwiających ci zes&anie się. W jednej ze swoich pierwszych scen Azjatka śmieje się z tego że Azjaci jedzą tylko ryż. W innej komentuje to, że przyjęło się iż mają oni być we wszystkim najlepsi. W jeszcze innej mówi do Kevina (czarnego) że pasuje mu łamanie prawa, co wypowiedziane w odpowiednim kontekście może być bardzo rasistowskie. No ale żeby zwrócić uwagę na te kwestie musiałbyś wyciągnąć głowę z du#y, a to wiadomo że nie jest łatwe gdy może ona wejść tak głęboko ze względu na swoje malutkie rozmiary.
A, no i gratuluje że przy*(^ałeś się do tego że duch jest głupkowaty i nieporadny. Taka miała być konwencja, więc dobra robota że wytykasz to jako, nie wiem, wadę?

+"dopóki" ;)

ocenił(a) film na 3
PanSkoczyslaw

ale sie zesrałeś xd conajmniej 36 osób się z Tobą nie zgodzi :>

ocenił(a) film na 5
Mateusz_Jachyra

Sama chciałam napisać taki komentarz :) Nie jest to pierwszy film, w którym obraża się białych, dodałabym Przybłędy, Klątwa bridge Hollow, Antebellum. Nie wyobrażam sobie co by było, gdyby było odwrotnie. Chyba jakaś moda na to nastała, jakoś w starszych filmach tego nie widziałam...

ocenił(a) film na 4
Mateusz_Jachyra

Film nie jest taki zły. Nie stwierdzała bym tak ogólnie że jest rasistowski jednak zgadzam się ze scena gdy matka stwierdza że nie będzie się zachowywać jak biała rodzina czy czarna kierowca taxi krzycząca (bez powodu) do białej dziewczyny:spadaj suko/szmato (bitch)..... Spójrzcie na to z drugiej strony. Czy w filmie gdzie te rolę są odwrócone, te teksty też wg was nie są rasistowskie? Nie są przesadzone?.... TK co się dzieje jest straszne, bo białych można obrażać... Czarnych nie. Nikogo nie powinno się obrażać. Ale ten film i te sceny to kolejny przykład ze społeczeństwo troche przesadza....

Mateusz_Jachyra

Najważniejsze jest to, że cokolwiek by nie zrobili, jakkolwiek by nas nie przedstawiali, biały zawsze pozostanie białym, a negger niggerem. Widać jak wszędzie ich upychają na siłę, prawda jednak jest wszystkim dobrze znana, im ich więcej w filmie tym większa szansa, że położą film i zrobi klapę.

ocenił(a) film na 5
Mateusz_Jachyra

ale ładnie po nich jedziesz :D i like it :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones