PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39474}

Marco Polo

Incredible Adventures of Marco Polo
3,9 70
ocen
3,9 10 1 70
Marco Polo
powrót do forum filmu Marco Polo

Bardzo słaby...

ocenił(a) film na 3

Obejrzałam go wczoraj na tv4 z nudów, ale muszę przyznać, że to bardzo słabiutka produkcja, chwilami tak mnie śmieszyła, że zastanawiałam się po co takie "coś" w ogóle kręcili. Ale przejdę do rzeczy: Po pierwsze te okropne sceny walki. Kręcono je jakby na siłę i przy każdych kopniakach słychać było taki udawany dźwięk: żałosne. Po za tym tak się bili na umór a krwi jakoś widać nie było. Po drugie: miałam wrażenie, że scena, gdy Marco miała przejść ten tą próbę Belzebuba, to twórcom pewnie chodziło tylko o to by pokazać goły tors aktora :///
Po trzecie: kiepska (nawet bardzo kiepska, tak jakby udawana) gra aktorów. Po czwarte: film skończył się tak jakby w połowie. Co z tego? Reżyser zapewne widzów ma gdzieś. Nie dowiedzieliśmy się jak Marco dotarł do Chin i czy odnalazł ojca. Może budżecik się skończył???
Jednym słowem wielkie nieporozumienie. Przestrzegam przed oglądaniem.
I pozdrawiam! :))

ocenił(a) film na 1
violetfairy

Całkowicie sie zgadzam !
Oglądałem kątem oka, ale nie mogłem powstrzymać sie od śmiechu.
1. Tandetne proste, nic nie wnoszące dialogi
2. Nieodpowiednie do epoki stroje bohaterów, budowle itd.
Osobiście rozbroiła mnie scena kiedy książę arabski życzył Marco "krzyżyk na drogę" a jak wiemy akcja działa sie w okolicach czasowych krucjat.
3. Sceny walki, kiedy nastoletni brat Marco bije sie z 3 Arabami :)))
4. Niezmieniający sie krajobraz, mimo że mijali Bałkany, Damaszek i Akke.
Wszędzie było jednakowo.
5. Powtarzający sie schemat: wędrówka-nowe miasto-walka...
O końcówce filmu wypowiedzieć sie nie mogę, ponieważ wyłączyłem film w momencie kiedy ksiądz udzielał ślubu ormiańskiemu samozwańczemu władcy - Belzebubowi(zapewne Muzłumanowi) i jakiejś prawowitej księżniczce.
Film do bólu prosty i śmieszny. Trzymać sie z daleka :)

ocenił(a) film na 8
thespecialone

Mnie tam się podobał. Jak widać, jest to film niskobudżetowy - z aktorów kojarzy mi się jedynie Jack Palance. Nie ma tu gwiazdorskiej obsady ani efektów specjalnych na miarę Piratów z Karaibów - ale przecież nie o to chodziło. Całkiem przyzwoite sceny walk, momentami trzymające w napięciu. Choć w końcowej walce z ludźmi Belzebuba jakby czegoś zabrakło... mogło dojść do ciekawszego, finałowego pojedynku. Aczkolwiek 8/10, nie nudziłem się.

ocenił(a) film na 7
violetfairy

Oczywiście, że jest to bajkowa wersja przygód Marco Polo, niedoszły kupiec i pewnie 16-letni młodzian rozprawiają się z zawodowym wojskiem, jak mistrzowie stuk walki, ale co by oglądać, skoro 9 na 10 filmów akcji przedstawia jeszcze lepsze bajki, gra aktorska rekompensuje brak realizmu. Film podobny do tych z gatunku Conana z Schwarzenegggerem, ale z mniejszym budżetem, a więc bez olśniewających efektów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones