PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002591}
6,7 5 940
ocen
6,7 10 1 5940
5,0 5
ocen krytyków
Marzec '68
powrót do forum filmu Marzec '68

W roku 1968 miałem 16 lat. Pamiętam jak znikali z mojej klasy i mojej szkoły koleżanki i koledzy. Właśnie tak. Znikali. Byli i nagle okazało się po wakacjach, że ich nie ma. Z mojej klasy trójka. Nawet do głowy mi nie przyszło, że oni byli żydowskiego pochodzenia. To wszystko jakoś odbyło się tak cicho. Ten film dla mnie to sam smutek. Fabuła oczywiście banalna. Miłość nastolatków. Ale film dobrze zrobiony i dobrze zagrany. Ja lubię się "czepiać" filmów pokazujących rzeczywistość PRL-u za nierzeczywistość scenariuszową i scenograficzną, ale akurat w tym filmie nie za bardzo jest się czego "czepić". Twórcy postarali się jak mało którzy w polskich filmach. Parę nieistotnych drobiazgów by się znalazło. Jeden trochę mnie rozśmieszył. Główny bohater Janek je u Bielskich kanapkę. Z żółtym serem i rzodkiewką. He he! W PRL-u, w marcu widział ktoś rzodkiewkę. Kogoś tu poniosło.

ocenił(a) film na 8
HansStedtke

W marcu rzodkiewka i szczypiorek chyba jednak były dostępne, choć drogie, na bazarach na Polnej i przy Hali Mirowskiej.

Na filmie pokazują marzec 1968 bez śniegu a ja pamiętam, że uprawy warzyw pod szkłem, w inspektach, były rozpoczynane jeszcze jak naokoło leżał śnieg.

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Przy tej rzodkiewce rzecz jasna upierał się nie będę. Nie mieszkałem w Warszawie. Tam gdzie mieszkałem rzodkiewka w marcu to był S-F

ocenił(a) film na 8
HansStedtke

A i jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała: uprawy hydroponiczne w domu na kilku warstwach białej ligniny. Na pewno pamiętam rzeżuchę bo mi nie smakowała, ale były w ten sposób uprawiane też inne rośliny.

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Też to pamiętam!

HansStedtke

Jeśli nie widziałeś to polecam "Marcowe migdały".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones