PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547745}
6,9 81 496
ocen
6,9 10 1 81496
7,6 32
oceny krytyków
Melancholia
powrót do forum filmu Melancholia

Dawniej melancholią nazywano depresję. To jest film o depresji, syty głodnego nie zrozumie. Tylko ktoś, kto doświadczył stanów depresyjnych może go zrozumieć w pełni. W przeciwnym razie jest to jak opowiadanie ślepemu o kolorach. Depresja to znak naszych czasów, coraz więcej ludzi na nią cierpi i to ona doprowadzi do zagłady naszą cywilizację. Takie jest przesłanie filmu.

ocenił(a) film na 7
Paracelsus_93

^Podbijam.

ocenił(a) film na 4
Paracelsus_93

A ja rozumiem i jednocześnie mi się nie podobał, przesłanie i pomysł są świetne, ale beznadziejnie zrealizowany i po prostu nudny, przerost formy nad treścią

ocenił(a) film na 8
bessy

Chyba odwrotnie jak już - przerost treści nad formą :)

ocenił(a) film na 4
Nadgnity

racja:)

ocenił(a) film na 7
Paracelsus_93

W pełni się zgadzam. Film jedynie dla wybranych, ludzi obytych z każdą stroną życia i o ponadprzeciętnej percepcji rzeczywistości. Ja niestety na ten przykład (człowiek notorycznie z optymizmem podchodzący do tematu egzystencji) zupełnie filmu nie zrozumiałem.

ocenił(a) film na 1
Paracelsus_93

Czyli w sumie to film dla ludzi chorych i cierpiacych... A nie dla normalnych ludzi...

Paracelsus_93

Racja szczególnie teraz w czasach pandemii gdzie ludzie potracili wszystkie oszczędności,pracę,najbliższą rodzinę

ocenił(a) film na 8
Paracelsus_93

Jakby tak pójść dalej to w filmie są jeszcze stany lękowe, napady paniki, zachowania obsesyjno - kompulsywne i inne schorzenia, które reprezentują bohaterowie a zmagają się z nimi osoby cierpiące z powodu problemów psychicznych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones