PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547745}
6,9 81 558
ocen
6,9 10 1 81558
7,6 33
oceny krytyków
Melancholia
powrót do forum filmu Melancholia

Pomysł wydawał się ciekawy, ale troszkę nieciekawie zostało to skomponowane..
Myślałam, że będzie więcej przemyśleń i wypowiedzi na temat tego co czują (zwłaszcza ze strony głównej bohaterki) a
tak to cisza same spojrzenia i nic poza tym.. Szkoda, naprawdę szkoda..

ocenił(a) film na 5
Rose_Ann_Hill

Zgadzam się.
Byłam trochę "napalona" na tę produkcję, bo uwielbiam takie "schizowe" filmy...
Pomysł ciekawy, ale potencjał niewykorzystany moim zdaniem.
No, ale niech będzie już to 6. :>

ocenił(a) film na 9
Rose_Ann_Hill

Wiele treści kryje się też w symbolach ukazanych w filmie. Polecam poczytać: http://film.org.pl/a/analiza/ziemia-nie-ulegla-zagladzie-20418/

ocenił(a) film na 3
madradinka

Ta analiza to artystyczny belkot. Doszukiwanie sie na sile czegos znaczacego i wartosciowego oraz, jak ktos trafnie ujal, wyliczanka skojarzen, z ktorych nic nie wynika oraz dumanie nad paproszkiem w kazdej scenie. Filmy wymagajace tak skomplikowanej analizy, pelne symboli, odniesien, drugiego, czwartego i osmego dna oraz Bog wie czego jeszcze, to zwyczajny przerost formy nad trescia. Dobre dla amatorow detektywow, ktorzy spelnienie odnajduja w wyszukiwaniu wiecej ukrytych znaczen, ogladajac film w nieskonczonisc klatka po klatce. Jak sie ma ochote na lamiglowki, to lepiej i taniej kupic szaradziste za 5 zeta, wziac do reki olowek i rozwiazywac...

ocenił(a) film na 9
kassis

Jak kto uważa.

ocenił(a) film na 3
madradinka

to prawda, wkurza to, ze trzeba zastanawiac sie co autor miał na mysli, w filmie dialogi sa marne...ja lubię kiedy słowa potrafią dać do myślenia, pobudzić umysł do własnych rozmyslań, a nie sama muzyka i kadry i tylko to gadanie o planecie

ocenił(a) film na 10
golkas0

Masz rację, myślenie jest w ogóle strasznie wkurzające. Reżyser powinien w pierwszej scenie w kilku prostych zdaniach opowiedzieć o czym jest film i jak należy go rozumieć, aby widzowie nie musieli się męczyć z oglądaniem.

ocenił(a) film na 9
elloko90

Fenomenalna riposta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones