PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483796}
7,1 140 043
oceny
7,1 10 1 140043
6,8 25
ocen krytyków
Merida Waleczna
powrót do forum filmu Merida Waleczna

Oglądałem ten film w niedzielę w kinie i powiem, że był straszny. Początek filmu szczególnie
inteligentny: rodzice wysyłają 3-4-letnią córkę samą po strzałę z łuku do ciemnego lasu,
gdzie grasuje bardzo niebezpieczny niedźwiedź – naprawdę szacun za odwagę dla
rodziców. W ogóle film był straszny, niby dla dzieci, bo te zwiastuny w telewizji takie wesołe i
kolorowe, a w kinie zupełne przeciwieństwo. Połowa filmu dzieje się w ciemnym gęstym
lesie. Czarno-białe kolory przez cały czas, jedynie włosy Meridy rude. Głównym motywem
filmu jest w ogóle przemoc, ciągle jakieś bójki, itp. Większość osób na sali to były dzieci w
wieku 3-10 lat, które były po prostu przerażone! Przez pół filmu odwracały się, zasłaniały
oczy, itd. Film był bardzo nudny, mało było w nim zabawnych momentów i był strasznie
przewidywalny, np. to, że gdy mama zamieniła się w niedźwiedzicę w połowie filmu,
wiadomo było, że pod koniec odmieni się z powrotem w zwykłą kobietę. Ogólnie to film mi
się bardzo nie podobał, dlatego moja ocena to 4/10. Naprawdę nie polecam oglądania tego
filmu.

ocenił(a) film na 6

Mam podobne odczucia... dorosły mógł się nieźle przestraszyć na tym filmie kilka razy... te ryki niedźwiedzi, te bójki...
SKĄD TAKA OCENA WYSOKA NIE MAM POJĘCIA ??

ocenił(a) film na 3
Mimi_15

Bo to Pixar. :) Nawet, gdyby wypuścił nie wiadomo jak beznadziejny film to i tak ludzie będą się nim zachwycać.

użytkownik usunięty
Merkura

Dokładnie. Pixar to Pixar. Osiągnął już taką popularność, że każdy film tej wytwórni jest ,,hitem". ;]

Merkura

Merkura nie przesadzaj, ludziom naprawdę się podobał. A skąd niskie oceny Iniemamocnych, czy Odlotu u nas w Polsce, he? Jeśli chodzi o Pixar to imbd jest wiarygodniejsze.

ocenił(a) film na 3
bartekbasista

Przecież "Odlot" na filmwebie ma bardzo dobrą ocenę.

użytkownik usunięty
Merkura

Właśnie nie wiem za co.

ocenił(a) film na 6

Odlot - tylko i wylacznie za to ze to naprawde ciekawa historia, Merida rowniez - 10 letnie dziecko bylo zachwycone a ja nie zaluje wydanych pieniedzy

użytkownik usunięty
_ID_

Ja i tak nie przepadam za filmami Pixara: Merida, Odlot, Ratatuj, Wallie...

ocenił(a) film na 3

Ja też nie, ale akurat "Ratatuj" bardzo mi się podobał. Ale co do "Odlotu" to zdecydowanie ma za wysoką ocenę.

użytkownik usunięty
Merkura

Ja oceniłem: Odlot na 3, Meridę na 4, a Ratatuj na 5.

ocenił(a) film na 3

Ja mam "Odlot" na 3, Meridę na 4, a "Ratatuj" na 9. ;)

użytkownik usunięty
Merkura

Hehe. ;D

ocenił(a) film na 10

Bardzo inteligente myslenie...
Czlowieku to jest bajka, musi byc happy end, wiec nie mow mi tu ze bajka jest przewidywalna. Miala sie zamienic w wilkolaka i pocwiartowac wszytkich ? >.< wtedy by nie byla przedwidywalna wedlug ciebie ?

Jest to moja 2 ulubiona bajka/anime, zaraz po "Jak wytresowac smoka". W M.W jest tak naprawde wiele scen zaskakujacych, zwlaszcza po soczystym blancie przed seansem.

ocenił(a) film na 10
Partyzante

Wedlug mnie zaslogue na ocene 9/10

Bajka ma genialny! morał, ktory bardzo mi sie spodobal, a to chyba najwazaniejsze bo to bajka wiec i skierowana dla mlodszych widzów, ale moral trzeba potrafic zrozumiec, a ty skoro mowisz ze ta bajka jest skierowana glownie na przemoc i bójki to proponuje sie cofnac z powrotem do ogladania "Bolka i Lolka"
Fakt była odrobina przemocy, ale wydaje mi sie ze twórcy chciali by mlodsci widzowie zapisali sobi w glowie tą bajke i co za tym ide jak i morał.

Jedno z przekazów M.W pokazuje nam ze milosc matki jest nieskonczieni wielka, i jak pokazano w bajce nawet zamiana jej w niedzwiedza z winy dziecka, nie zmnejszy nieskonczonej mocy milosci gotowej poswiecic swoje zycie dla swojego dziecka co bylo pokazane w bajce.
Fajna bajka :)
9/10

użytkownik usunięty
Partyzante

Taa..., niby bajka dla dzieci, ale wszystkie dzieci, które to oglądały miały przez pół seansu zasłonięte oczy...

A ty jesteś dzieckiem? Dlaczego obniżasz ocenę z tego powodu?

użytkownik usunięty
bartekbasista

Bo mnie się ten film po prostu nie podobał. Były nawet ze dwie sceny, w których sam się trochę bałem, a ja idąc na ten film oczekiwałem tego, że to będzie komedia. Przecież oglądając te wszystkie kolorowe, wesołe zwiastuny, w życiu nie pomyślałbym, że film może być taki straszny.

użytkownik usunięty

Mam 4 letniego brata, 7 i 9 letnią siostrę. Wszyscy oglądali i nikt się nie bał. Ba! Czasami mój brat nawet się nudził. Chciałam go zachęcić "Popatrz! Zamieniła się w groźnego niedźwiedzia!" A on popatrzył i zrobił "aha." :)

użytkownik usunięty

Jak dla mnie też był nudny.

użytkownik usunięty

Faktycznie, zapowiadało się o wiele lepiej. Ale muszę przyznać, że niektóre momenty były fajne. :)

użytkownik usunięty

Ale tych momentów było naprawdę niewiele.

użytkownik usunięty

Nie przesadzajmy. Bajka ma fajny klimat. Nie podobała mi się jednak ta historia z zamienieniem matki w niedźwiedzia. Troszkę nie rozumiem dlaczego akurat niedźwiedź, a nie inne zwierzę?

użytkownik usunięty

Bo chodziło o to, że jej ojciec zabił niedźwiedzia, dlatego. Ale mnie się też nie podobał ten wątek. Zdecydowanie lepszy by był motyw ślubu Meridy.

ocenił(a) film na 9

Kolorowe zwiastuny? Ja po obejrzeniu jednego na filmwebie byłam przekonana, że to będzie nieco mroczna baśń. Przecież w zwiastunach było widać mgłę, ciemny las, niedźwiedzia, kamienny krąg, te niebieskie ogniki... Chociaż nie pamiętam, jaki zwiastun był w tv:)

użytkownik usunięty
Letrin

Z tych, które widziałem w tv, nie było tam nic o niedźwiedziu itp. Może w innych, tych na internecie były, ale mi wystarczyły tamte.

ocenił(a) film na 8

Dzieci uwielbiają się bać! I niech wreszcie świetoszkowaci dorośli przestaną się nad nimi trząść. A oprócz odrobiny strachu film niesie też świetny morał, sporo śmiechu i nowy model bohaterki (nareszcie księżniczka singielka xD).
A ja zachwyciłam się dziesiątkami odniesień do średniowiecznej historii i szkockiego folkloru.

użytkownik usunięty
Spirralka

Ten film był straszny i zdecydowanie nie dla dzieci.

Spirralka

właśnie :P to dorośli twierdzą, że to straszny film... zapytajmy dzieci lepiej :P

użytkownik usunięty
pixi222

To, że dzieci podczas seansu zasłaniały oczy, mówi samo za siebie.

dzieci często zasłaniają, a i tak się im podoba :P

pixi222

Dokładnie. Pamiętam jak ja byłem mały. Strach mnie przeszywał, a ja i tak chciałem oglądać coś dalej eh

użytkownik usunięty
bartekbasista

Ale ten film był akurat naprawdę straszny. Nie mówiąc już o dzieciach, to nawet dorośli się czasem bali. Ja chodzę do gimnazjum i dwa razy się przestraszyłem na tym filmie.

Ja też i to był czad:D

użytkownik usunięty
bartekbasista

No niech ci będzie. Każdy może mieć swoją opinię.

A ja do technikum, i też się raz dygnąłem.
PS Kto nie oglądał, ja polecam tę bajkę, bo naprawdę (wg mnie) warta obejżenia.

użytkownik usunięty
jezdzec2000

Proszę cię, nie rób takich strasznych błędów, bo to w oczy razi.

Przepraszam profesora polonistę!

użytkownik usunięty
jezdzec2000

Bez przesady, ale czy takie błędy cię nie rażą?

Rażą, ale jam tylko człowiek i błędy mogą mi się zdażyć. Czyż Pan nie uważa?

użytkownik usunięty
jezdzec2000

No niech ci już będzie...

ocenił(a) film na 9

Może masz słabe nerwy? Ja na tym filmie bawiłam się świetnie. I tak - też chodzę do gimnazjum, moje młodsze kuzynki oglądały to ze mną (jedna 10, druga 8 lat) i też były bardzo zadowolone.... a co do strachu i zwiastunów, to chyba nie oglądaliśmy tego samego filmu. Merida ma bardzo fajny, baśniowy, celtycko-skandynawski klimat i na WSZYSTKICH zwiastunach widać choćby jego namiastkę (krąg, mgłę, wielki mroczny zamek, ogniki itd.)
Mnie się bardzo podobała zarówno historia, morał jak i ogólna atmosfera podczas oglądania. Poza tym to Disney Pixar - bajka dla dzieci i dorosłych, każdy znajdzie w słowach coś co powinno mu dać do myślenia. Nie sposób też nie wspomnieć, że nie ma chyba bajki tej wytwórni, która się nie kończy dobrze... no w końcu to bajka! ;D Al jak to mówią o gustach się nie dyskutuje ;P

użytkownik usunięty
AienShu

Ok, każdy uważa inaczej. ;)

ocenił(a) film na 7
Spirralka

Święte słowa. Moi drodzy, może nie warto trzymać swoich dzieci wiecznie pod kloszem? Może zamiast postawy "dziecko się bało, film nie dla dzieci" lepiej po prostu spytać malucha, czy podobał mu się seans? Odrobina strachu to fajna rozrywka, śmiem nawet powiedzieć, że całkiem pouczająca ;-).

ocenił(a) film na 9

Więc widocznie na sali były ZA MAŁE DZIECI. Ja oglądałam bajkę z siostrami w wieku 8 i 10 lat. Nie było problemu. ( być może to nie jest bajka dla dzieci 3-6 lat). I "Koralina" była dużo straszniejsza.
Poza tym, w każdej bajce jest trochę "przemocy".
Nawet w Tomie i Jerrym, kiedy to jeden gania drugiego żeby go złapać i "coś" mu zrobić.

Film wzruszający, piękna historia. Z morałem.

użytkownik usunięty
mariposa_angela

,,Koraliny" nie oglądałem. ,,Tom i Jerry" to jedna z najgorszych bajek jakie widziałem. Film nie wzruszający w ogóle. ,,Piękna historia" jak w co drugim filmie. Morał taki jak w każdej bajce.

ocenił(a) film na 9
Partyzante

wg mnie również zasługuje na 9/10
i jak na bajkę moim zdaniem był zaskakujący
do ostatniej chwili spodziewałem się innego zakończenia
bajka jest bardzo w porządku
ma przesłanie antyokultystyczne i prorodzinne - po prostu katolickość
dawno nie widziałem tak dobrej bajki

użytkownik usunięty
Petrus_Kefas

Naprawdę spodziewałeś się innego zakończenia? Serio?

ocenił(a) film na 3
Petrus_Kefas

A mogę się zapytać jakiego zakończenia się spodziewałeś? O_o Przecież to było oczywiste od początku.

ocenił(a) film na 9
Merkura

mam na myśli to, że do końca się spodziewałem innego rozwiązania, że znajdzie swojego wymarzonego chłopa itp.

użytkownik usunięty
Petrus_Kefas

Ja myślałem (widząc zwiastuny), że to będzie motyw przewodni filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones