PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483796}
7,1 140 063
oceny
7,1 10 1 140063
6,8 25
ocen krytyków
Merida Waleczna
powrót do forum filmu Merida Waleczna

Najnudniejsza, najmniej śmieszna bajka ostatnich czasów, której grono odbiorców zamyka się w
kole: dziewczynki do lat 10, dostaje oscara...

Nie wierzę w to, po prostu w to nie wierzę. Przecież taki Ralph był naprawdę świetnym filmem, do
tego uniwersalnym, bo skierowanym do widzów każdego wieku...

Ktoś chyba sypnął groszem, odmawiam dania wiary innemu wytłumaczeniu.

Patty Diphusa

chyba kogoś tutaj boli tyłek

migueltoro

Zgadza się. Smuci mnie fakt, że tak infantylna, mało błyskotliwa animacja dostaje oscara, podczas gdy tak fantastyczna jak "wreck it ralph" musi obejść się smakiem.

Patty Diphusa

nie oglądałem wrec it ralph, ale uważam, że jest słabszy od meridy walecznej i nie zasługuje na oscara

ocenił(a) film na 7
migueltoro

wtf?! "Nie oglądałem [...] ale uważam, że jest słabszy" Większej głupoty nie widziałam!

użytkownik usunięty
Patty Diphusa

Mnie się podobał :)

Patty Diphusa

Oskar dla pełnometrażowej animacji to nie Oskar. To nagroda pocieszenia, brodzik dla dzieci, ośla ławka, złoto na paraolimpiadzie... oszustwo! :)

ocenił(a) film na 7
Patty Diphusa

Chwilka.
Nie piszę na tym poście, bo jestem przeciwna temu co piszesz (choć nie do końca się pod tym podpisuję). Chcę zapytać, tak czysto teoretycznie: Czy bajka, film animowany, czy - cytując wypowiedź nade mną - animacja pełnometrażowa musi być śmieszna? Spójrz w opis "Meridy", gdzie w GATUNKI są wymienione ANIMACJA, FAMILIJNY, FANTASY, PRZYGODOWY. Pod jakimkolwiek kątem na to nie spojrzysz, nie pojawi się tam KOMEDIA. Moim powyższym pytaniem piję do części Twojej wypowiedzi, a mianowicie: "[...], najmniej śmieszna bajka ostatnich czasów".

Pozdrawiam.

berenikabb

Nie muszę patrzeć na opis Meridy, wystarczy mi, że ją obejrzałem. I tak, bajka aspiruje do bycia zabawną, ale boleśnie na tej płaszczyźnie polega.

ocenił(a) film na 10
Patty Diphusa

Nie podobala ok. Tylko kim ty jestes zeby twierdzic ze oscar byl niesluszny?

ocenił(a) film na 10
Patty Diphusa

AAAA! Chyba ze tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones