PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483796}
7,1 140 043
oceny
7,1 10 1 140043
6,8 25
ocen krytyków
Merida Waleczna
powrót do forum filmu Merida Waleczna

Dziś premiera w Polsce, wiec pytanie dla tych, którzy już widzieli: warto obejrzeć film?

bez spoilerów proszę i pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Small_Pox

aha?

ocenił(a) film na 10
Orphanka

Ehe?

ocenił(a) film na 9
Orphanka

Znaczy TAK. :)

Orphanka

Ja idę dzisiaj z kolegami i gdyby ktoś był łaskaw, to się przyłączam do prośby :)

ocenił(a) film na 6
Orphanka

Ogólnie widać nieco nowe podejście w tym filmie animowanym. Jest jednak duże "ale". Dubbing jest straszny, więc nie jestem pewna czy to tylko kwestia tego problemu czy po prostu scenariusz jest niedopracowany... Nie mniej na pewno byłoby dobrze obejrzeć to w oryginalnej wersji. ^^

Orphanka

Dosyć dobry. A podobał ci się "Mój brat niedźwiedź"?

Georgiana_1

Oczywiście :)

Orphanka

To ci się spodoba. :)

ocenił(a) film na 9
Orphanka

film warto obejrzec, ale raczej w oryginalnej wersji językowej. z tego co usłyszałem na polskich trailerach (film widziałem po angielsku) zarówno Merida jak i pozostałe postacie nieporównywalnie lepiej wypadają w oryginale.

ocenił(a) film na 7
pan_bambosz

Byłam dzisiaj w kinie i potwierdzam, że lepiej sobie poczekać na oryginał tudziez napisy. Szczególnie osoba podkladająca głos pod Meridę irytowała mnie niemiłosiernie.

Orphanka

A mnie się bardzo podobało. Dubbing wg mnie jest bardzo poprawny, a głos Meridy mi się podobał. Co do scenariusza to też bym nie narzekała, jest w porządku. Bardzo sympatyczna bajka, warto pójść z pociechą. Dzieciaki na sali cały czas były roześmiane. Czuję jakiś niedosyt, dlatego nie dałam 10, którą zwykle daję bajkom Disneya. No i sama Merida jest cudna. Graficy - chapeau bas - włosy Meridy żyją własnym życiem, gapiłam się na nie jak zaczarowana :D

użytkownik usunięty
Orphanka

Warto. Byłam dziś w kinie i jestem zachwycona! Film bardzo mi się podobał. Nawet 2 łzy mi poleciały pod koniec. Chociaż faktycznie z dubbingiem mogli się lepiej postarać. Nie podobał mi się Grabowski i Kluźniak.

Już byłam. Animacja według mnie świetna :). Klasyczny Pixar, ładna grafika (zwłaszcza Elinor jako niedźwiedz zrobiona bardzo przekonywująco), kilka naprawdę zabawnych cen i niestresująca aczkolwiek ciekawa fabuła.
Dubbing był jednak chyba najsłabszą częścia filmu. Najbardziej nie pasowała mi Kluźniak, jej głos mimo wszystko jest chyba zbyt energiczny i "awanturujący" do Meridy, ale jeśli chodzi o Grabowskiego, to moim zdaniem wypadł świetnie, zresztą ma talent do podkładania postaci, które mają coś w sobie z Ferdka Kiepskiego, a Fergus ma to coś :).

ocenił(a) film na 6
Orphanka

Może być, chociaż chyba jest coś skopane z tłumaczeniem, bo jedna rzecz kompletnie nie ma sensu, ale nie wiem jak to nazwać bez spoilerów :(

Powiem tak: Ktoś powiedział Meridzie jak sobie poradzić z pewnym problemem, a Merida zabrała się do rozwiązania go w zupełnie inny sposób.

moooras

Oglądając film, przyjęłam, że po prostu ta osoba niezbyt precyzyjnie udzieliła porady, ale właściwie możesz mieć rację, że to kwestia tłumaczenia.

moooras

Film ma już dychę na karku, więc nikogo spoilery nie zabiją.

Tak, jest błąd w tłumaczeniu i to tak karygodny, że typa powinni za frak i do szkółki językowej. Otóż kwestia do odwrócenia zaklęcia, którą wg tłomacza Merida ma "wypowiedzieć", w oryginale ma... "remember". I rzecz jasna nigdy jej nie wypowiada, tylko od razu kombinuje inaczej. Po polsku to kompletnie się nie spina i gdybym nie wrzucił na Disney+ angielskich napisów, sam bym się drapał po czaszce.

Ale co się dziwić, jak wg tego samego eksperta "prince" najlepiej przełożyć na "władca", a o takiego języka jak Gaelic też najwidoczniej nie chciało mu się wygooglować i została łacina. Dramat. Cały film popisówa ze zmienianiem normalnych dialogów na "zabawniejsze" (jak choćby to o jeździe pod wpływem), a podstaw angielskiego nie zna. Zresztą do dziś to pokutuje. Każdy chce być następnym Wierzbiętą, ich mąć...

Orphanka

Bardzo warto:-)!
Piękna animacja (patrz: włosy), a do tego świetny dubbing (Grabowski po prostu wymiata, kino się zaśmiewało) i całkiem niezła historia. No i ta nieco celtycka muzyka:-)
IŚĆ! IŚĆ! IŚĆ!

czasomierz

I jeszcze Ci mali braci Meridy! Łobuzy :D

Orphanka

Dla niezdecydowanej starszej widowni polecam artykuł z www.full3d.pl/merida-waleczna-3d/

Orphanka

Warto. Obejrzałam, jak na razie, w polskiej wersji językowej. Pixar robi dobre bajki :]

Orphanka

Też sądzę, że film jest wart obejrzenie. Jednak z pewnością obejrzę go jeszcze kiedyś, w wersji z napisami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones