PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753778}

Między nami wampirami

The Little Vampire 3D
5,3 2 601
ocen
5,3 10 1 2601
Między nami wampirami
powrót do forum filmu Między nami wampirami

No tak , wampiromania musi objąć wszystkich przedstawicieli gatunku ludzkiego. Czy ktoś tu nie chce widzieć, że za fascynacją wampiryzmem stoi ogromne zagrożenie. Zacytuję:" w samej tylko Wielkiej Brytanii oficjalnymi członkami podziemnego wampirzego bractwa jest już około trzy tysiące osób. Zbierają się oni raz w miesiącu wokół rozbitych w plenerze dużych namiotów, by odziani w czarne peleryny wzajemnie pić krew, bezpośrednio ze swoich ciał. (...) Już kilka lat temu policja niemiecka informowała, że kilka tysięcy (głównie młodych) osób w tym kraju pije sobie nawzajem krew. Nieszkodliwa „zabawa” w wampiry?"/http://egzorcyzmy.katolik.pl/ukryte-zycie-wampira/ /. Dalej jest wspomniane m.in. o morderstwach. Każda teoria, która próbuje pokazać i "pogłaskać" Zło jedynie jak groźnego, ale rasowego psa jest sposobem na pomieszanie pojęć dobra i zła bardziej lub mniej świadomym, nieraz perwersyjnym. Bajki dla dzieci mają wyraźnie odróżniać dobro i zło, a nie je oswajać czy ukazywać jako atrakcyjne. I proszę, nie piszcie mi, że motyw z horrorów sprzedany dzieciom ma je nauczyć przeżywania strachu, że ma w ten sposób oddawać dwubiegunowość natury człowieka, rozpiętej pomiędzy dobrocią a bestialstwem, ciemnością a światłem, bo tego nie kupuję. Dla mnie takie treści zawsze wprowadzają zamęt w nasze wnętrze.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
noveen91

A może trochę grzecznie proszę. W piasku się razem nie bawiłyśmy. A patrząc na twój avatar -jeśli w jakiś sposób cię odzwierciedla- mamy kompletnie odmienne poglądy na życie... I pewnie myślisz, że jedynie twoje są jedynie słuszne. Szacunek

mój avatar to raczej gest skierowany w twoim i podobnych tobie kierunku ;)
i nie muszę sie z tobą bawić w piasku żeby wiedzieć, że masz bzdury w głowie, a mogę ci to wytknąć - to wolny kraj. I owszem mam rację, wiem o tym. Nie dlatego, że jestem bezczelnie pewna siebie, ale to po prostu racja taka, jak ta, że ziemia nie jest płaska.

ocenił(a) film na 4
noveen91

hihi koleżanka annabelia chyba faktycznie ma ze sobą jakiś problem :)

Liiadan

z pewnością ;)
co ciekawsze, ukrywa swoje oceny filmów, chyba sama nie jest pewna tego co myśli albo sie tego wstydzi

noveen91

ja się do sprzeczki albo dyskusji nie dołączam, ale ta bajka jest wzięta żywcem z filmu Mały wampirek z 2000r.
i na pewno nie będzie gorsza od d Hotelu Transylwanii gdzie tam były mnóstwo różnych potworów,
a poza tym dzieci takie rzeczy już nie ruszają

Pozwól, że dorzucę kilka uwag. Po pierwsze, książka "Wampirek", której adaptację stanowi ten film, jest przynajmniej dziesięć lat starsza od "Zmierzchu", "Czystej krwi", czy innych bzdur, które prawdopodobnie masz na myśli, pisząc o "wampiromanii".
Po drugie, czy naprawdę uważasz taki portal za wiarygodne źródło informacji? Nie sądzisz, że jego autorzy szukają taniej sensacji kosztem osób wierzących? To pytania retoryczne, nie musisz na nie odpowiadać.
A jeśli chodzi o pomieszanie dobra i zła, w tego rodzaju bajkach zawsze jest na nie wyraźny podział. Obdarzonych negatywnymi cechami antagonistów nie warto naśladować, natomiast protagonista spokojnie może być wampirem, skoro nie posiada żadnych "wampirycznych" cech. Zresztą sam wampir już dawno nie stanowi projekcji ludzkiego strachu przed śmiercią, w postaci czyhającego na żywych, rozkładającego się trupa, a stał się tylko archetypem postaci, podlegającym dowolnych przemianom.

Delikatnie nadmienię, że i w Polsce mamy wampirze "podziemie ". Znajomi w dokumencie wystąpili. Pozdrawiam.

Co w tym złego? Kiedyś był Beetleejuice i Wampirzyca Mona, teraz jest to. Dzieciaki uwielbiają potwory. Nie wampiry są niebezpieczne, jako wytwór wyobraźni ludzkiej, ale psychopaci, którzy pod to dopisują sobie ideologie i kreują taki styl życia.

ocenił(a) film na 10

Lecz się człowieku. Bajka ci przeszkadza? Serio? Mi przeszkadza kościół i jego poglądy i jeśli miałbym wybierać między wszelkimi stworzeniami tzn wampiry, wilkołaki, elfy itp a kościołem to sory, ale wole to pierwsze. Przynajmniej nie stwarza zagrożenia i jest wręcz świetne, w porównaniu do istnej głupoty i parszywosci tego drugiego. Przeszkadza? Nie oglądaj, nie zagłębiaj się w temat!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones