PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7780}

Miłość, szmaragd i krokodyl

Romancing the Stone
6,7 45 829
ocen
6,7 10 1 45829
6,4 14
ocen krytyków
Miłość, szmaragd i krokodyl
powrót do forum filmu Miłość, szmaragd i krokodyl

ale ten film to wyjątek już piąty raz w tv bd go oglądać...POLECAM!!!!

kinga45

sporo tracisz
żeby cię trochę zmotywować :) podaj jakiś ulubiony film nowy a ja podam ci stary który będzie klimatem zbliżony i może cię przekona do zaglądania w archiwa.

Gregory

Bibliotekarz; tajemnica włóczni lub harry potter , jestem numerem cztery lub piraci z Karaibów:)

użytkownik usunięty
kinga45

Zapominasz o jednym, koleżanko. Każdy film kiedyś wiekowo będzie stary. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach o filmie, który kręcono przed dwoma laty, ba - nawet przed rokiem, już mówi się, że to staroć. Jestem tego samego zdania, co kolega Caleb_83, po 2000 roku dobrych filmów nakręcono jak na lekarstwo.

ocenił(a) film na 8

Mam takie samo zdanie:
po 2000 r. mało filmów dobrych nakręcono; jakość filmów zaczęła spadać gdzieś w połowie lat 90 i trwa to do dzisiaj; przyczyn "zła" jest kilka:
1. DALEKIE zatracenie równowagi między akcją, fabułą a zbudowaniem ciekawej postaci
2. filmy mają "dziś" (od kilku/nastu lat) "cyfrową/komputerową) kolorystykę (np. żółty/niebieski)
i cyfrowe, nienaturalne i nieprzyjemne, kolory; oraz często mają scenografię i efekty specjalne "niefizyczne"
3. brak charyzmatycznych/wiarygodnych aktorów
4. zbyt szybki i/lub chaotyczny montaż oraz prowadzenie kamery
5. zbyt nierzeczywiste/wymyślne historie
6. reżyserzy coraz słabsi i mniej charakterystyczni
7. scenariusze słabe i przy tym jest tendencja do stosowania zbyt daleko idących skrótów myślowych i uproszczeń fabularnych/psychologicznych.
Dla mnie, niestety, średnia jakość filmów spadła w ciągu ostatnich 20-25 lat o 2-3 klasy.

kinga45

Trochę mnie to dziwi, ale też lubię bardzo ten film. Oglądałem go już kilka razy i zawsze z przyjemnością. Podobała mi się gra aktorska, fajnie zbudowane postacie, które łatwo polubić i w ogóle mimo że stary film to lepszy niż niejedna nowa wypocina... Pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 8
kinga45

Heh. A ja odwrotnie. Oglądam głównie filmy z lat 80tych i początku 90tych, a gardzę tymi po 99 roku. Oczywiście są jakieś wyjątki, jednak jest ich bardzo niewiele. Wolę odkrywać stare-nowe filmy z poprzednich epok, kiedy liczył się klimat, muzyka, gra aktorów, a nie efekty CGI, które wyglądają w większośći gorzej niż te ze starszych filmów. Ale o gustach się nie dyskutuje. Szkoda tylko, że młodzi nie potrafią docenić starego dobrego kina, nie mówiąc już o muzyce.

caleb_83

Ja mam tak samo wole te starsze filmy, seriale ,choć z nowszych seriali np lubię Ranczo ,Ojca Mateusza, ale filmy jakoś wole te amerykańskie z lat 80 i 90 ,podobnie jest z muzyką .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones