PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10006072}
5,1 5 566
ocen
5,1 10 1 5566
3,2 4
oceny krytyków
Miłość jest blisko
powrót do forum filmu Miłość jest blisko

Motyw w filmie

ocenił(a) film na 7

Hej, motyw w tej komedii wydaje się zupełnie niesztampowy. Co myślicie, dużo jest produkcji opowiadających historię miłosną w tej perspektywie?

Betty_Lou

Moze Nigdy w zyciu? W ogole po obejrzeniu zwiastuna Milosc jest blisko mam takie wnioski: mamy tutaj subtelny i niewymuszony humor, dobre dialogi i bardzo charakterystycznych bohaterów, a co najważniejsze film nie jest ani trochę kiczowaty, czy tandetny, co swojego czasu było niechlubną domeną tego typu filmów.

Betty_Lou

Czasem historia lubi się powtarzać, o czym w dość zaskakujących okolicznościach przekonujemy sie na kazdym kroku, w kazdej produkcji filmowej, a juz napewno w komedii romantycznej. Nie tym razem, szykuje sie naprawde oryginalne widowisko :)

ocenił(a) film na 10
katarzyna_kostrzanowska

Oryginalne, gdy uda wam się przymknąć oko na wymienione defekty, pozostaje tylko cieszyć się lekką i pokrzepiającą komedią romantyczną, która jest idealnym sposobem na zrelaksowanie się po ciężkim dniu.

Betty_Lou

Hmmm... Nie wszyscy reżyserzy potrafią dobrze obrazować takie historie i wykreować naprawdę romantyczny film. Do tego dochodzi jeszcze umiejętność wykreowania odpowiedniej scenerii i atmosfery. Czy tutaj bedzi niesztampowo? Tak mysle!

maksymilian_pankiewicz

O dzień dobry panie Dunaszewski.

maksymilian_pankiewicz

O witam ,panie Dunaszewski

Betty_Lou

Niby kolejna komedia romantyczna, ale z opisów wynika, że będzie ciekawie :) Obejrzałam zwiastuny i bardzo mi się podoba kreacja bohaterów, liczę, że się nie zawiodę i to będzie udany seans!

fortysiek

Po melancholii przychodzi czas na pobudzenie, w końcu Walentynki to wieczór, kiedy sporo może się zdarzyć! Macie ochotę na fabułę, w której sporo się dzieje, ten filmz pewnoscia spelni to oczekiwanie

Betty_Lou

Wydaje się być całkiem ciekawy ten film. Fabuła jest nieco inna od większości komedii romantycznych. Książkiewicz zawsze lubiłam dlatego wybiorę się do kina :)

ocenił(a) film na 10
Betty_Lou

Dla fanów kina romantycznego pozycja obowiązkowa. Niech nie zwiedzie was fakt, że to polska produkcja, a nie megahit zza oceanu. Oryginalne i niesztampowe, brawo!

Betty_Lou

No to spójrzmy....

Kinovelove - Na filmwebie od 6 listopada 2021- Użytkownik nie udostępnia swoich danych

Agata Wojtasiewicz- Na filmwebie od 6 września 2018 - Użytkownik nie udostępnia swoich danych

Katarzyna Kostrzanowska - Na filmwebie od 6 września 2018 - Użytkownik nie udostępnia ...

Maksymilian Pankiewicz - Na filmwebie od 6 września 2018 - Użytkownik nie udostępnia ...

Weronika Borawska - Na filmwebie od 1 sierpnia 2018 - Użytkownik nie udostępnia ...

Andrzej Kret - Na filmwebie od 12 września 2018 - Użytkownik nie udostępnia ...

Maria Kaczmarczyk - Na filmwebie od 12 września 2018 - Użytkownik nie udostępnia ...

Katarzyna Kostrzanowska - Na filmwebie od 6 września 2018 - Użytkownik nie udostępnia ...

Aneta Walczak - Na filmwebie od 28 października 2021 - oceniony jeden film: Miłość jest blisko, 10/10!)

Tak, na pewno nie mamy sytuacji sztucznego podbijania oceny z kont-zombie.... Panie Dunaszewski, naprawdę tak nisko Pan spadł? Może nie wszystkie trafiłem, ale jaka jest stawka za wierszówkę napisania komentarza?

zmechu

Jeszcze do kolekcji jakaś osoba o nicku "elmro", z poniższego tematu, ta to ma dopiero filmografię XDD: https://www.filmweb.pl/film/Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87+jest+blisko-2022-10006072/disc ussion/%C5%9Bliczna+Weronika,3282215

dorotagniedziejko1998

a bardzo możliwe, ja tylko na szybko sprawdziłem tylko ten wątek, pewnie jakby poszukać bardziej to by cały koszyczek takich śmierdzących jajek się znalazł.

ocenił(a) film na 3
zmechu

Ja już wiem, że jak pod filmem jest wysyp pochlebnych, sztampowych komentarzy, często ludzi którzy jeszcze go nawet nie oglądali, to film będzie słabizną lub zwykłym gniotem. I po obejrzeniu się nie zawiodłem...

Tommac1988

Dokładnie. Jakby te komentarze nie były generowane maszynowo, to może by się człowiek nie zorientował. Ale jak ktoś daje 10/10 bo "mu się podobała kreacja aktorska w trailerze" albo "bardzo dobre dialogi w zwiastunie" - kurcze, kto to pisał? Ośmiolatek z google translatorem? Ten film jest tak biedny, że nawet porządnych klakierów zabrakło kasy?

Betty_Lou

Zdecydowanie nie jest to komedia taka jak wszystkie inne, nudna i prosta. Tutaj zwrotu akcji są na tyle niestandardowe, że serio nie wiedziałam jak film się ostatecznie skończy. Bardzo fajna rozrywka ;)

anielalala_2

W komedii romantycznej właśnie od samego początku znasz zakończenie:)

Stąd komedia romantyczna w całej swojej realizacji powinnna robić wręcz oszałamiające wrażenie - aktorsko, scenograficznie, dopowiem jeszcze że z zakończeniem jak dla mnie nie budzącym jakichś niejasności, typu: poczciwy stomatolog jest na pocieszenie choćby czymś uszczęśliwiony - może to przespałam, ale wg mnie on ostatecznie został z niczym.

Zabrakło troszeczkę ciekawszej charakterystyki dzieci, głównie z uwzględnieniem ich potrzeb w konfrontacji z dorosłym, oraz ogólnie co do relacji rodzinnych, i jeżeli chodzi o postać Natalii, nie dała się dobrze poznać, jak dla mnie na pierwszy plan wskoczyła dość szybko postać podróżniczki, poza tym sam motyw spiny... wręcz niewiarygodnej kłótni o ślub, i sama relacja pomiędzy tym dwojgiem - wszystko to było jak dla mnie zbyt zachowawcze. Postać córki była mi nieco bliższa w odbiorze, ale za to jej potrzeby w ogóle w filmie jakby nie istniały, natomiast sama potrzeba postaci Natalii, aby "być w końcu z kimś", była dla mnie też zbyt mało wiarygodna.

Np. w Cztery wesela i pogrzeb "spiknęli" nieszczęśliwie zakochaną Fionę z księciem Karolem:)... wprawdzie był to jedynie subtelny żart, ale o to w tym chodzi, komedia romantyczna musi się czymś wręcz przypodobać.
To choćby wyszukane wręcz kapelusze na głowach kobiet, czy scenografia bliska wystrojem jak z najurokliwszej wręcz kwiaciarni, czy oczywiscie absolutnie arcyciekawe sceny z udziałem samych postaci, jak choćby przezabawne przebieranki wyszukanych sukien ślubnych, itd., a w Miłość jest blisko zabrakło mi frajdy, jaką czerpie się z indywidualnego poprowadzenia przez aktora granej przez niego postaci, nadanie charakteru tej postaci, tak abym mogła cokolwiek o tej postaci fajnego powiedzieć - najwięcej chyba o dentyście i podróżniczce.
Po raz enty nie odrzucę powtórki Cztery wesela i pogrzeb, pomimo że jest w filmie kilka dosłownie zbyt ckliwych momentów jak dla mnie, wymuszających wręcz poprawność.
Jak dla mnie fajnym też przykładem jest film Rozmowy nocą - całkiem przyjemna komedia romantyczna.
Zastanawia mnie jeszcze... dlaczego w Miłość jest blisko obraz był taki ciemny, w niektórych ujęciach zabrakło mi odpowiedniego światła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones