PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827778}
6,5 18 002
oceny
6,5 10 1 18002
5,2 4
oceny krytyków
Midway
powrót do forum filmu Midway

Zabrakło mi jakiegoś podsumowania końcowego, kto, ile stracił i jak to wpłynęło na dalszy bieg wojny. Akcja z wysadzeniem przez Besta połowy lotniska japońskiego za pomocą jednej bomby też niepotrzebna i na siłę wstawiona. Zabrakło mi też amerykańskich myśliwców w akcji. Wbrew pozorom też były pod Midway i walczyły z japońskimi Zerami. Na filmie widać praktycznie tylko amerykańskie samoloty torpedowe i nurkujące.
Fajnie że pokazano wątek z wypadkami na lotniskowcach. Straty niebojowe, właśnie głównie przez przeróżne wypadki, stanowiły 50% strat wszystkich sił powietrznych w tamtym okresie.
Paru ludzi na forum narzekało że upchnięto tu Pearl Harbor, Rajd Doolitle'a i Midway i po części mają rację. Pearl Harbor jest tu niepotrzebne, można było spokojnie zacząć od Bitwy na Morzu Koralowym i skończyć na Midway.
Sceny batalistyczne jak najbardziej ok.
Japończycy pokazani jak najbardziej pozytywnie ze strony militarnej, gorzej było już u nich z traktowaniem jeńców, co też pokazano.
Generalnie myślałem że będzie słabo, a wyszło całkiem nieźle. Dodatkowo jeszcze są Woody Harrelson i Dennis Quaid, których bardzo lubię.
Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones