PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665757}

Milczący zabójca

Dong-chang-saeng
7,0 699
ocen
7,0 10 1 699
Milczący zabójca
powrót do forum filmu Milczący zabójca

Jak się jest fanem TOPa, to można, a nawet trzeba obejrzeć, jak nie to spokojnie można sobie darować. Film jest takim klasycznym średniakiem - niby scenariusz całkiem niezły, niby wszystko zrealizowane tak jak trzeba, ale całość jakoś nie porywa. Zdecydowanie zabrakło tutaj jakieś wartkości akcji, momentami to był taki zlepek scen, raz lepszych, raz gorszych, ale brakowało tu spójności, to wszystko było jakieś takie nijakie. Było też kilka patetycznych momentów, które w mojej ocenie były zupełnie niepotrzebne, ale chociaż - można było to przedstawić inaczej.

A TOP... no cóż. Gościa naprawdę uwielbiam, ale z ręką na sercu rzec muszę, że aktor to z niego jest żaden. Choć znów trafiła się taka rola, że właściwie to ciężko tu się odnieść do umiejętności aktorskich, bo sama już nie wiem, czy to to taka postać zimnokrwista postać, czy to drewniane aktorstwo, czy może jedno i drugie. Mimo, może TOP z gnatem prezentuje się bardzo korzystnie to jednak chciałabym zobaczyć go w jakiejś innej roli niż bezduszny morderca z poker fejsem. Właśnie tego mi w tym filmie zabrakło - emocji. Niby to wszystko takie tragiczne, to poświęcenie, to szpiegowanie, ta biedna siostra pozostawiona za północną granicą - ale tu w ogóle tego smutku nie czuć, wszystko jest takie płaskie i bezpłciowe. Liczyłam też na bardziej rozbudowany wątek romansowy (o ile w ogóle można go tak nazwać), a tu całe nic, kilka razy pouśmiechali się do siebie i koniec. Na nie wiadomo co czy sceny rozbierane nie liczyłam, ale ta relacja w takiej formie jak była pokazana właściwie niewiele wniosła do filmu, to wyszło takie drewniane i sztuczne. Generalnie film miał potencjał, ale został zupełnie zmarnowany. Oczywiście są też jakieś plusy, TOP nieziemsko przystojny więc oglądało mi się całkiem przyjemnie, ale jednak nie o to w filmach chodzi by je oglądać tylko i wyłącznie z powodu urody jakiegoś aktora.

styropian22

Ja akurat się nie ze wszystkim zgodzę, bo moim zdaniem TOP aktorem jest świetnym, zwłaszcza na standardy i sposób kreacji aktorskich w filmach azjatyckich. A że dostaje takie role, trochę szkoda, bo jak już jego postać w końcu pokazuje emocje, to faktycznie, w moim odczuciu, są bardzo dobrze odegrane.
Film faktycznie słabiutki z drugiej strony, od razu można było domyślić się zakończenia więc trochę sucho się oglądało, ta dziewczyna i wątek romansowy moim zdaniem był tam zupełnie zbędny (wolałabym żeby jednak poszli w przyjaźń, choć w pewnym momencie już warczałam to wkurzone "pocałuj ją wreszcie"), zwłaszcza, że nie rozwinął się za bardzo w żadną stronę. Za bardzo skupili się na anty-północnokoreańskiej propagandzie żeby mieć czas na dopracowanie fabuły <D Prawa fizyki też swoją drogą ten film miał w głębokim poważaniu.

Ale tak, podsumowując - film głównie dla fanów Choi Seunghyuna, tak dla własnej spokojności lepiej sobie chyba jednak darować, chyba, że nie ma się wymagań co do realizmu w filmach (samotny policjant pojechał ratować sytuację? brak apteczki w radiowozie? krew i kule przeczące prawom fizyki? lista jest dłuuuga)

nerime

w sumie jakby ta propaganda była w ogóle potrzebna, lol

ocenił(a) film na 9
nerime

Co by dała apteczka przy postrzeleniu? Bo ja sądzę że niewiele. Nie wiem dlaczego film miałby być jedynie dla fanów, film był całkiem niezły i przyjemnie się go oglądało, co wcale nie zdarza się tak często. To tak jakby czyjaś obecność przekreślała film dla innych odbiorców oprócz fanów i naprawdę nie sposób zrozumieć tego stwierdzenia, skoro to nie jest powiązane z resztą jego twórczości z związku z którą możnaby czegoś nie zrozumieć. Jest wiele gorszych filmów ale ten nie, bo ktoś tam gra? Mnie to nie przeszkadza ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones