PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=278033}

Milczenie

Silence
6,8 38 429
ocen
6,8 10 1 38429
7,0 37
ocen krytyków
Milczenie
powrót do forum filmu Milczenie

Tak jak powyżej film "Milczenie" nie jest filmem łatwym. Jest w nim bardzo dużo historii, mnóstwo wątków religijnych i nie pamiętam, żebym oglądał podobny film do tego - ma w sobie coś unikatowego. Po jego obejrzeniu naszło mnie na wiele rozmyślań, a sam film zachęcił mnie do poszukania książek o podobnej tematyce. Świetna gra aktorska to jedna sprawa, ale stroje, kwestie wypowiadane przez aktorów - rewelacja i podziw. Zdjęcia to jest majstersztyk, jednak zastrzeżenia można mieć co do powolnego rozwijania się wątków w tym filmie. Fabuła jest całkiem prosta i przewidywalna przynajmniej do połowy filmu. Najciekawsza tu jest historia, która kiedyś się wydarzyła. Myślę, że ten film doceni wąska część publiczności - dla mnie jest to film bardzo dobry, jednak myślę, że mógłby być znacznie krótszy. To taka moja krótka opinia, a co wy sądzicie ?

Timot3i

Dla mnie najwymowniejszy moment był przerażająco subtelny. Tzn. tak delikatny, że aż mocny.
W pewnej scenie, niemal mimochodem, cichutko gdzieś w tle, słychać trzykrotne pianie koguta. Niektórzy nawet go nie zauważyli.

Gdyby mi się chciało napisać recenzję (filmwebowy wolontariat mnie nie pociąga), tytuł by brzmiał WSZYSCY JESTEŚMY JUDASZAMI...

(bo czy św. Piotr = Opoka nie był?)

Hypnotoad

No sorry - tak cholernie subtelne pianie - tak zabójczo ciche, że bodaj każdy kto miał uszy, musiał je usłyszeć.

zweistein

A jednak nie każdy usłyszał.

Hypnotoad

Słyszeć słyszał każdy, kto ma uszy, ale pewnie nie wszyscy skojarzyli, że było to oczywiste nawiązanie do zaparcia się Chrystusa przez św. Piotra.

ocenił(a) film na 7
Timot3i

Mam bardzo podobne wrażenie o obejrzeniu tego filmu. Wydaje mi się, że film jest mocno nieoczywisty. Zgadzam się ,że trochę zbyt długi, chociaż im więcej czasu mija od kiedy go obejrzałam zastanawiam się czy ten długi i dosyć monotonny początek nie był celowy... Znudzenie sprzyja przemyśleniom i jak widz już się trochę znudzi to wtedy można spokojnie prowadzić z nim rzeczową dyskusję na temat wiary, a w tutaj dyskusji nie brakowało, bombardowanie argumentami z każdej strony... A może sobie tylko wymyślam i szukam argumentów, żeby bardziej docenić ten film, bo to przecież Scorsese i tak wypada :)

musialka002

Szczerze wątpię, żeby Scorsese zamierzał celowo wynudzić widza. Po prostu tak wyszło... ;)

ocenił(a) film na 8
Timot3i

film wgniata, przynajmniej mnie... co do książek jest tylko jedna, mam na myśli NT.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones