PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=938}

Mission: Impossible 2

Mission: Impossible II
6,4 89 184
oceny
6,4 10 1 89184
5,4 23
oceny krytyków
Mission: Impossible 2
powrót do forum filmu Mission: Impossible 2

słaby

ocenił(a) film na 4

Jarałem się jak miałem 12 lat. Dziś oglądam i patrzeć nie mogę. Generalnie do przełknięcia jest pierwsza połowa filmu. Gniot zaczyna się od pościgu na motorach. Ta akcja, te chybione kule, te absurdalne sceny. A te cięcia scen, totalnie beznadziejne kadrowania np. trafionego baku motoru Ethana, czy upadająca broń na piasek. Potworny zlepek ujęć i przeciągane, markowane sceny niesamowitych wyczynów głównego bohatera... To wszystko składa się na ocenę 4/10. Nie polecam, no chyba że masz 12 lat.

ocenił(a) film na 4
panKmicic

A i te wybuchające samochody...

ocenił(a) film na 6
panKmicic

fakt, przestarzały mocno i naiwny, juz Szklana pułapka czy Rambo bardziej wiarygodne i realistyczne, a najśmieszniejsze są te maski

ocenił(a) film na 4
panKmicic

Też zaskoczyła mnie słaba jakość tego filmu. Końcowe sceny akcji wyglądają kuriozalnie, czasem jak Bollywood, czasem jak kino klasy Z parodiowane przez Rodrigueza czy Tarantino. Wielokrotnie pokazywany ten sam ruch z różnych ujęć, zoom na ważne detale (pistolet! Tu upadł! Czy wszyscy zdążyli zauważyć?), niewyraźne spowolnienia z tym głupawym pogłosem (matko! te wszystkie sceny, gdy czas zwalnia i grzęźnie, a echo niesie śmiech dzieci, trzepot gołębich skrzydeł, metaliczne podzwanianie spadających łusek!), no i muzyka, która dobitnie i uporczywie tłumaczy wszystko, co się dzieje na ekranie (tak, ten cios już był ostateczny. Ojej, Ethan traci przewagę. Aha, Nyah rozważa sens życia) - to wszystko naprawdę wygląda na kiepskie, takie w złym znaczeniu "komercyjne" kino.

Parę dni temu oglądałem pierwszą część i jak dla mnie - bez porównania lepsza. Przynajmniej dla zdjęć warto obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones