PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794078}
5,4 2 754
oceny
5,4 10 1 2754
4,3 7
ocen krytyków
Moja gwiazda: Teen Spirit
powrót do forum filmu Moja gwiazda: Teen Spirit

Ten stereotyp polskości jest już wkurzający - eksponowanie fanatyzmu religijnego, święte obrazy na każdej ścianie i umęczona mina. Agnieszka Grochowska w tym filmie jest tak jednowymiarowa i bezbarwna, że ciężko się to ogląda. Wyobcowana zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w filmie. Sam film dość prosty, jednowymiarowy - było wiele razy. Rażą cudowne zbiegi okoliczności. Teen Spirit ratuje ojcowska, przyjacielska relacja między Violet a Vladem. Zresztą to rola Zlatko Burica czyni ten obraz wart obejrzenia.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Dokładnie.
Poszłam na ten film specjalnie dla Grochowskiej, ale jej postać była tak bezbarwna, że ledwo da się ją na ekranie zauważyć. Do tego Fanning mówiąca "po polsku" tak, że trzeba się domyślać, co dziewczę chce przekazać... Wyszło nieautentycznie i nudno.

asia380

Policja norweska to w ogóle powinna być pokazywana jako anty-przykład działania tej formacji. Polecam obejrzeć 58 odcinek (1 odcinek 6 sezonu) „Tuż przed tragedią” (fabularyzowanego amerykańskiego serialu dokumentalnego o różnych katastrofach, wypadkach, zamachach terrorystycznych, etc.) - bardzo dokładnie zostały tam opisane błędy policji i innych służb z tego kraju, które umożliwiły 22.07.2011 Andersowi Breivikovi dokonać zbrodni w Oslo i na wyspie Utoya.

Istnieje teoria, że oba zamachy były tak naprawdę przygotowane przez jakieś służby, ale to już zupełnie inna historia...

ocenił(a) film na 5
Bociek_O_le

Nie wiem a propos czego ten komentarz (chyba pomyłka), ale nie byłabym sobą, gdybym się nie odniosła :D
Zgodzę się z ilością popełnionych błędów w sprawie Breivika (zainteresowałam się tym co prawda dopiero jakieś dwa lata temu, ale to temat tak aktualny, że info wciąć przybywa), ale dodam też, że policja norweska (przynajmniej w Oslo, o innych miastach się nie wypowiem z autopsji) często działa tak, jak chciałabym żeby działała w Polsce - czyli policjant jest dla obywatela, a nie przeciwko niemu.

asia380

Co Wy wiecie o systemie goje przebrzydłe? xD

asia380

Sen opiwiadasz?

wojtek_2011

...opowiadasz

Agatonik

Problem dotyczy nie tylko Polaków; podobnie postrzegani są imigranci z innych krajów "nowej Unii". Kilka lat temu w Norwegii policja uznała, że zamordowana 9-latka popełniła samobójstwo, a morderstwo zostało sfingowane przez matkę (!) - bo to były Litwinki, a dla litewskiej ultrakatoliczki posiadanie córki-samobójczyni to przecież wstyd...

ocenił(a) film na 7
Agatonik

bez przesady , film sie fajnie oglada nie tylko dla Burica , ale tez muzyki i montażu

Agatonik

Aga słaba rola ale Fanning dała radę po polsku i w śpiewie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones