PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=722780}
6,8 71 101
ocen
6,8 10 1 71101
6,5 30
ocen krytyków
Moje córki krowy
powrót do forum filmu Moje córki krowy

We wszystkich polskich filmach ostatnio wiele do zyczenia pozostawia dzwiek. Glosna muzyka ktora kompletnie zaglusza dialogi. Zazwyczaj wychodze wtedy z kina wsciekla i zadam zwrotu pieniedzy. Tu tez chcialam tak zrobic, ale przetrzymalam wscieklosc ze wzgledu na Agate Kulesze. Czy nikt tego nie sprawdza?

szkolasalo

Ja też mam tego dość, ale mam wrażenie, że to nie do końca dźwięk (bo już któraś osoba o tym pisze), to nowa polska szkoła aktorska spod znaku bełkotu, chodzi o naturalność w dialogach, aktorzy więc "zapominają" tego czego uczyli się w szkołach aktorskich (dykcja) i gadają jak w życiu, czyli byle jak, bełkotliwie i niedbale. Wszystko OK, tylko realizatorzy zapominają, że w życiu słychać lepiej niż w kinie po nagraniu dźwięku z planu, obróbce i przetworzeniu przez aparaturę nagłaśniającą. Poza tym w życiu zawsze możemy zapytać: "proszę"?, albo "słucham"? Jak ktoś zabełkocze, tutaj to niemożliwe. Realizacja dźwięku dawniej stała w kinie polskim na wysokim poziomie, stąd moja teoria. Wystarczy sobie przypomnieć tak trudne dźwiękowo realizacyjnie filmy jak "Rejs", albo "Kobiela na plaży" (ukryta kamera!), gdzie dźwięk także brano prosto z planu bo były to filmy w dużej części improwizowane i to przy aparaturze jaka była 40 lub 50 lat temu. Słychać wszystko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones