PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=722780}
6,8 71 100
ocen
6,8 10 1 71100
6,5 30
ocen krytyków
Moje córki krowy
powrót do forum filmu Moje córki krowy

Reżyserka podobno powiedziała, że chciała aby widzowie na przemian płakali i się śmiali. Niestety to nie Forrest Gump - film jest strasznie przygnębiający. Co z tego, że są śmieszne sceny jak to wszystko jest w tle śmierci i ciężkiej choroby, umierania... Mam się k. śmiać jak chory na glejaka ojciec wychodzi otumaniony z sali lub szpitala w poszukiwaniu alkoholu ? Nie wiem czy Pani reżyserce zmarł ktoś bliski, ale mam wrażenie, że nie bo nigdy by nie zrobiła takiego filmu !!! Jak k. można wyjechać do Egiptu jak umierają rodzice ???? Ludzie rezygnują wtedy z wesel ze wszystkiego. Każdy w miarę wrażliwy, normalny człowiek nie umie się w takich chwilach odprężyć i śmiać. Scenariusz do mnie kompletnie nie przemawia. Nie ma w nim nic pozytywnego. Nawet w takiej sytuacji siostry się żrą ! To ma być przesłanie i przekaz ? Rodzina w takiej chwili powinna się zjednoczyć i pomagać sobie jak jest pokazane w filmach amerykańskich. A już w ogóle grzechem śmiertelnym jest nazywanie tego filmu komedią ! Trzeba nastawić się na naprawdę ciężki film, a jak komuś kiedykolwiek zmarła bliska osoba, a już szczególnie po ciężkiej chorobie dla jej dobra ZABRANIAM jej tego oglądać bo wpędzi to w depresję. To jest właśnie powód dlaczego to filmy z USA będą zawsze się podobały, a nie filmy europejskie ! Był taki też film trochę podobny z Clooneyjem, jakże inny i o wiele bardziej optymistyczny. Gra aktorska jest na wysokim poziomie, te emocje są też dobrze pokazane, nawet za dobrze, ale każdy kto przeżył taką tragedię będzie po tym filmie ryczeć przez tydzień, a inny się zabije !!! Taki efekt jest tego filmu ! Ktoś komu nikt nigdy nie umarł i się cieszy życiem na całego powinien obejrzeć żeby zobaczyć co go czeka w przyszłości ! Dla tej grupy film polecam.

hubio

Zgadzam się; z tego wniosek, kolego, że większość ludzi ma inne niż my poczucie humoru; czyli wylew - ryki śmiechu, paraliż - radosny pisk na pograniczu histerii, glejak - " oj, bo nie wytrzymam!!" (tu przewracanie się na dywan z jednoczesnym trzymaniem za przeponę i przebieraniem nogami). No, kupa śmiechu!

ocenił(a) film na 3
arnie_filmaniak

Ten film absolutnie nie jest komedią, a jak miał być w założeniu komediodramatem to nie wyszło zupełnie. Dla mnie idealnym komediodramatem jest Fisher king z nieżyjącym już Robinem Williamsem. Są pewne tematy jak: molestowanie seksualne MAŁYCH dzieci, choroba nowotworowa w ogóle tematy związane ze śmiercią, które słabo się nadają na komediodramat. Oczywiście nawet z tych tematów można się śmiać, ale trzeba zachować bardzo dużo ostrożności. Zresztą w mojej opinii komediodramat to najtrudniejszy gatunek filmowy do zrobienia. Z kina polskiego to chyba najlepszy był Dzień Świra z tego gatunku choć nie którzy uważają to za czystą komedię. Moje córki, moje krowy to porażka na całej linii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones