PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=874469}
6,3 14 814
ocen
6,3 10 1 14814
6,9 31
ocen krytyków
Moje wspaniałe życie
powrót do forum filmu Moje wspaniałe życie

Może nie rozumiem jeszcze życia, choć dzieciństwo już dawno mam za sobą. Może jestem niewrażliwa na sztukę i artyzm, ale nie mam pojęcia, co ten film miał wnieść i pokazać - że ucieczka od problemów w ranienie innych jest ok? Że gra pozorów jest spoko? Chyba chodziło też o wspieranie bliskich mimo wszystko, ale forma przekazu w ogóle mnie do tego nie przekonuje. Dziwaczny film z dziwacznymi bohaterami. Szkoda, że polskie filmy to albo tandeciarstwo w stylu Vegi, żałosne komedie albo filmy, który pretendują do bycia głębokimi, a tak naprawdę pod ładnymi zdjęciami i dobrą muzyką jest tylko miałkość i marazm.

ocenił(a) film na 6
clemm

Też mam sporo wątpliwości co do tego filmu. Film co najmniej dwuznaczny w sferze zasad i wartości. I nie chodzi mi o samą zdradę. to się zdarza. Ale wciągania, nieważne, że dorosłych dzieci w swoje "zacieranie śladów" to już przegięcie.

ocenił(a) film na 6
clemm

Przecież właśnie o to chodzi, ze uwięziony przez status quo człowiek nie podejmuje przemyślanych decyzji, nie wpisuje się rozwiązania wynikające z rozsądku, który zupełnie nie wiem dlaczego komentjący na filmweb tak uwielbiają reprezentować. Film jako gatunek, jest obrazem pewnej sytuacji, relacji, a nie zbiorem prawd i zasad po to by każdy mógł justyfikowac swoje wyobraźnia o dobrze i źle ;)

boskajq

Dziękuję za tę odpowiedź, gdzieś w całym tym świecie gównianych produkcji zapomniałam o tym, że nie wszystko musi być zdroworozsądkowe i że spojrzenie na różne sytuacje pomaga się rozwinąć. Pod tym kątem rzeczywiście można obejrzeć ten film. Ciekawa była dla mnie końcówka, niby optymistyczna, wszyscy razem przytuleni, ale dalej tkwiący w mentalnym bałaganie, który ich tam zaprowadził.

ocenił(a) film na 8
clemm

A dla mnie to był fantastyczny film pokazujacy jak toksyczni ludzie tworzą sobie piekło na Ziemi. A ten koniec? optymistyczny? toksyczna matka , której nie udała sie ucieczka z więzienia, które sama sobie stworzyła. Oni tam przyłażą po to, żeby nie mogła mieć tej swojej wymarzonej wolności, tego ostatniego zrywu umęczonej psychiki i ciała, które w obronnym geście próbuje sie odciąć od tego, co dosłownie wpędza go w chorobę. Rodzina w tym filmie to ludzie, którzy mogą sie dręczyć nawzajem, a ty nie masz prawa od nich uciec. Nie bronie głównej bohaterki- wręcz przeciwnie, ale czyz nie byłoby dla wszystkich lepiej, gdyby przestali siedzieć sobie na głowie, skoro wyciągają z siebie nawzajem największy syf? Nie widziałam ostatnio bardziej przygnębiającego filmu.

ocenił(a) film na 6
tootie_2

Dla mnie to film trudny do spuentowania,nie wiem jaki byl zamysl rezysera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones