PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011435}

Morska bestia

The Sea Beast
6,7 10 413
ocen
6,7 10 1 10413
6,7 6
ocen krytyków
Morska bestia
powrót do forum filmu Morska bestia

tylko zamiast smoków są bestie. W sumie ten film nawet mógłby się dziać w tym samym uniwersum, dużej różnicy by to nie zrobiło, bo w JWS też była masa różnorakich smoków, a bestie z tego filmu stylistycznie się w sumie od nich nie różnią. Sama Czerwona ma mordkę podobną do Szczerbatka i też wydaje dźwięki takie jak on.

ocenił(a) film na 8
MikoNiko

Też to zauważyłem, jedyną różnicą jest to, że fałszowano historię bestii

MikoNiko

Jako animacja jak najbardziej. Niestety to produkt propagandowy.
1. Czarnoskórzy dobrzy, biali źli. Biały może stać się dobry tylko jak czarny wskaże mu odpowiednią ścieżkę.

2. Mała czarna dziewczynka rozwiązuje zagadkę której przez setki lat czy dekady nie rozwiązał nikt wliczając w to łowców którzy najwyraźniej o książkach nic nie wiedzieli. A jeżeli łowcy nie potrafili czytać to gdzie tej umiejętności nauczyła się kilkuletnia córka... dwójki łowców?

3. Trzeba słuchać małych dziewczynek bo jak wiadomo inteligencją i mądrością życiową przewyższają wszystkich od łowców po arystokrację.

4. Biali zrobią wszystko dla bogactwa, władzy lub zemsty choćby to miało oznaczać zawarcie paktu z diabłem.

5. Wszystka wiedza zawarta w książkach napisanych przez białych to kłamstwo. Historia została przez nich przekłamana aby wybielić i usprawiedliwić wszystkie okrucieństwa których się dopuścili.

Itd. itd.

Normalnie jakbym widział historię Grety Thunberg w wersji animowanej i przeniesioną w baśniowy świat potworów...

Typowy netflix. Pranie mózgów dla dzieci od najmłodszych lat.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
H33L

Poza tym że koncept jest podobny do Jak wytresować smoka , to traktowanie tej bajki jako propagandę że biali źli a czarni dobrzy itp. to przesada.

Kar000lek

Wybacz ale jeżeli do tej pory nie zauważyłeś, że wszystko co molochy pokroju amazona, netflixa czy disneya produkują, a już w szczególności dla dzieci, jest jedną wielką propagandą, to chyba nie za bardzo jest nawet sens wchodzić z Tobą w jakąkolwiek dyskusję.

I nie piszę tego złośliwie.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
H33L

FIlmy dla dzieci są "edukacyjne" ,a nie propagandowe. Skoro tyle lat życia i nie zauważyłeś tej zasady to słabo z Twoimi zdolnościami analitycznymi

ocenił(a) film na 1
piotr_pastuszka

Dobrze, że dałeś cudzysłów. Tylko, że "edukacyjne" oznacza właśnie propagandowe. Myślę, że twoje zdolności analityczne są właśnie wynikiem "edukacji". Ale spoko, przed tobą jeszcze pewnie wiele lat życia.

ocenił(a) film na 7
Leszy2

Jak dajesz takiemu filmowi 1 to ciekawe jaką ocenę dasz KacVegas lub innym wynalazkom. Edukacyjne nie znaczy propagandę. Przeczytaj definicję propagandy. Czyżby w naszych szkołach na każdej lekcji była propaganda ? Naprawdę niektórzy czytelnicy Filmweb nie rozumieją co piszą.

ocenił(a) film na 1
piotr_pastuszka

Utwierdzasz mnie w przekonaniu o twoich zdolnościach analitycznych. Nigdzie nie napisałem, że edukacja i propaganda to to samo (chyba o to chodziło w tym niepoprawnym stylistycznie zdaniu). Poczytaj do czego służy cudzysłów, a nie pouczaj mnie o propagandzie, dobrze wiem co to jest. A w naszych szkołach to panuje nieuctwo, czego jesteś najlepszym przykładem. 1 na filmwebie oznacza nieporozumienie, a KacVegas to całkiem przyzwoita amerykańska komedia. Tak, naprawdę niektórzy czytelnicy filmwebu nie rozumieją co piszą.

ocenił(a) film na 7
Leszy2

Napisałeś "Tylko, że "edukacyjne" oznacza właśnie propagandowe. ". A ja napisałem "Edukacyjne nie znaczy propagandę". Nawet nie wiesz co piszesz masz pogardę do innych ludzi i to widać. Dziekuję, ale dalej nie będe dyskutował na tym poziomie

ocenił(a) film na 1
piotr_pastuszka

Wiem co napisałem, ale ty nie wiesz co przeczytałeś, choć zasugerowałem ci gdzie popełniasz omyłkę. Cóż, poziom cię przerasta.

piotr_pastuszka

Widzę, że Leszy2 mnie ubiegł i napisał właściwie wszystko to co napisałbym sam także powtarzał po nim nie będę.

Bardzo bym również docenił gdybyś odniósł się do wymienionych przeze mnie je punktów, użył tych swoich zdolności analitycznych i wyjaśnił co w Twoim mniemaniu było w przedstawionych sytuacjach edukującego.

To, że nastolatka bez żadnego wykształcenia jest mądrzejsza od całego świata? Że może robić co jej się podoba i pouczać wszystkich dookoła bo "ona wie lepiej"? Proszę, oświeć mnie.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
H33L

Nie zauważyłęm by nastolatka była mądrzejsza od całego świata. Chyba widzisz w filmie co chcesz zobaczyć, a nie to co w nim jest. A jako dziecko wypowiada swoje zdanie i tyle. Może jesteś apodyktyczny i Twoje dzieci nie mają prawa otwierać ust bez Twojej zgody ? Eh co za ludzie

piotr_pastuszka

Najwyraźniej była jednak najmądrzejsza skoro jako jedyna po setkach lat walk łowców z potworami, już na pierwszej swej wyprawie zauważyła coś czego nie zauważył nikt wcześniej. O skojarzeniu tego, że wszystkie książki są zmanipulowane nie wspominam.

No i oczywiście jeszcze fakt, że jako jedyna potrafi się z bestią porozumieć bo dorosły biały facet jest zbyt dużym idiotą aby to zrobić.

Przykładów w tej animacji jest aż nadto tylko Ty najwyraźniej wybierasz ignorancję zamiast świadomości.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
H33L

To że coś nie zauwazyła także nie znaczy, że jest najmądrzejsza. Sorry, ale poziom wnioskowania u Ciebie jest dziwny. Nigdy bym nie wyciągnął wniosku z faktu, że dziecko coś zauwazyło lepiej/szybciej ode mnie że jest mądrzejsza ode mnie. Dorośli często wchodzą w ramki myślenia. Dzieci tego nie mają. Stąd łatwiej im dostrzec niekonsekwencje dorosłych. Zwracam uwagę, ze to ten łowca powiedział jej najpierw, że rzeczywistość jest inna od książek. Ona dopiero wtedy zaczęła dostrzegać te różnice. A potem samo poszło.

piotr_pastuszka

Tak, i przez kilkaset lat nikt inny do tego nie doszedł. Oczywiście :)

ocenił(a) film na 8
H33L

Wez idz bądź nienormalny gdzie indziej, ja rozumiem ze większość produkcji teraz wpychają na siłę różne rzeczy, ale przypierzać się do dziecięcej animacji w sumie o piratach, ze pierwsze primo czarnoskórzy dobrzy biali zli, stary odstaw crack, bo wcale nie było czarnoskórych piratow i wcale białoskórzy nie rządzili morzami w Wielkiej erze piractwa, głównych bohaterów jest dwoje a nie sama dziewczynka wiec kolejny punkt z dupy, czy dziecko musi zawsze miec racje i byc najmądrzejsze? Jasne ze nie, ale właśnie swoim komentarzem pokazałes, że często wlasnie dzieci sa bardziej myslace od doroslych bo mysla w zupełnie inny niewinny sposób, i uwierz mi jestem antyfanem wciskania wszedzieLGBTQ, itp itd, ale ewidentnie masz problem z banią, jeśli widzisz takie rzeczy w animacji dla dzieci, zal mi Ciebie czlowieku bo musisz miec strasznie przykre zycie


Ps boje sie pomyslec co napisales o filmie Moana (zadnych bialoskorych o zgrozo) albo chociazby o piratach z karaibow, tam tez tia dalma (o losie czarnoskora byla boginà) glupi biali ludzie (w większości bo czesc zalog byla czarnoakora, badz pod banderą kobiety) byli tymi zlymi. Przykladow mógłbym wymieniać sporo ale szkoda czasu na sklepany leb

Pisaq89

Weź idź bądź dziecinny gdzie indziej :)

W domyśle - naiwny jak dziecko - bo to o ten rodzaj dziecinności mi chodzi.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Pisaq89

H33L to standardowy filmwebowy rasista, szkoda karmić śmiecia komentarzami.

ocenił(a) film na 8
H33L

Przecież na tym statku łowców, którzy zabijali bestie była czarnoskóra kobieta i to by było na tyle z Twojej tezy odnośnie tej całej niby-propagandy, bo ona robiła to samo, co Ty stwierdziłeś, że tylko biali robią.

MikoNiko

Nie tylko czarna kobieta tam była ale to nie zmienia faktu, że ona stawiała się białemu kapitanowi który i tak był gotów poświęcić życie załogi dla zemsty.

I to oczywiście czarna kobieta pomaga później małej czarnej dziewczynce przeciąć liny i uratować sytuację.

Więc nie, to nie obala żadnej tezy odnośnie propagandy.

Ta animacja wzorem wszystkich innych które się obecnie pojawiają są nastawione na pranie mózgów dzieciom marksistowskimi anty-białymi, anty-męskimi, pro-tęczowymi treściami. Takie są fakty.

H33L

Naprawdę trzeba mieć nieźle zryty baniak, by wyciągnąć takie wnioski. Twoja wypowiedź, to nie są spostrzeżenia wyciągnięte z tego filmu. To jest rasistowski ból dupy :D. "Takie są fakty" - jak to powyżej zgrabnie ująłeś :D

chryssalid

Czy zryty to nie wiem. Na pewno trzeba mieć jakiekolwiek pojęcie o współczesnej polityce, marksizmie i ped0wood. Ty najwyraźniej takowego nie posiadasz.

Takie są fakty.

Pozdrawiam

H33L

Marksizm to Ty chyba jedynie z filmów z żółtymi napisami znasz ;-)

ocenił(a) film na 6
H33L

Ale zryta bania.

edi_nie_oglada_filmow

Też tak uważam. Twórcy tego propagandowego gniota powinni się leczyć.

Pozdrawiam

H33L

Jesteś wyborcą konfederacji?

Taidio

Oczywiście. Nad łóżkiem wisi u mnie plakat Korwina z jego wspaniałym hasłem "Unia Europejska musi zostać zniszczona" a poranną kawę piję w kubku ze słynnym komentarzem Mentzena "Łzy lewaka xD".

Brawo Ty, rozgryzłeś mnie w sekundzie.

Pozdrawiam

H33L

bardzo zabawne, ale widzę że trafiłem w sedno patrząc na znajomość tematu, także wszystko jasne z tymi urojeniami

Taidio

Tak, trafiłeś w sedno. Zapomniałeś jeszcze nazwać mnie rasistą, ksenofobem, nazistą, katolem, homofobem, mizoginem, islamofobem i kilkoma innymi określeniami którymi tak szafujecie wobec osób które ośmielają się myśleć samodzielnie.

I nie, to nie są urojenia. Jeżeli nie rozumiesz, że współczesne kino w około 90% - a już w szczególności to przeznaczone dla dzieci - jest propagandową papką, nie rozumiem po co w ogóle się wypowiadasz. Lepiej zignoruj mnie dokładnie tak samo jak ignorujesz pranie mózgu które media czy hollywood serwuje naszym dzieciom.

Pozdrawiam

H33L

Masz solidne urojenia, wybiórczo wybierasz sobie sytuacje i bohaterów pod daną tezę, a popularne motywy filmowe czy literackie odbierasz jako propagandę, bo jesteś właśnie takim efektem propagandy skrajnie prawicowych mediów i reagujesz na schematy jak pies pawlowa i widząc czarnego/kobietę z pozytywną cechą lub faceta z negatywną automatycznie wylewa ci się piana z ust.

W swoich oczach masz się pewnie za wybitną jednostkę co "myśli samodzielnie", a w rzeczywistości piszesz jak każdy inny odklejeniec nadużywając słów typu marksizm, propaganda, otwórzcie oczy myślcie samodzielnie!!

Godne politowania

Taidio

Solidne to jest ugruntowanie wszystkiego czego napisałem. Wystarczy nie oglądać bezmyślnie i znać sytuację geopolityczną współczesnego świata. Ty najwyraźniej nie potrafisz pierwszego i zdecydowanie nie masz pojęcia o drugim.

A tą projekcję rasizmu sugeruję stosować do lustra skoro zarzucasz mi coś takiego mimo iż nic podobnego nie napisałem.

To, że często używam słów typu marksizm czy propaganda oznacza jedynie, że może warto byłoby się rozejrzeć dookoła czy aby przez przypadek nie mam racji. Ty tymczasem po raz kolejny stosujesz tutaj projekcję ponieważ nie kto inny a Ty sam uważasz siebie za "wybitną jednostkę" która zjadła wszystkie rozumy i ewidentnie w swej "wybitności" nie widzisz tego co dzieje się dookoła a o czym wiele osób pisze. Nawet o poglądach lewicowych.

Także jedynym godnym politowania osobnikiem tutaj jesteś młody człowieku Ty sam.

Pozdrawiam

H33L


Wiele osób czyli kto dokładnie? Podaj mi imiona i nazwiska osób które uważają że morski potwór czy reszta nowych bajek(ponad 90% z nich jest propagandowych - twoje słowa) są zrobione po to by programować dzieci tak jak twierdzisz wyżej, a ja z chęcią przeczytam ich wypowiedzi i je skonfrontuję. Tylko nie dawaj mi jakichś korwinow, tylko poważnych ludzi, bo inaczej to nie ma sensu.

Taidio

jak dla ciebie Korwin nie był poważny to jesteś głupi i dalej głosuj na POPiS czy jak tam oni teraz się nazywają i oglądaj wypowiedzi wyrwane z kontekstu żeby wmawiać sobie że jesteś mądrzejszy dając się r*chać za swoje pieniądze. wystarczy 30 sekund żeby znaleźć każdemu dowód że kłamał a wy dalej głosujecie na nich głąby. kolejny polaczek co narzeka że jest źle ale płynie z prądem śmieci w rzece przez takich jak ty wybory nie mają sensu a demokracja to tylko populistyczna idea wbijana tobie podobnym jako ideał który nie może działać źle i wierzycie że to władza ludu.

meanraax

widzę że mamy do czynienia z wściekłym kucem xD

ocenił(a) film na 7
H33L

Ale ty jesteś rasistą, i to z gatunku tych śmieciowych ścierw, co twierdzą, że nie są rasistami :)

demko88

Również Cię pozdrawiam antybiały rasisto, heterofobie, ojkofobie.

H33L

Prawie wszystko co napisales jest prawda. Tzn Tobie to nie pasuje, bo pisales pejoratywnie. Ale tak jest :))) Wiec super, ze ten film to przedstawia!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones